میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : سه شنبه ۲۰ تير ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۲۶
 
 
نوبخت:
قرارداد توتال برای نمایندگان مجلس محرمانه نیست

سخنگوی دولت گفت:‌ قرار نیست برنامه را کپی کنیم و در پاکت قرار دهیم و به تک تک وزرا بدهیم بلکه این برنامه از سوی رئیس مجلس ابلاغ شده و در سایت قرار داده شده و قانون است و دولت در حال اجرای آن است.
به گزارش فارس، محمدباقر نوبخت دیروز در نشست خبرى با خبرنگاران اظهار داشت:‌ به دلیل ایرادات و مشکلاتی که در مصوبه مجلس در رابطه با برنامه ششم دیدیم رئیس‌جمهور در جلسه هیات دولت به وزرا گفت که موانعی که در انجام امور مورد نظر خود در این برنامه وجود دارد را اعلام کنند که بر این اساس فرصت ٥ روزه رئیس‌جمهور برای ابلاغ این برنامه گذشت و طبق رویه قانونی آقای لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی این برنامه را ابلاغ کرده است بنابراین اینکه برخی انتظار دارند رئیس‌جمهور اکنون بیاید این برنامه را ابلاغ کند انتظار خارج از رویه قانونی است.
از سوی دیگر نوبخت در واکنش به محرمانه خواندن قراردادهای توتال توسط نمایندگان مجلس اظهارداشت: این قرارداد برای نمایندگان محرمانه نیست و می‌توانند از ابزارهای نظارتی خود استفاده کنند؛ همچنین حق تحقیق و تفحص دارند و در این زمینه این حق را دارند.
همچنین سخنگوی دولت در ادامه این نشست خبری یادآور شد: آقای روحانی کارگروهی با مسئولیت انتخاب افراد و معرفی لیست‌ها برای کابینه آینده تشکیل نداده بلکه افراد و جریان‌های سیاسی حسب ضرورت‌هایی که تشخیص دادند نسبت به معرفی افراد و ارائه لیست اقدام می‌کنند که آقای روحانی با استقبال پذیرفتند، ایشان از وزرای فعلی و عملکردشان شناخت کامل دارند و از دیگران خارج از دولت هم شناخت دارند و ممکن است از افرادی که به انها معرفی می‌شوند نیز در لیست کابینه آینده باشند به هر حال ایشان مصر است جمعی قوی و کارآمد را برای تحقق مطالبات مردم برگزیند.
وی درباره دیدار با رهبری درباره کابینه آینده عنوان کرد: دیدارهای مکرری با ایشان دارند که ممکن است در یکی از این دیدارها هم درباره کابینه صحبت کرده باشند.
نوبخت همچنین درباره نتیجه احضار تعدادی از استانداران بدلیل تخلفات انتخاباتی و همچنین درباره سخنان اخیر انصاری معاون حقوقی رئیس‌جمهور در رابطه با شکایت معاونت حقوقی ریاست جمهوری از برخی افراد گفت: این احضارها بیشتر برای ارائه توضیح بوده است. وی ادامه داد: انصاری معاون حقوقی ریاست جمهوری مشخصا از برخی افراد که حرف‌های مستقیم در جهت تخریب نه کل دولت، بلکه شخص رئیس‌جمهور به عنوان کاندیدای انتخابات داشته‌اند و از نظر معاونت حقوقی، این اظهارات با اختیارات قانونی آن افراد تعارض داشته، شکایت‌هایی را مطرح کرده‌اند.
سخنگوی دولت در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه ١٠٠ درصد بودجه ٩٥ سازمان صداوسیما را پرداخت کردیم، گفت: البته از تیم سیاسی صداوسیما که تلاش می‌کند اخبار و مطالب جریان خاصی را منتشر کند، انتقاد داریم.

کد مطلب: 100033
 
Share/Save/Bookmark