میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۱۷
 
 
لابی امارات برای برکناری تیلرسون

تاجر وابسته به امارات و یکی از حامیان مالی دونالد ترامپ، به دلیل عدم همراهی وزیر خارجه آمریکا با ابوظبی در تقابل با قطر، برای برکناری وزیر خارجه ایالات متحده لابی کرده است.
«متن ایمیل‌ها نشان می‌دهد که الیوت برویدی یکی از حامیان مهم مالی کارزار انتخاباتی دونالد ترامپ و بازرگان وابسته به امارات عربی متحده، اکتبر ۲۰۱۷ با رئیس‌جمهور آمریکا دیدار کرد و از او اخراج آقای تیلرسون را خواستار شد». در یکی از ایمیل‌ها، این تاجر وابسته به امارات، وزیر خارجه آمریکا را «ضعیف» و «یک برج ژله‌ای» توصیف می‌کند.
انتشار گزارش مذکور با واکنش آقای برویدی روبرو شده و او مدعی شده، قطر ایمیل‌های او را هک کرده است.
او گفت: «ما دلایلی داریم که نشان می‌دهد این هک مورد حمایت قطر و توسط عوامل قطر صورت گرفته باشد تا برویدی را به دلیل مخالفت شدید با تروریسم دولتی مورد حمایت قطر تنبیه کند». بازرگان وابسته به امارات تاکید کرده، برخی از ایمیل‌های منتشر شده، «شاید دستکاری و تغییر کرده باشند» اما توضیح بیشتری ارائه نداد.
اتهام‌زنی این بازرگان و حامی مالی ترامپ به قطر، واکنش مقام‌های دوحه را درپی داشته و آنها ضمن رد آنها، این اتهام‌ها را «بی اساس» خواندند. پیشتر، روزنامه نیویورک تایمز درباره برویدی و ارتباطاتش با امارات عربی متحده گزارش قابل تاملی منتشر کرده بود. «شرکت سیرسینوس وابسته به آقای برویدی، صدها میلیون دلار ارتباطات مالی با امارات عربی متحده دارد». حدود ۹ ماه قبل بود که اختلاف بین قطر و محور عربستان سعودی که امارات نیز جزء آن است، شروع شد. این اتفاق بعد از آن شروع شد که خبرگزاری قطر اظهارات امیر این کشور در حمایت از ایران و حزب‌الله و انتقاد از سیاست‌‌های عربستان را منتشر کرد.

کد مطلب: 103562
 
Share/Save/Bookmark