میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۹:۱۸
 
 
سخنگوی سپاه:
کمک به زلزله‌زدگان پدیده‌ای جدید از نمایش انسجام ملی بود

سخنگوی سپاه با بیان اینکه کمک به زلزله زدگان غرب کشور پدیده‌ای جدید از نمایش انسجام ملی به شمار می‌رود، گفت: این پدیده در زمره سرمایه ملی می‌تواند در سایر حوزه‌ها نیز مشکل گشا واقع شود.
به گزارش ایسنا، سردار سرتیپ دوم پاسدار رمضان شریف حضور مردم در جریان زلزله غرب را یک حماسه ملی خواند و گفت: ملت ایران در تمامی صحنه‌ها و عرصه‌ها نشان داده است که در همه وقایع و رویداد‌ها ، همیشه همراه و همپای نظام و انقلاب و در مصایب و بلایای طبیعی همدرد یکدیگر بوده‌اند و در زلزله اخیر نیز نمایش کم نظیری از همراهی، همدردی و احساس مسئولیت را به نمایش گذاشتند.
شریف با بیان اینکه هر چند در زلزله بم و ورزقان شاهد مشارکت آحاد مردم در امداد و خدمت رسانی به مردم بودیم اما در زلزله استان کرمانشاه وضعیت متفاوتی را تجربه کردیم گفت: در این حادثه غم انگیز جلوه‌ای متفاوت از نقش آفرینی‌های مردم برای کمک به زلزله زدگان عزیز را شاهد بودیم، در واقع حضور مؤثر چهره‌های شاخص هنری، ورزشی، دانشگاهی، فرهنگی و اجتماعی در منطقه زلزله زده و تلاش شکوهمند مردم در صحنه کمک رسانی به مردم، به لحاظ کیفی و کمی، پدیده‌ای جدید از نمایش انسجام ملی در یک مسئله ملی بود.
وی تصریح کرد: این حضور مؤثر و معنادار که از همان روزهای اولیه حادثه شکل گرفت به فضل الهی و با هدایت و کمک‌های سپاه و سایر دستگاه‌ها و نیروهای مستقر در منطقه تاثیر به سزایی در روحیه مردم و تسلای خاطر آنان داشت و مردم عزیز زلزله زده نیز قدردان این تلاش هستند.
سخنگوی سپاه نوع مشارکت و نقش آفرینی آحاد مختلف مردم و شخصیت‌های مرجع جامعه در کمک رسانی به زلزله زدگان استان کرمانشاه را پدیده‌ای نادر و نوین دانست که در زمره سرمایه ملی می‌تواند در سایر حوزه‌ها گشایشگر مشکلات و نیازها واقع شود.
شریف در پـایـان با اشاره به تلاش همه جانبـه سپـاه و قرارگاه سازندگی خـاتم الانبـیاء(ص) در سرعت بخشی به حل نیاز اسکان موقت مردم زلزله زده اظهار امیدواری کرد: با اتمام عملیات اسکان موقت زلزله زدگان، با تلاش دولت و دستگاهای مسئول، موضوع مهم و حیاتی اسکان دائم مردم زلزله زده به نحو مطلوب آغاز و با انجام آن مردم زندگی عادی خود را ادامه دهند.

کد مطلب: 102086
 
Share/Save/Bookmark