میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۱ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۰
 
 
نوبخت خبر داد
تغییرات در سطح مدیران عالی استان‌ها

سخنگوی دولت با بیان اینکه نباید وضعیت استانها را معلق نگه داریم ، در مورد تغییرات در سطح مدیران عالی استانها گفت: این تغییرات در حال انجام است.
به گزارش مهر، محمدباقر نوبخت درنشست هفتگی خود با خبرنگاران افزود: از زحمات تعدادی از استانداران و مدیران قدردانی خواهیم کرد و برخی از استانداران نیز جابه جا می شوند و به استان های دیگر می روند و برخی دیگر نیز که حُسن عملکردشان ثابت شده، در استان های دیگر مشغول می شود و تعدادی استاندار جدید نیز مشغول به کار خواهند شد. وی اظهار داشت : وزیر کشور با تأمل و سرعت لازم این موضوع را در دستور کار دارد.
سخنگوی دولت با بیان اینکه دولت به دنبال آن بود که کاهش تورم را همراه با خروج از رکود داشته باشد، گفت: ما به دنبال آن بودیم که رشد اقتصادی مستمر باشد؛ ازاین رو طی ماه‌های گذشته اقداماتی صورت گرفت.
وی با بیان اینکه مسیر دولت، خروج غیرتورمی بود، گفت: برای خروج غیرتورمی، دو اقدام را در نظر گرفتیم؛ یکی اعطای تسهیلات به بنگاه‌های کوچک و متوسط و دیگری اعطای اعتبار برای طرح‌های عمرانی دولتی از طریق اعتباراتی که از خزانه تزریق می‌شود. وی با بیان اینکه در مورد بودجه ۹۷ یک اقدام مطلوب و نوآورانه در حال انجام است، گفت: مجددا می خواهیم بودجه همه دستگاه ها را حسابرسی کنیم.
از سوی دیگر نوبخت در مورد احتمال خروج آمریکا از برجام نیز گفت: برجام یک قراردادی بین ایران و ۶ کشور دیگر است که البته آمریکا یکی از کشورهای تعیین کننده است. وی تاکید کرد: کشوری که از یک قرارداد بین المللی خارج شود، خودش ایزوله خواهد شد.
سخنگوی دولت افزود: اگر آمریکا از برجام خارج شود، اینکه چگونگی اجرای برجام قابل قبول خواهد بود یا نه، مطمئن باشید ما بهترین تصمیم را می گیریم و این تصمیم از سوی نهادهای مختلف در نظام اتخاذ خواهد شد. وی همچنین در مورداظهارنظر آمانو مبنی بر پایبندی ایران به برجام گفت: این موضوع آنقدر صریح و واضح است که جای هیچ تردیدی نیست.
نوبخت ادامه داد: طبق آمارهای رسمی کشور در بهار امسال از ۹۲۰ هزار نیروی جدیدی که وارد بازار کار شده اند، ۷۰۳ هزار نفر مشغول به کار شده اند .
نوبخت در ادامه سخنان خود در واکنش به بازداشت چند تن از استانداران به دلیل تخلفات انتخاباتی گفت: اینکه استانداری در دوره انتخابات از عملکرد دولت دفاع کند، تخلف نیست، البته ما برای قوه قضائیه استقلال قائل هستیم و می دانیم اگر هم شکایتی شده، قوه قضائیه همه استدلال ها را گوش می کند و سپس اظهارنظر خواهد کرد.
نوبخت در ادامه درباره اظهارنظر رئیس سازمان محیط زیست و انتقادهای صورت گرفته نسبت به اظهارات وی و اینکه گفته می شود اظهاراتش موجب تذکر رئیس جمهور شده است، گفت: آقای کلانتری فرد باهوش و محترمی هستند، صراحت لهجه دارد، انتظار نداشته باشیم همه پاسخ های استاندارد به کار ببرند، با او به خاطر دانش و تجربه وافرش مدارا کنید.
سخنگوی دولت ادامه داد: اینکه گفته شده رئیس جمهور از ایشان مُکدر است، چنین چیزی نیست و من این موضوع را نشنیده ام.
وی درباره احتمال معرفی کلانتری به عنوان وزیر نیرو گفت: چنین موضوعی مطرح نیست.
سخنگوی دولت درباره انتقاد رئیس کمیته امداد امام خمینی(ره) مبنی بر اینکه مستمری خانواده های نیازمند باید از طریق این سازمان به آنها داده شود، گفت: قرار شد با هماهنگی وزارت رفاه آنچه مربوط به مددجویان است به خود این نهادها بدهیم و این نهادها توزیعش را انجام دهند.
نوبخت در مورد جلسه اخیر ستاد اقتصادی مقاومتی و گلایه جهانگیری نسبت به اختیارات کم این ستادگفت: فلسفه وجودی ستاد برای انسجام بیشتر بوده است و محدوده فعالیت اقتصاد مقاومتی فقط به قوه مجریه نیست و سایر قوا را هم شامل می شود. وی همچنین در پاسخ به این سوال که کسری بودجه دولت چه میزان است، گفت: به کار بردن این واژه از لحاظ حقوقی درست نیست چرا که ما با عدم تحقق منابع مواجه هستیم، نه کسری بودجه.
نوبخت با اشاره به سفر رئیس جمهور به نیویورک گفت: برنامه ریزی ها در حال انجام است اما ما باید احتیاط را هم در نظر بگیریم چرا که ممکن است تا آخرین لحظه در این سفرها تغییراتی ایجاد شود. سخنگوی دولت در پاسخ به این سوال که دولت برای پیگیری سرقت دو میلیارد دلاری آمریکا از اموال ایران چه اقدامی انجام داده است گفت: کمیته ویژه حقوقدانان برای اعلام جرم تشکیل شد؛ البته می دانید که بعضی از این پرونده های حقوقی سال هال سال طول می کشد.
وی همچنین درباره اینکه اظهارات صالحی در مورد برجام موضع دولت است یا خیر، گفت: رئیس سازمان انرژی اتمی یکی از انسان های باتجربه و مسئول در این زمینه هستند، قطعا مطالبی که بیان می کنند مطالب قابل اعتنا و دقیقی است چرا که ایشان هم صاحبنظر، صاحب اطلاع و هم صاحب نقش و مسئولیت است.
نوبخت در پایان درباره حذف قیمت در برخی اقلام و کالاها و این اقدام مغایر با حقوق مصرف کننده است گفت: این موضوع شامل همه کالاها نیست و عمدتا اقلام بهداشتی را شامل می شود اما از آقای شریعتمداری می خواهم توضیحات کافی را در اختیار رسانه ها قرار دهد.

کد مطلب: 100925
 
Share/Save/Bookmark