میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۸ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۰:۱۴
 
 
روحانی:
چارچوب اقتصاد کشور به خوبی اداره شده است
چارچوب اقتصاد کشور به خوبی اداره شده است
 

رئیس جمهور با تأکید بر این که چارچوب اقتصاد کشور به خوبی اداره شده است گفت: امروز کالاهای اساسی در اختیار مردم است. وفور وجود دارد. البته علاقه مند بودیم در این وفور قیمت متعادلی هم باشد.
حجت‌الاسلام حسن روحانی رئیس‌جمهور در جلسه هیئت دولت طی سخنانی اظهار داشت‌: در ایام مبارکی هستیم و روزهای پربرکت عرفه، عید قربان و عید غدیر را پیش رو داریم. همه این ایام ما را دعوت می‌کند که در مسیر حق باشیم و امیدواری، اعتماد و توانمندی ما را افزون‌تر می‌کند. ما باید از روز عرفه برای قدرت روحی بیشتر استمداد بطلبیم، خصوصا جملات آن دعای معروف امام حسین(ع) در صحرای عرفات که معمولا مومنین در این روز می‌خوانند که به تعبیر امام خمینی(ره) یکی از افتخارات شیعه است و این دعا مجموعه‌ای از معارف اسلامی است. وی با تأکید بر مسئله نظارت بر مراحل صادرات و واردات کالا و تأمین ارز گفت: باید مانند سایه بر کالاها و تأمین ارزها نظارت کنیم؛ در این چند روز دیدیم که برخی مشکلات در این زمینه قابل حل است.
وی تصریح کرد: دشمن در زمینه اقتصاد نتوانست ما را بشکند و راه‌های دیگری را انتخاب کرده است، راه دیگر ایجاد اختلاف در کشور بود و آنها امیدوار شده بودند و در اوایل امسال امید به جنگ بین قوا داشتند ولی دیدیم که از این توطئه هم عبور کردیم. البته بیانات، دقت، سخنان و هدایت مقام معظم رهبری برای هر سه قوه نقش اساسی داشت و شاهد آرامش هستیم. همانطور که ایشان دستور دادند هیچ یک از قوا نباید دنبال حاشیه‌سازی باشند؛ چه ما به عنوان قوه مجریه و چه قوای دیگر. اگر قوه‌ای می‌خواهد نکته‌ای به ما بگوید، اشکالی ندارد ولی به شرطی که راه حل هم ارائه دهد؛ نقد خالی خیلی مشکلی را حل نمی‌کند.
رئیس‌جمهور با بیان اینکه راه سومی که دشمن در پیش گرفته، ایجاد شایعات بین مردم است، خاطرنشان کرد: آنهایک روز می‌گویند کوه‌ها فروخته شده و روز بعد می‌گویند که کوه‌ها و جنگل‌ها وقف شده‌اند! اینها در مردم نگرانی ایجاد می‌کند. مگر می‌شود کوه و بیابان و جنگل را وقف کرد؟! این‌ها شایعاتی است تا مردم را نگران کنند و هر روز مشکلی برای مردم پیش بیاورند. یک روز می‌گویند قسمتی از کشور را فروخته‌اند و روز دیگر می‌گویند که جزایر کشور فروخته شده؛ من از این شایعات تعجب نمی‌کنم چون اینها کار طبیعی دشمنان است ولی عجیب آن است که چرا گوشِ شنوا برای این شایعات وجود دارد!
وی تصریح کرد: آنها که می‌خواهند از طریق عزاداری، عزاداری را زیر سوال ببرند که بگویند شیوع کرونا با عزاداری بیشتر شد، ما به آنها اجازه نمی‌دهیم و عاشقان امام حسین(ع) بیش از همه مراقبت می‌کنند تا اصول بهداشتی رعایت شود. رئیس‌جمهور با بیان اینکه اگر کسی موجب ابتلای فردی شد، حق الناس مرتکب شده است، خاطرنشان کرد: کسانی که همه پروتکل‌ها را اجرا نکرده و آن را زیر پا می‌گذارند، حتی اگر لازم باشد باید برای آن مجازات در نظر گرفته شود. ما گفته‌ایم اگر کسی وارد اداره‌ای می‌شود و پروتکل را رعایت نمی‌کند نباید به او خدمت داده شود.
روحانی هم‌چنین تصریح کرد: دشمنان در مرحله دیگر کار دیگری را شروع کردند؛ در مجامع بین‌المللی قطعنامه‌ای علیه ما تصویب کردند که نگذارند ما به حقوقی که در توافق هسته‌ای و قطعنامه ۲۲۳۱ در زمینه پایان تحریم تسلیحاتی است، دست یابیم. از اینجا و آنجا گدایی می‌کنند و به شرق و غرب می‌روند و در برابر این و آن خم می‌شوند و صبح تا شب مانند دلال از کاخ سفید راه افتادند از این کشور به آن کشور و با این تلفن و آن تلفن و تا امروز. الحمدالله هیچ موفقیتی هم به‌دست نیاوردند. اگر هم روزی موفق شوند ما پاسخ بسیار قاطعی به آنها می‌دهیم. البته در حال حاضر کم‌کم به سمت یأس می‌روند.
وی ادامه داد: دشمنان ما الان آمده‌اند داستان دیگری را شروع کرده‌اند و اقدام به گستاخی و شیطنت‌های خطرناک در آسمان بین المللی کردند؛ ایکائو، شورای امنیت و سازمان ملل و کشورهای منطقه کجا هستند؟ کشورهایی که این تخلف در فضای آنها صورت گرفته و این پرواز به مقصد آنها بوده همه باید حرف بزنند.مگر می‌شود در مسیر آزاد بین‌المللی، یک جنگنده کنار هواپیمای مسافربری بیاید و مردم را در آسمان بترساند؟ این تروریسم هوایی است و باید به عنوان تروریست با آن برخورد شود.

کد مطلب: 114722
 
Share/Save/Bookmark