میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۴ اسفند ۱۳۹۵ ساعت ۱۰:۴۴
 
 
علی معلم درگذشت
خداحافظی دنیای تصویر با مرد سپیدپوش فیروزه‌ای
خداحافظی دنیای تصویر با مرد سپیدپوش فیروزه‌ای
 

علی معلم تهیه کننده سینما و مدیر مسئول نشریه «دنیای تصویر» روز گذشته دار فانی را وداع گفت.
بنیان‌گذار جشن سینمایی تلویزیونی حافظ، مدرس، مجری و برنامه‌ساز و تهیه‌کننده‌ سینما روز ۲۳ اسفندماه در سن ۵۴ سالگی و درپی حملۀ قلبی، دار فانی را وداع گفت.
علي معلم نويسنده، ناشر، منتقد، تهيه‌کننده، کارگردان، مجري تلويزيون متولد آذرماه ۱۳۴۱ (دسامبر ۱۹۶۲ ميلادي) تهران بود. او فارغ‌التحصيل دانشکده‌ي صدا و سيماي جمهوري اسلامي ايران در رشته کارگرداني فيلم بود و در مقطع فوق‌ليسانس در رشته‌ي پژوهش هنر (دانشگاه هنر) تحصيل کرد.
در شوراهاي مختلف توليد، پخش و پژوهش سينمايي در مراکز سينمايي همچون سازمان توسعه سينمايي سوره، موزه سينما، خانه سينما و وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامي عضويت داشت.
عضو مؤسس و رئيس سه دوره انجمن منتقدان و نويسندگان سينمايي ايران و بازرس (دو دوره) خانه‌ي سينما، عضو مؤسس بنياد حمايت از سينماي ملي ايران، نايب رئيس هيئت مديره و سخنگوي خانه‌ي سينما در سال‌هاي ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۷ بوده و عضو شوراي مرکزي کانون تهيه‌کنندگان فيلم ايران بود. در هيئت‌هاي داوری و انتخاب جشنواره‌ي بين‌المللي فيلم فجر (۵ دوره)، جشنواره‌ي بين‌المللي فيلم کشورهاي غيرمتعهد (پيونگ يانگ)، سينماي جوان، جشنواره‌ي سراسري فيلم‌هاي دانشجويي، جشنواره‌ي فيلم‌هاي خانوادگي (اروميه)، نخستين جشنواره‌ي فيلم و کيفيت، جشنواره فيلم رويش (مشهد) و جشنواره بين‌المللي فيلم شهر (۲ دوره) عضويت داشت.
وي فعاليت‌اش در مقام تهيه‌کنندگي را با فيلم شوکران ۱۳۸۰ (بهروز افخمي) به عنوان تهيه‌کننده شريک آغاز کرد. گاوخوني (بهروز افخمي) نخستين فيلم مستقل او در سال ۱۳۸۲، ازدواج به سبک ايراني (حسن فتحي، ۱۳۸۴) دومين فيلم بلند سينمايي او در مقام مجري طرح و تهيه‌کننده در سال ۱۳۸۵ بوده و آخرين فيلم او آل (۱۳۸۸) به کارگرداني بهرام بهراميان نخستين محصول مشترک سينماي ايران و ارمنستان است.
معلم که به واسطه‌ی تولید و اجرای برنامه‌هایی چون «جنگ هنر»، «از واژه تا تصویر»، «سینمای اندیشه» و... به چهره‌ای شناخته شده برای مخاطبان تبدیل شده بود، اولین جشن سینمایی و تلویزیونی خصوصی ایران را تاسیس کرد و تندیس حافظ را به منظومه‌ سینمای کشور افزود. دریافت مدرک دکتری افتخاری به پاس فعالیت‌هایش در عرصه‌ی فرهنگ و هنر نیز یکی دیگر از عناوین متعدد او به شمار می‌رفت.
گروه فرهنگ و هنر روزنامه سیاست روز درگذشت علی معلم را به خانواده وی و اهالی فرهنگ و هنر تسلیت می‌گوید.

کد مطلب: 98792
 
Share/Save/Bookmark