میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۵
 
 
سیمرغ‌های سی و ششم آرام گرفتند
به وقت شامِ تنگه ابوقریب
به وقت شامِ تنگه ابوقریب
 

 جشنواره ملی فیلم فجر ۳۶ با معرفی برندگان در بخش‌های مختلف به کار خود پایان داد.
در ابتدای این مراسم و پس از پخش سرود ملی کشورمان و تلاوت آیاتی از قرآن کریم، ابراهیم داروغه زاده دبیر جشنواره در سخنانی کوتاه با اشاره به دلاوری جوانان کشورمان در ۸ سال دفاع مقدس و دفاع از حرم از حضار خواست تا یک دقیقه به خاطر شهدا ایستاده و آنها را تشویق کنند.
عباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز ضمن خیر مقدم به حاضران پیام حسن روحانی به سینماگران را قرائت کرد. در بخش دیگر مراسم، محمد مهدی حیدریان رئیس سازمان سینمایی روی صحنه آمد و به ایراد سخن پرداخت. بعد از آن آیین اهدای سیمرغ‌ها آغاز شد.
سیمرغ بلورین بهترین فیلم کوتاه به بهرام و بهمن ارک (برای فیلم حیوان) اهدا شد.
سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه بصری به فرید ناظرفصیحی برای فیلم «چهارراه استانبول» تعلق گرفت.
محسن روزبهانی برای فیلم «تنگه ابوقریب» سیمرغ بلورین بهترین جلوه‌های ویژه میدانی را دریافت کرد. این جایزه را فرزندش به نمایندگی از وی گرفت.
سیمرغ بلورین بهترین چهره‌پرداز جشنواره سی‌وششم به سعید ملکان برای فیلم «تنگه ابوقریب» تعلق گرفت.
عباس بلوندی برای فیلم «سرو زیر آب» سیمرغ بلورین بهترین طراحی صحنه را از آن خود کرد.
«بمب؛ یک عاشقانه» اولین سیمرغ خود را برای بهترین طراحی لباس دریافت کرد. این جایزه را سارا خالدی زاده از آن خود کرد.
سیمرغ بلورین بهترین صداگذاری به علیرضا علویان «به وقت شام و مغزهای کوچک زنگ زده» اهدا شد. رشید دانشمند برای فیلم «تنگه ابوقریب» سیمرغ بلورین بهترین صدابرداری را دریافت کرد.
سیمرغ بلورین بهترین موسیقی متن به کارن همایونفر برای «به وقت شام» اهدا شد.
سیمرغ بلورین بهترین تدوین به بهرام دهقانی و محمد نجاریان برای «عرق سرد» تعلق گرفت.
«سرو زیر آب» سیمرغ بعدی خود را برای بهترین فیلمبرداری گرفت. علیرضا زرین‌دست این جایزه را از هیئت داوران دریافت کرد.
سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه هنر و تجربه به هومن سیدی برای فیلم «مغزهای کوچک زنگ زده» تعلق گرفت. هومن سیدی گفت: سلام عرض می کنم خدمت حضار محترم. اصلا نمی دانستم این جایزه وجود دارد. سپاسگزارم.
سیمرغ بلورین بهترین فیلم اول را هم رضا مقصودی برای «خجالت نکش» گرفت. رضا مقصودی گفت: هومن جان من هم غافلگیر شدم نمی دانستم این جایزه وجود دارد.
در ادامه مراسم ابراهیم داروغه زاده روی صحنه آمد و از داوران برای تمام روزهای پر کار جشنواره تشکر کرد. رشیدپور از خانواده شهید معز غلامی روی صحنه دعوت کرد و اهالی برج میلاد برای ادای احترام به خانواده بزرگوار شهدا ایستادند و حاتمی کیا پدر شهید را در آغوش گرفت. خانواده شهید غلامی به همراه دبیر جشنواره لوح تقدیری را به بانوی خبرنگار مستند «زنانی با گوشواره‌های باروتی» اهدا کردند.
بعد از این بخش سالار عقیلی به همراه گروهش به روی صحنه آمدند و به اجرای موسیقی زنده پرداختند.
سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل زن به سحر دولتشاهی برای فیلم‌های «عرق سرد» و «چهار راه استانبول» اهدا شد.
سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش مکمل مرد به جمشید هاشم‌پور برای فیلم دارکوب اهدا شد که در غیاب وی دخترش جایزه را دریافت کرد.
سارا بهرامی برای فیلم «دارکوب» سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول زن را از آن خود کرد.
دیپلم افتخار بهترین بازیگر نقش اول مرد به امین حیایی برای فیلم «شعله‌ور» اهدا شد. سیمرغ بلورین بهترین بازیگر نقش اول مرد به امیر جدیدی برای «تنگه ابوقریب» و «عرق سرد» اهدا شد.
در بخش فیلمنامه دو سیمرغ اهدا شد. سیمرغ بلورین بهترین فیلمنامه به کامبوزیا پرتوی برای «کامیون» و هومن سیدی برای «مغزهای کوچک زنگ زده» اهدا شد.
جایزه ویژه هیات داوران جشنواره سی و ششم فیلم فجر به پیمان معادی برای فیلم «بمب یک عاشقانه» اهداء شد.
در این بخش هم دو سیمرغ بلورین اهداء می شود. سیمرغ بلورین بهترین کارگردانی به ابراهیم حاتمی کیا برای فیلم «به وقت شام» و بهرام توکلی برای فیلم «تنگه ابوقریب» اهداء شد.
حاتمی‌کیا پس از دریافت جایزه خود، با اعلام اینکه من فیلمساز وابسته‌ام و فیلمساز این نظام هستم، به انتقاد از مجری برنامه هفت (و اختتامیه) و مدیران رسانه ملی پرداخت.
سیمرغ بلورین بهترین فیلم به سعید ملکان برای فیلم «تنگه ابوقریب» اهداء شد.
سیمرغ زرین بهترین فیلم با نگاه ملی به فیلم «سرو زیر آب» رسید. پایان‌بخش جوایز اختتامیه جشنواره سی و ششم فیلم فجر، سیمرغ بهترین فیلم از نگاه مردم بود که به «مغزهای کوچک زنگ زده» تعلق گرفت.

کد مطلب: 103184
 
Share/Save/Bookmark