میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۴ آذر ۱۳۹۶ ساعت ۰۱:۳۸
 
 
خدمتگزاری ارتش و سپاه به مردم خاری در چشم دشمنان نظام و انقلاب

وحدت و برادری بین ارتش و سپاه به عنوان دو بازوی معاضدتی نیروهای مسلح کشور، همیشه چون خاری بر چشم دشمنان بوده و برای ایجاد اختلاف و جدایی بین این دو نیروی کارآزموده که با تقدیم جان خود وفاداری‌شان را به مردم و‌نظام ثابت کرده‌اند لحظه‌ای بیکار ننشسته‌اند و در تمام سال‌های پس از انقلاب سعی در مسموم نمودن رابطه این دو نیرو داشته‌اند. رهبر معظم انقلاب با اشراف اطلاعاتی و شناخت حداکثری از وضعیت موجود در نیروهای مسلح و‌فعالیت‌های مسموم دشمنان، همواره چراغ راه این دو نیروی ایثارگر و خدمتگزار بوده و با فرمایشات خود در زمان و‌مکان مناسب نقشه منافقین و بد خواهان را نقش بر آب می‌نمایند.
فرمایشات معظم‌له در هنگام انتصاب فرمانده ارتش موید این واقعیت است که پیش از آنکه دشمنان تصمیم به اجرای توطئه بنمایند، فرماندهی کل قوا بایک دستور صریح ضمن هدایت فرماندهان آنها را از توطئه‌های دشمنان آگاه ساخته و مطلع می‌نمایند. و پیش از آنکه نیات دشمنان به مرحله اجرا در بیاید نقشه آنها را نخ‌نما می‌کنند. برای مثال تاکید فرمانده کل قوا در هنگام انتصاب امیر سرلشگر رحیم‌موسوی به فرماندهی ارتش مبنی بر؛ «هم‌افزایی با سایر نیروهای مسلح، شتاب گیرد و مجموعه آجا به نصاب شایسته‌تر برسد» نشان از رصد توطئه‌های دشمنان قبل از اجرا دارد.
بیانات امیر موسوی در مراسم دانش‌آموختگی دانشجویان دانشگاه‌های افسری مبنی بر بیعت ارتش و سپاه و قدردانی سردار باقری از بیانات ایشان و حکیمانه خواندن مواضع وی در وحدت بین ارتش و‌ سپاه و ایجاد نا امیدی در اهداف خصمانه دشمن، نشان از استحکام و آگاهی فرماندهان ارتش و سپاه از توطئه دشمنان دارد.
در اولین روز پس از زلزله فرماندهان ارتش سپاه دوش در دوش همدیگر در محل زلزله حاضر شده و با تقسیم کار و نظمی مثال‌زدنی هر آنچه را که در توان داشتند را برای یاری رساندن به مردم عزیز و شهیدپرور این خطه در طبق اخلاص گذاشتند، تا جایی که وقتی مردم فهیم و داغ‌دیده چگونگی تلاش، مساعدت و ایثارگری نیروهای مسلح را می‌دیدند آلام خود را فراموش کرده و در کوی و برزن به ایرانی بودن خود افتخار می‌کردند. تلاش دشمنان برای ایجاد تفرقه و نارضایتی بین نیروهای ارتش و سپاه و سیاه و سفید کردن نیروهای مسلح هیچ نتیجه‌ای نداد چراکه همه مردم می‌دانند که یک یگان نظامی هیچ تحرک و فعالیتی را بدون دستور انجام نمی‌دهد و یقینا هر آنچه را که ارتش و‌سپاه در آغازین روز زلزله تا به امروز انجام داده است همگی بنا به دستور فرماندهی کل قوا و هدایت ستادکل نیروهای مسلح بوده است. و اینگونه است که زلزله وحدت و یکپارچگی نیروهای مسلح را به منصه ظهور می‌گذارد.
و در انتها پیام فرمانده نیروی زمینی ارتش امیر حیدری که در کانون منطقه زلزله‌زده می‌گوید: ارتش و سپاه در کنار هم خدمت‌رسانی به هموطنان عزیز زلزله‌زده را انجام می‌دهند و این کمک‌رسانی را بعنوان سربازان ولایت وظیفه خود می‌دانند‌. 

صادق خسرو - مدرس دانشگاه

کد مطلب: 102121
 
Share/Save/Bookmark