میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۲ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۵۸
 
 
جنایات تروریسم دولتی رژیم صهیونیستی همچنان ادامه دارد
جوخه‌های ترور هر روز فعال‌تر از دیروز

درحالی که پس ازقتل عام فلسطینیان در نوارغزه و کرانه باختری در خلال جمعه‌های متوالی موسوم به خشم و همچنین در هفته‌های اخیر در تظاهرات اعتراضی موسوم به مسیرات العوده بطور متوسط روزانه پنج فلسطینی شهید و صدها فلسطینی مجروح شده‌اند دیروز در کوالالامپور یک مهندس فلسطینی بنام فادی محمد البطش ترور شد.
مهندس "فادی محمد البطش" چنانکه منابع اسرائیلی ترورش راخبری کردند.( بدین شیوه گمانه زنی حماس وجهاد اسلامی دردست داشتن اسرائیل در این جنایت راتاییدکردند) و تخصصش را مهندس ساخت و ارتقای پهپاد اعلام کردند عضو حماس بود و موفق شده بود به عنوان اولین عرب بورس خزانه داری مالزی را دریافت کند.
جالب آنکه پیشتر هم محمدالزواری با تخصصی مشابه و تعلقی تشکیلاتی با حماس در تونس ترور شده بود. ماجرای ترور البطش تنها در چند روز مانده به انتقال سفارت امریکا از تل‌آویو به بیت‌المقدس و همچنین در استانه به اصطلاح هفتادمین سالگرد تاسیس رژیم صهیونیستی در کنار حمله اخیر و معنادار اسرائیل به تیفور سوریه و به شهادت رساندن تعدادی از مستشاران ایرانی و تهدیدات پرحجم نتانیاهو موید این نکته است که رژیم اشغالگر اصرار دارد هرگونه ممانعت سخت افزاری و نرم افزاری تهدید کننده توسعه این رژیم را از سر راه بردارد.
اینک و در شرایطی که سران عرب در مسابقه‌ای سخت درپی سبقت گرفتن از یکدیگر برای عادی سازی روابط خود با رژیم صهیونیستی هستند و در جدیدترین ابراز نظر محمد بن سلمان رسما بر وجود رژیم غاصب تاکید کرده و ازحق صهیونیستها برای حیات در دل فلسطین سخن می‌گوید و د رشرایطی که محور مقاومت حماس و جهاد اسلامی تنها راه نجات را در مبارزه با اسرائیل معرفی می‌کنند بدیهی است که تیفور سوریه مورد هجوم قرار گیرد منافع و عوامل حماس در جای جای جهان هدف واقع شوند و مردم معترض فلسطین به خاک و خون کشیده شوند و بلاخره دانشمندان مبارز فلسطینی به جوخه‌های ترور سپرده شوند و البته و با این شرایط غیر محتمل نخواهد بود که مساله مسمومیت رمضان عبدالله شلح را نیز در چارچوب این سناریو قرائت کرد.
کلام پایانی دراین باب تامل در غفلت یا تغافلی است که سران عرب و اسلامی در روزگار کنونی بدان گرفتار شده‌اند دیدگان را بر دشمن مسلم خود فروبسته‌اند هم‌کیشان خود را دشمن و دشمنان قسم خورده را دوست می‌پندارند چنانکه در روزهای اخیر کنفرانس فلسطینی ظهران را در عمل به کنفرانس طهران بدل کردند و بجای تمرکز بر دفاع از مساله فلسطین فلسطینیان را به قربانگاه سازش با اسرائیل بردند و از اولویت اول جهان اسلام پایین کشیدند به راستی ایا پیروز میدان مبارزه بامسلمانان در سایه چنین شراطی جز اسرائیل است و در تصور کدام اندیشمند آزاده‌ای می‌گنجید که این پیروزی بدون هزینه نصیب ترامپ ونتانیاهو شود؟ روزها به سرعت می‌گذرد آیا امیدی به بیداری از این خواب سنگین و فرار از کابوس اسرائیل در روزهای باقیمانده هست؟ تجربه رژیم صهیونیستی نشان می‌دهد چنانکه پاسخی در خور در ارتباط با چنین خشونت‌ورزی‌هایی دریافت نکند روز بروز بر میزان خشونت‌ها خواهد افزود و این بدان معناست که طی روزهای اینده نیز باید منتظر مواردی این چنینی و بلکه خشن تر از آن بود.
در این میان جنبش حماس و جهاد اسلامی سازمان موساد رژیم اشغالگر را به ترور فادی محمد البطش پژوهشگر فلسطینی متهم کردند. یکی از رهبران جنبش حماس تاکید کرد که موساد در کمین نیروهای متبحر و متخصص فلسطینی است و این سازمان مسئول جنایت ترور فادی البطش در مالزی است. فادی محمد البطش در راه خود از منزلش به سمت مسجد برای ادای نماز صبح در کوالالامپور پایتخت مالزی ترور شد. پلیس مالزی تاکید کرد که دو نفر سوار بر موتورسیکلت به سمت البطش تیراندازی کردند. مهاجمان حدود ده گلوله به او شلیک کردند که چهار تا از گلوله‌ها به او اصابت کردند و تحقیقات در این خصوص همچنان ادامه دارد.
داوود شهاب سخنگوی جنبش جهاد اسلامی با بیان اینکه البطش از افراد برجسته در زمینه مهندسی برق است، موساد را به ترور وی متهم کرد. خالد البطش یکی از رهبران دیگر جهاد اسلامی نیز با متهم کردن موساد به ترور دکتر فادی البطش پژوهشگر فلسطینی در زمینه انرژی، از مقامات مالزی خواست تا برای شناسایی عاملان این ترور تحقیقی فوری انجام دهند یپش از آنکه عاملان این جنایت پا به فرار بگذارند.
خانواده البطش همچنین از مقامات مالزی و سفارت فلسطین در مالزی خواستند تا برای بازگرداندن جسد البطش به زادگاهش در شهرک جبالیا اقدام کنند.
خالد البطش تاکید کرد که موساد را به ترور فادی البطش متهم می‌کنیم. رژیم اشغالگر نمی‌خواهد کسی در علم و دانش پیشرفت کند و به مردم فلسطین خدمت کند. رسانه‌های اسرائیلی ادعا کردند که البطش مسئول برنامه توسعه هواپیماهای بدون سرنشین در گردانهای قسام شاخه نظامی جنبش حماس است و در زمینه انرژی جایگزین تخصص داشت و یکی از مسئولان جنبش حماس است. دکتر فادی البطش ۳۵ سال داشت. او متاهل و صاحب سه فرزند بود. وی در دوران تحصیلش ۱۸ پژوهش و تحقیق علمی را در مجله‌های علمی پژوهشی منتشر کرد و با ارائه پروژه‌ها و پژوهش‌های علمی در تعدادی از کنفرانس‌های بین‌المللی شرکت کرد.

کد مطلب: 104039
 
Share/Save/Bookmark