میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۴ بهمن ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۳۴
 
 
سفیر اسبق ایران در نروژ:
روابط با اروپا سردتر می‌شود

سفیر اسبق ایران در نروژ گفت: روابط ما با اروپا در موضوع برنامه موشکی ایران هر روز سردتر خواهد شد و فشارهای آمریکا بر اروپا هم تاثیر خودش را بر روابط با ما خواهد گذاشت.
عبدالرضا فرجی‌راد در خصوص برگزاری کنفرانس ورشو از سوی آمریکا و برخی اقدامات خصمانه اروپا علیه ایران مبنی بر تحریم ها، میزبانی کنفرانس ورشو و اصرار بر مذاکره موشکی با ایران، اظهارداشت: معتقدم اینکه آمریکا اعلام کرده موضوع کنفرانس لهستان صرفاً در خصوص ایران نخواهد بود تغییری در اصل ماجرا ایجاد نخواهد شد، در واقع آقای پمپئو به دنبال این است که در درجه اول حداکثر دعوت شدگان به این کنفرانس حضور پیدا کنند و در درجه دوم سطح حاضرین در کنفرانس، وزیر امور خارجه به بالا باشد.
وی گفت: با نگاهی به عناوین تعیین شده جهت بحث و بررسی در کنفرانس لهستان متوجه می شویم که تمام عناوین مواردی هستند که آنها با ایران بر سر آن موارد مشکل دارند حالا آنها اسم ایران را از موضوع کنفرانس حذف کردند اما نتیجه ای که از آن کنفرانس خواهند گرفت به نظر من بیشتر روی ایران خواهد بود.
وی با اشاره به رویکرد اخیر اروپا نسبت به ایران و مطرح کردن مجدد لزوم مذاکره موشکی با ایران، تصریح کرد: طرح جدید آمریکا در موضوع کنفرانس لهستان نشان دهنده تلاش آنها برای مشارکت هرچه بیشتر اروپا در این کنفرانس است و از طرفی شما می‌بینید که وزیر امور خارجه انگلیس هم برای شرکت در این کنفرانس اعلام آمادگی کرده است. مهر

کد مطلب: 107838
 
Share/Save/Bookmark