میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱۳ آذر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۱
 
 
سردار فدوی:
در اتفاقات اخیر حتی یک نفر از سپاه و بسیج اسلحه نداشت

جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران گفت: در اتفاقات اخیر حتی یک نفر از سپاه و بسیج اسلحه نداشت، ما بی‌اسلحه به سطح شهر‌ها رفتیم در حالی که در مقابل ما اسلحه بسیار بود.
سردار سرلشکر پاسدار علی فدوی جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در همایش «حقوقدانان تراز انقلاب اسلامی» که در محل ساختمان سابق مجلس شورای اسلامی برگزار شد، طی سخنانی اظهار داشت: تراز انقلاب اسلامی یعنی تراز اسلام.
وی افزود: از زمانی که امام (ره) نوشته داد که در طول زمان‌های طولانی که انقلاب تراز گرفت، هیچکس نمی‌تواند در همه زمان طولانی چنین تراز بسیار پربار و پرمسؤلیتی درست کند.
سردار فدوی ادامه داد: جمله امام که «ما مکلف به انجام تکلیف هستیم نه نتیجه» برای ما صدق می‌کند، کسی در هر مجموعه‌ای اگر به تکالیف خود عمل کند نگران نتیجه نباید باشد چرا که نتیجه را خدا رقم می‌زند نه آدمها.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در ادامه عنوان کرد: در روز‌های اول انقلاب که قانون اساسی تدوین شد، برخی اصول خیلی ویژه‌تر از بقیه به نظر می‌رسید و برخی گفته می‌شود خود امام هم در بخشی از آن‌ها ورود داشتند.
وی بر همین اساس اضافه کرد: اصل دوم تکالیف اساسی، مبنا و باور‌ها و حیات درونی را مشخص می‌کند. با اینکه این اصل بدیهی بوده، اما امام (ره) اصرار داشتند این اصل بیاید که شامل ظلم ستیزی و استکبار ستیزی، زیر بار ظلم نرفتن است. این‌ها جزو تاکیدات و بدیهیات است، اما باز امام آن را در اصل دوم آوردند.
وی تصریح کرد: در اصل سوم قانون اساسی دولت مکلف شده که براساس اصل دوم، ۱۸ کار را انجام دهد.
سردار فدوی بیان کرد: در همه شئونات تبیین و نظام‌مند شدن آن یک کار حقوقی است.خیلی کار‌ها تاکنون صورت گرفته، اما کار‌های زیادی هم مانده است.
وی ادامه داد: بسیج یعنی حقوقدانان تراز انقلاب اسلامی. سیستم و نظام دو وجه دارد که یک وجه آن روح سیستم است. روح سیستم دیده نمی‌شود، اما در همه شئونات نقش دارد. ما می‌بینیم خیلی از سیستم‌ها را آمریکا نوشته است. با اینکه بیش از چهل سال از انقلاب گذشته، اما آن سیستم هنوز جاری و ساری است.
سردار فدوی همچنین تصریح کرد: آن سیستمی که بر مبنای اهداف آمریکایی نوشته شده هنوز جاری است در حالی که هیچ آمریکایی جرأت نمی‌کند از هزار کیلومتری مرز ایران هم رد شود، لذا این را باید عوض کرد.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در بخش دیگری از سخنانش با اشاره به اینکه در هر کشوری با هر دین و مملکتی عزیزترین موضوع برای هر فردی، جان اوست خاطرنشان کرد: در همه اتفاقات کشور سپاه و بسیج پای کار رفتند و در اتفاقات اخیر حتی یک نفر از سپاه و بسیج اسلحه نداشت، ما بی‌اسلحه به سطح شهر‌ها رفتیم در حالی که در مقابل ما اسلحه بسیار بود.
جانشین فرمانده کل سپاه همچنین تصریح کرد: اخیرا در کشور شهدای بسیاری دادیم که نمونه آن شهید ابراهیمی بود. کار بزرگی انجام شد ما باید به میدان می‌رفتیم که به میدان هم رفتیم علی رغم اینکه الزاماتی وجود نداشت که می‌توانست وجود داشته باشد.
