میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : جمعه ۲۴ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۴۲
 
 
جنایات ارتش صهیونیستی علیه ملت فلسطین همچنان قربانی می‌گیرد
اشک‌های ناتمام زنان و کودکان غزه
اشک‌های ناتمام زنان و کودکان غزه
 

وزارت بهداشت فلسطین با اعلام شهادت هشت نفر از اعضای یک خانواده در حملات وحشیانه رژیم صهیونیستی به نوار غزه که شمار شهدا از روز سه شنبه تا دیروز به ۳۴ نفر رسید افزود بیشتر زخمی‌های حملات اخیر از زنان و کودکانند.
این وزارتخانه با بیان اینکه هشت نفر از کشته شدگان از اعضای یک خانواده هستند، افزود در حمله بامداد امروز به منزلی در دیرالبلح، دوازده نفر از ساکنان این منزل زخمی شدند. وزارت بهداشت فلسطین، یک سوم آمار شهدا را در حملات هوایی علیه نوار غزه دانست و از جهانیان خواست به وظایفشان در حمایت از فلسطینیان آگاه باشند. در حملات دو روزه رژیم صهیونیستی به نوار غزه که البته با پاسخ محکم مقاومت همراه بود، ۳۴ فلسطینی شهید شدند و ۱۹۰ منزل تخریب شد.درگیری‌های دو روزه اخیر میان رژیم صهیونیستی و مقاومت فلسطین که با ترور «بها ابوالعطا» فرمانده ارشد جهاد اسلامی توسط تل‌آویو سه شنبه (۲۱ آبان) آغاز شد، پنجشنبه با وساطت مصر و برقراری آتش‌بس به پایان رسید. رژیم صهیونیستی تنها در یک جنایت خود هشت عضو یک خانواده از جمله پنج کودک و دو زن را در یک حمله به شهادت رساند و ۱۲ نفر دیگر را زخمی کرد. این رژیم به این جنایت خود در «دیرالبلح» غزه اذعان کرد و مدعی شد، هدف این عملیات «ابوملحوس» از فرماندهان یگان موشکی جهاد اسلامی بوده است.
رژیم صهیونیستی دیروز به مواضع گروه‌های مقاومت در غزه حمله کرد. گزارش‌ها حاکی است این رژیم مواضعی در خان‌یونس را هدف قرار داده است. رژیم صهیونیستی بامداد جمعه مواضع گروه‌های مقاومت را در غزه هدف قرار داد. گزارش‌ها از داخل نوار غزه حاکی است این رژیم به مواضعی در غرب «خان یونس» و غرب «رفح» واقع در جنوب نوار غزه حمله کرده است. خبرگزاری صفای فلسطین با اعلام این خبر گزارش داد که سامانه پدافند موشکی رژیم صهیونیستی موسوم به «گنبد آهنین» به مقابله با راکت‌هایی پرداخته است که گفته می‌شود از سمت غزه به سمت این شهرک‌ها شلیک شده است. این خبرگزاری به نقل از کانال تلویزیونی «کان» رژیم صهیونیستی گزارش داد که سه راکت از غزه به سمت فلسطین اشغالی شلیک شده است که سامانه موشکی یکی از آن‌ها را رهگیری و منهدم کرده است. دو راکت دیگر گفته می‌شود به فضای باز اصابت کرده‌اند. گروه های مقاومت در غزه از جمله جنبش جهاد اسلامی فلسطین با رژیم صهیونیستی بر سر آتش‌بس به توافق رسیدند. این آتش‌بس با میانجی‌گری طرف مصری حاصل شد. در این میان سران دو حزب سیاسی در رژیم صهیونیستی بعد از دیدار برای توافق درخصوص تشکیل کابینه ائتلافی، بر لزوم جلوگیری از برگزاری انتخابات سوم در فلسطین اشغالی تأکید کردند. «بنی گانتز» رهبر ائتلاف آبی‌وسفید که مأمور تشکیل کابینه نیز هست، بعد از دیدار با «آویگدور لیبرمن» رهبر حزب اسرائیل‌بیتُنا و وزیر جنگ پیشین، گفت: «[بنیامین] نتانیاهو [نخست‌وزیر فعلی] به دنبال برگزاری سومین انتخابات است. من هر گزینه‌ای را برای اجتناب از انتخابات مجدد در نظر خواهم گرفت».
در این میان «سرایا القدس» طی بیانیه‌ای اعلام کرد که در درگیری اخیری با رژیم صهیونیستی از موشک جدید استفاده کرده است.گروه رسانه‌ای «الاعلام الحربی» سرایا القدس با انتشار ویدیوی در وب‌سایت خود گزارش داد که رزمندگان جهاد اسلامی فلسطین طی نبرد دو روز گذشته خود با رژیم صهیونیستی موسوم به عملیات «فریاد صبحگاهی» برای اولین بار از موشک «براق ۱۲۰» استفاده کرده است. شاخه نظامی جهاد اسلامی با بیان این که این سلاح ساخت این جنبش است، اعلام کرد که در نبرد اخیر، با این موشک شهر اشغالی «الخضیره» را در فلسطین اشغالی را هدف قرار داده است.
جنبش جهاد اسلامی دو روز پیش در واکنش به ترور شهید «بهاء ابوالعطاء»، شهرک‌های صهیونیست‌نشین را هدف حملات راکتی و موشکی قرار داد. رژیم صهیونیستی بعد از دو روز مجبور شد به شرایط این جنبش برای حصول آتش‌بس تن دهد. گروه‌های مقاومت بیش از ۴۰۰ راکت و موشک به فلسطین اشغالی شلیک کردند. شاخه نظامی جنبش جهاد اسلامی فلسطین ضمن تقدیر از حمایت‌های جمهوری اسلامی ایران از مقاومت در برابر تجاوزات اخیر رژیم صهیونیستی، اعلام کرد که رزمندگان این جنبش، گوش به فرمان فرماندهان خود است. در این میان جمعیت ملی-اسلامی«الوفاق» به عنوان بزرگ‌ترین جمعیت معارض بحرین تجاوزات صهیونیست‌ها علیه غزه و دمشق را که به شهادت چند فلسطینی منجر شد، محکوم کرد.

کد مطلب: 111581
 
Share/Save/Bookmark