میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۸ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۱
 
 
گزارش‌های میدانی از فرار نظامیان اسرائیل از مرزهای لبنان پرده برداشت
هراس ارتش صهیونیستی از وعده صادق
هراس ارتش صهیونیستی از وعده صادق
 

هنوز مدت زمان زیادی از تاکید دبیر کل حزب‌الله مبنی بر پاسخگویی به تجاوزات پهپادی صهیونیستی در زمان و مکانی که حزب الله صلاح بداند نگذشته که شبکه المیادین در گزارشی میدانی و تصویری نشان داد که نظامیان رژیم صهیونیستی از ترس پاسخ حزب‌الله به اقدامات اخیر این رژیم، منطقه مرزی را ترک کرده‌اند.
نتانیاهو نخست وزیر صهیونیست‌ها با ایجاد فضای تبلغاتی مبنی بر توان پاسخ گویی به مقاومت منطقه در حالی به دنبال کسب رای برای انتخابات آتی است که واکنش هراس انگیز حزب الله لبنان تمام این معادلات را به هم ریخته و واهی بودن ادعاهای نتانیاهو را آشکارتر ساخته است چنانکه شبکه تلویزیونی المیادین لبنان از مرزهای این کشور با فلسطین اشغالی گزارش داد که نوار مرزی بین لبنان و فلسطین برخلاف روال معمول، خالی از نظامیان رژیم صهیونیستی است.
خبرنگار میدانی این شبکه به نام «علی مرتضی» برای نشان دادن ترس رژیم صهیونیستی از احتمال پاسخ حزب‌الله در مرز فلسطین با لبنان (منطقه المالکیه) حاضر شد و حتی از موانعی که این رژیم در مرز ایجاد کرده بود، عبور و مستقیما از خاک فلسطین گزارش تهیه کرد. خبرنگار المیادین می‌گوید که نوار مرزی خالی از نظامیان صهیونیستی است و رژیم صهیونیستی بر خلاف ادعای رسانه‌ای آن‌ها، هیچ تدبیر و اقدامی جهت ممانعت از ورود لبنانی‌ها به فلسطین اشغالی اتخاذ نکرده است. این خبرنگار در پخش مستقیم خاک فلسطین اشغالی را می‌بوسد و می‌گوید: «ما در مرز فلسطین اشغالی نیستیم، بلکه ما در داخل خاک فلسطین اشغالی هستیم. اینجا خاک ماست».سید حسن نصرالله، دبیر کل حزب‌الله لبنان یکشنبه بعد از حملات پهپادی رژیم صهیونیستی در سوریه و جنوب بیروت تأکید کرد که مقاومت اسلامی لبنان پاسخ این حملات را خواهد داد و نظامیان این رژیم باید «یک لنگه پا» در مرز منتظر پاسخ باشند
در همین حال «علی شعیب» خبرنگار شبکه المنار تصاویری را در صفحه شخصی خود در تویئتر منتشر کرده که از رسوایی جدید برای ارتش رژیم صهیونیستی حکایت می‌کند. تصاویری که وی در صفحه خود قرار داده مربوط به یک جیب نظامی ارتش رژیم صهیونیستی در مرزهای فلسطین اشغالی و لبنان است که داخل آن به جای نظامیان واقعی، ماکت نظامیان قرار گرفته است.
خبر دیگر آنکه پس از آنکه سخنگوی ارتش رژیم صهیونیستی پیامی خطاب به رئیس جمهور لبنان منتشر کرد و در آن متعرض رئیس جمهور اسبق لبنان (امیل لحود) هم شد، پسر او (لحود) به این اقدام واکنش سختی نشان داد. لحود نوشت «ادرعی از ترس عکس‌العمل مقاومت از پناهگاهی نامعلوم برای ما توئیت کرده؛ شاید آنچه تباهی وی در این توئیت را تفسیر می‌کند این است که جنگ جولای ۲۰۰۶ را خاطره‌ای دردآور از دوره رئیس‌جمهور امیل لحود می‌داند و این در حالی است که این موضوع از عوامل افتخار ماست. شاید بهتر است وی با یکی از سربازانی که شکست‌خورده از لبنان عقب‌نشینی کردند تماس بگیرد تا حقیقت آن سال را برای او تشریح کند یا اینکه از تصاویر سربازان اسرائیلی در حال گریه را در گوگل جست‌وجو کند.
شکست صهیونیست ها از مقاومت زمانی آشکاتر می‌شود که وزارت خزانه‌داری آمریکا پنجشنبه اعلام کرد نام ۴ فرد را به دلیل حمایت از حماس در فهرست تحریم‌ها قرار داده است. همچنین دفتر کنترل دارایی‌های خارجی وزارت خزانه‌داری آمریکا یک موسسه مالی مستقر در لبنان را به بهانه تسهیل فعالیت‌های بانکی برای حزب‌الله در فهرست تحریم‌ها قرار داد.
خبر دیگر آنکه رئیس پارلمان لبنان در اولین موضع رسمی در پی حمله دو پهپاد صهیونیستی به ضاحیه بیروت از موضع یکسان مقامات لبنانی در محکوم کردن این تجاوز قدردانی کرد. «نبیه بری» رئیس پارلمان لبنان در دیداری که با نمایندگان داشت، اعلام کرد، به موضع واحد لبنانی‌ها در قبال تجاوز دو پهپاد صهیونیستی به ضاحیه بیروت (در سوم شهریور ماه) افتخار می‌کند. نکته قابل توجه آنکه جمعی از سفرای کشورهای عربی در بیروت، با هدف ممانعت از پاسخ حزب‌الله به رژیم صهیونیستی، به دیدار نخست‌وزیر لبنان رفتند. در این میان نعیم قاسم معاون دبیر‌کل حزب‌الله لبنان با شرافتمندانه توصیف کردن موضع رؤسای سه قوه درباره تجاوز اخیر رژیم صهیونیستی، انسجام این کشور در قبال متجاوزان صهیونیست را ستود. خبر دیگر آنکه شورای امنیت سازمان ملل متحد با درخواست دولت لبنان زمان حضور سربازان حافظ صلح قزاقستان در قلمرو این کشور را تا یک سال دیگر تمدید کرد.

کد مطلب: 110582
 
Share/Save/Bookmark