میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۱ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۱:۲۴
 
 
فریاد اعتراض در فلسطین اشغالی برای سرنگونی نتانیاهو بالا گرفت
هیچ غذایی در خانه نداریم

سلسله اعتراض‌ها به ناکارآمدی کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی در نقاط مختلف فلسطین اشغالی، با فریاد شعار «هیچ غذایی در خانه نداریم» توسط معترضان در تجمع‌ به تدریج به خشونت کشیده شد در حالی که معترضان مسیرهای منتهی به کنست را نیز بستند.
نیروهای امنیتی و پلیس رژیم صهیونیستی در روزهای اخیر به منظور سرکوب معترضان در سرزمینهای اشغالی فلسطین صدها نفر را بازداشت کرده و با خشونت به تجمع‌کنندگان و معترضان به وضع بد اقتصادی و معیشتی، حمله‌ور شده‌اند.پلیس رژیم صهیونیستی برای سرکوب اعتراضات بیش از ۵۰ نفر از معترضان را در تل آویو و قدس اشغالی بازداشت کردند. این بازداشتها نیز با دستگیری ۱۰ نفر دیگر ادامه داشت. همچنین امروز نیروهای امنیتی این رژیم با تحصن‌کنندگان مقابل «کنست» (پارلمان رژیم صهیونیستی) که مسیرهای ورودی به آن را مسدود کرده بودند، به شدت برخورد کرد و تعدادی از آنها را بازداشت کرد.اولین جرقه اعتراض‌ها علیه کابینه نتانیاهو و وضع معیشت ساکنان سرزمینهای اشغالی به علت بحران شیوع «ویروس کرونا» از اوایل اردیبهشت ماه امسال زده شد که با تجمع هزاران نفر در میدان اصلی شهر تل آویو همراه بود.به دنبال اعتراض‌های زنجیره‌ای ، تظاهرات‌کنندگان بار دیگر به خیابان‌های تل آویو و سایر شهرهای سرزمینهای اشغالی آمدند و مشت‌های خشم خود را علیه نتانیاهو گره کردند. اما این‌بار به نظر فضای تجمع‌ها متفاوت بود و شعارها و فریادهای معترضان رنگ و بوی دیگری داشت.یکی از دلایل تمایز اعتراض دیشب که در قدس اشغالی از شدت بیشتری برخوردار بود، تعداد افراد بازداشتی و شعارها بودند. برخی معترضان با نوشتن شعار «بی‌بی در زندان» بر روی خودروی آب‌پاش پلیس رژیم صهیونیستی، خواستار زندانی کردن نتانیاهو شده بودند. همچنین یکی از معترضان در گفت وگو با شبکه تلویزیونی «کان» با خشم و عصبانیت زیاد، نتانیاهو را مورد حمله قرار داد و گفت: یک پیام برای تو داریم؛ استعفا کن. فریاد ما از اعماق قلب است، هیچ غذایی در خانه نداریم.هزاران نفر از ساکنان مناطق اشغالی در اعتراض به فساد بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی با تجمع مقابل کنست (پارلمان) همه ورودی‌های آن را مسدود کردند.
این اعتراض‌ها در حالی صورت گرفته که سران رژیم صهیونیستی به جای توجه به مطالبات ساکنان اراضی اشغالی به اشغالگری ادامه می‌دهند. صهیونیست‌ها ده‌ها هکتار از اراضی کشاورزی فلسطینیان را در بیت لحم مصادره کردند. مرکز اطلاع رسانی فلسطین در صفحه کاربری خود در توئیتر نوشت: مقامات رژیم اشغالگر، اقدامات لازم را برای ثبت حدود ۵۲ هکتار از اراضی شهروندان در روستای نحالین در جنوب غربی بیت لحم به نفع صندوق موسوم به صندوق ملی صهيونيست ها به عمل آوردند.تخریب اراضی کشاورزی فلسطینیان با هدف نابودی کشاورزی، یکی از اقدامات رژیم صهیونیستی با هدف مجبور کردن ساکنان مناطق فلسطینی به ترک خانه و کاشانه شان است.
خبر دیگر از فلسطین آنکه حماس به اظهارات نماینده آمریکا در سازمان ملل علیه این جنبش واکنش نشان داد و آن را «دروغ، سفسطه و قلدری سیاسی» خواند.«کلی کرافت» نماینده آمریکا در سازمان ملل در اتهاماتی، حماس را تروریستی خواند و این جنبش را مسؤول اوضاع نامناسب بیش از دو میلیون فلسطینی در نوار غزه دانست، کسانی که رژیم صهیونیستی از تابستان ۲۰۰۶ و در پی پیروزی قاطع حماس در انتخابات پارلمانی، آنها را محاصره کرده است.بر اساس گزارش «القدس العربی»، حماس در اعتراض به این ادعاها اعلام کرد، اظهارات کرافت «دروغ، سفسطه و قلدری سیاسی» است.«حازم قاسم» سخنگوی حماس گفت: این اظهارات، در راستای تلاش دولت آمریکا برای زیباسازی تصویر سیاه اشغالگر اسرائیلی به دلیل جنایت‌هایش علیه ملت فلسطین صورت می‌گیرد. خبر دیگر آنکه صائب عریقات دبیرکل کمیته اجرایی سازمان آزادیبخش فلسطین «ساف» اعلام کرد، طرح اشغال اراضی کرانه باختری به تعلیق درنیامده زیرا درست است که ابتدای ژوئیه را به عنوان آغاز آن مشخص کرده‌اند اما نگفته‌اند که پایان آن نیز همین تاریخ است.

کد مطلب: 114623
 
Share/Save/Bookmark