میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : جمعه ۲۳ اسفند ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۳۵
 
 
کادر درمانی مصون از خستگی و بیماری نسیتند
این روزها در حالی که اقتصاد و بازار در کشور به حالت نیمه تعطیل درآمده است و کارکنان اکثر ادارات دولتی و خصوصی هم با کاهش چشمگیر ارباب رجوع موا

این روزها در حالی که اقتصاد و بازار در کشور به حالت نیمه تعطیل درآمده است و کارکنان اکثر ادارات دولتی و خصوصی هم با کاهش چشمگیر ارباب رجوع مواجه هستند، مراکز درمانی روزهای شلوغ و پر کاری را می گذرانند.
بی اعتنایی و جدی نگرفتن این بیماری از سوی بسیاری از مردم و نبود تدبیر و مدیریت در توزیع ماسک و مواد ضد عفونی کننده هم مزید بر علت شده تا حجم مراجعان بیمارستانی روز به روز افزایش پیدا کند. جلوگیری از روند رو به رشد شیوع این بیماری نیاز به رعایت اصول و مراتب خاصی دارد و نقش مردم در این زمینه بیش از همه نهادها و ارگان ها است. با این وجود ذکر این نکته ضروری است که حفظ سلامت کادر درمانی و پزشکی اعم از پزشک، پرستار، خدمه، نیروی آزمایشگاهی و حتی نگهبانان بیمارستان ها، از بسیاری موضوعات پیش رو، ضروری تر است و باید به عنوان یک چالش اساسی به آن نگریست. چرا که کادر درمانی و پزشکی ترمیناتور یا روبات نیستند و به لحاظ ساختاری و فیزیکی شبیه به سایر افراد جامعه هستند! این قشر هم همانند سایرین از خستگی و بیماری مصون نیستند و تا حد مشخصی توان کار و فعالیت دارند! فلذا در این روزها که خودخواهی عده ای شهروندان در کنار ناکارآمدی برخی مدیران باعث تشدید بحران شده است، حفظ سلامتی و ریکاوری کادر درمان به عنوان نیروهای خط مقدم مبارزه با کرونا، امری حیاتی و ضروری به نظر می رسد. چرا که در صورت از بین رفتن یا حتی کاهش توان اجرایی این جبهه، جایگزین کردن نیروی متخصص و دوره دیده، در این شرایط که همه دنیا با این مشکل دست به گریبان است، کاری بس دشوار است. مشکل کمبود پرستار و پزشک، مشکل تازه ای نیست؛ بنابراین باید چاره‌ای اندیشید تا در این شرایط دست کم بتوانیم از تمام ظرفیت پرسنل به نحو احسن استفاده کنیم و مانع از فرسودگی شغلی آنی و بیماری آنان شویم. از سویی روغن ریخته را نذر امامزاده کردن هم چاره کار نیست. هر چند کادر درمانی و پزشکی مرهون لطف برخی از شهروندان قرار گرفته اند ولی بپذیریم اهدای بلیط رایگان استخر و کنسرت و سینما، انجام خدمات رایگان خودرویی، وعده طرح های تشویقی دولت نظیر وام کم بهره و افزایش حقوق، تخفیف هتل و باشگاه بدن سازی و ... در این شرایط خاص خستگی و بیماری را از تن رنجور کادر درمانی و پزشکی دور نخواهد ساخت و باید چاره ای عملی و فوری اندیشید.
چرا که عواقب این بحران، بحران های نوپدید دیگری را به همراه خواهد داشت که بسیار فاجعه آمیزتر و جبران ناپذیر خواهد بود. در ضمن توصیه می شود در شرایط بحرانی روز، برای اجرای برخی تصمیمات سرعت عمل بیشتری به خرج داد و در مواردی که نیاز به مصوبه و مجوز ندارد، با حمایت شورای تامین و ستاد مقابله با کرونا استانی و شهرستانی تصمیم گیری شود.
برخی راهکارهایی که می تواند در حفظ سلامت و کاهش فشار از پرسنل کادر درمان موثر باشند:
الف:عدم استفاده از وسیله نقلیه عمومی برای جابجایی پرسنل بیمارستان
ب: تهیه اقلام و وسایل ضروری محافظتی
پ: استفاده از دانشجویان پرستاری و پزشکی به صورت قراردادی و پرداخت حق الزحمه
ت: بازگرداندن فوری پرستارانی که در واحدهای اداری بیمارستان و مرکز بهداشت و درمانگاه تخصصی مشغول به کار شده اند
ث: استفاده از نیروهای داوطلب به منظور کاهش فشار از نیروهای خدماتی و نگهبان
ج: جلوگیری از ورود همراهان غیر ضروری و ملاقات کنندگان به منظور کاهش ارائه توضیحات توسط پرسنل و جلوگیری از شیوع بیماری
چ: ایجاد یک فرصت نیم ساعته با استفاده از نیروهای جایگزین جهت استراحت و صرف یک میان وعده چرا که پس از شیوع این ویروس و افزایش حجم مراجعان پرسنل حتی فرصت نوشیدن یک استکان چای ندارند.
ح: فراخوان جهت استفاده از نیروهای دوره دیده هلال احمر و بسیج در بیمارستان
چ: استفاده از نیروهای داوطلب به منظور ضد عفونی پر تکرار سطوح بیمارستان
در ضمن دولت نیز می تواند به منظور تشویق پرستاران غیر شاغل یا دانشجویان پرستاری، خدمت در بیمارستان در این ایام را سه برابر خدمت ضرورت سربازی محاسبه کند تا ایجاد انگیزه شود. به هر روی آنچه در این ایام مهم است، حفظ روحیه، سلامت و قدرت مانور و توان استفاده از دانش و مهارت کادر درمانی و پزشکی است که اگر خدشه‌ای در این رویکرد فراهم شود، تبعات جبران ناپذیری به همراه خواهد داشت. فرصت را غنیمت بشماریم. 

نویسنده: وحید حاج سعیدی

کد مطلب: 113165
 
Share/Save/Bookmark