سردار فدوی در ادامه خاطرنشان کرد: ناآرامی اخیز غائله و فتنه بزرگی بود، دشمنان تلاش کردند در طول ۴۰ سال انقلاب علیه ما اقداماتی انجام دهند، اما ما در تمامی موضوعات پای کار بودیم. خیلی از کشور‌های بزرگ گفته‌اند که ما با چه روش و مکانیزمی اقدام کردیم که ۴۸ ساعته این قصه جمع شد؛ آن‌ها ابعاد قصه را هم می‌دانستند.
سردار فدوی در توضیح نحوه شهادت شهید ابراهیمی گفت: شهید ابراهیمی را اشرار تنها دوره کردند، اما او قائل به اجرای تکالیفش بود. چون آدم در کار سخت است که نشان می‌دهد چطور تکالیفش را انجام می‌دهد. طبیعتا کاری که سخت نیست هم دلیلی ندارند که برای انجامش جان داد.
جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران افزود: برخی کسانی که می‌خواهند سیستم‌ها آمریکا را تغییر دهند با مدافعانی مواجه می‌شوند که اجازه این کار را نمی‌دهند. اگر بنا به تغییر هم باشد موانع زیادی است. گاهی دعوا‌ها بالا می‌گیرد که همه می‌فهمند قرار است سیستمی عوض شود و به دنبال آن برخی اوقات به صحن مجلس کشیده می‌شود. چون آنچه نوشته شده کار تخصصی و قبلی بوده و مربوط به سیستم درست کن است.
سردار فدوی افزود: برخی عبارات از مسئولان تراز اول کشور می‌شنویم که آن‌ها از لحاظ قوانین در کشور اظهار عجز می‌کنند مبنی بر اینکه این قوانین پای آن‌ها را بسته، حال اینکه باید قوانین راهگشا باشد.
جانشین فرمانده کل سپاه با اشاره به اینکه ما در بسیج و سپاه خیلی با بقیه فرق نداریم، اضافه کرد: از طرف دیگر از ابتدای کار یعنی بعد از انقلاب مجموعه‌هایی پدید آمدند که روح سیستم آن مربوط به امام است. یعنی سیستم درست کن امام بوده، نمونه آن بسیج و سپاه است. نتیجه آن می‌شود که در بسیاری از موارد وقتی کار مشخص و معلومی به این سیستم داده می‌شود پای کار می‌آیند و به سرانجام می‌رسند، اما اگر همین کار به یک مجموعه‌ای که مربوط به امام نیست، داده شود به سرانجام نمی‌رسد. دلیل این نیست که آدم‌ها تفاوت دارند.
وی در ادامه به دشمنی آمریکا با جمهوری اسلامی نیز اشاره کرد و گفت: غیر از مقطع زمانی مربوط به پیامبر هیچ مقطعی وجود ندارد که این میزان دشمنی با انقلاب شده باشد. ۴۰ سال تمام شیطان بزرگ آمریکا و همه هم پیمانانش هر کاری که می‌توانستند را انجام دادند، ولی ما همچنان قبراق با اقتدار و پر قدرت و از بعد ابتکار و نه انفعال هستیم و آن‌ها هم به این موضوع اذعان دارند. این اتفاق هم به خاطر کلیت نظام و مجموعه‌های مختلف و امامین انقلاب اسلامی و مجموعه سپاه و پاسداران انقلاب است.
جانشین فرمانده کل سپاه انقلاب اسلامی با انتقاد از خام فروشی نفت در کشور خاطرنشان کرد: یکی از کار‌هایی که بعد از گذشت ۴۰ سال هنوز برای انجام آن پای کار نرفتیم موضوع خام فروشی است.
سردار فدوی اضافه کرد: امام (ره) از روز‌های ابتدای انقلاب فرمودند: خام فروشی نشود که همه دولت‌ها هم بر آن صحه گذاشتند، ولی همچنان بعد از گذشته ۴۰ سال خام فروشی نفت صورت می‌گیرد، چون پای کار نرفتیم که چنین کاری انجام نشود. وی با اشاره به تلاش‌های دشمنان در تغییر اذهان عمومی نسبت به وجود آخرت، گفت: این تلاش‌ها مربوط به ۲۰۰، ۳۰۰ سال پیش است. در این باره کتاب‌هایی نوشته شده که بعد از مرگ دنیایی وجود ندارد و بر پایه همین اعتقادات هم یک میلیون انسان را می‌کشند و برایشان تفاوتی ندارد. البته که هنوز در دانشگاه‌های ما این اساتید مورد احترام هستند.

کد مطلب: 111888
 
Share/Save/Bookmark