میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۰:۵۸
 
 
از حمایت دیروز تا دعوت امروز به استعفا؛ کدام را باور کنیم؟!
سلبریتی‌هایِ سردرگمِ سیاست‌زده
سلبریتی‌هایِ سردرگمِ سیاست‌زده
 

تعدادی قابل توجهی از سلبریتی‌ها و اهالی سینما که پیش از این از حسن روحانی در انتخابات ریاست جمهوری دوازدهم حمایت کرده بودند در پی افزایش بی رویه نرخ ارز، ایجاد رکود و تورم فزاینده در جامعه و مشکلات شدید اقتصادی، وعده‌های برجامی پوچ و فلج شدن چرخه اقتصاد خواستار استعفای حسن روحانی از ریاست جمهوری شدند! سلبریتی‌‌های بنفشی که بدون شناخت از سیاست و اقتصاد هنگام انتخابات وعده‌های فریبنده ای به مردم می دادند و امروز در فهم سیاسی دیروزشان دچار تردید شده اند!
چندماهی است که صدای اعتراض اهالی فرهنگ و هنر و به ویژه هنرمندان سینما نسبت به ناکارآمدی دولت دوازدهم برای رفع معضلات و مشکلات شدید اقتصادی بلند شده و روز به روز بر دامنه اعتراضات اهالی فرهنگ و هنر افزوده می‌شود.
همین چند وقت پیش بود که بسیاری از چهره‌های شاخص سینما، تلویزیون، موسیقی و... موج گسترده‌ای در فضای مجازی آغاز کردند که دامنه این موج ثانیه به ثانیه گسترده‌تر شد و ابعاد بسیار وسیعی پیدا کرد؛ بسیاری از هنرمندان مطرح که به مراسم افطاری رئیس‌جمهور ۹ خرداد در سالن اجلاس سران دعوت شده بودند با ایجاد کمپینی با عنوان «#ما_به_افطاری_نخواهیم_رفت» سیاست‌های اقتصادی دولت را به شدت مورد انتقاد و نکوهش

کاش این آدم‌هایی که این روزها در نقش‌آفرینی جدید خود رُل وکیل مدافع «مردم» را بازی می‌کنند و شهامت رئیس‌جمهور را برای استعفا طلب می‌کنند، اینقدر شجاعت و شهامت غیرت داشتند که با صدای بلند اشتباه «دوباره» خود را فریاد بزنند و بگویند چه نقشی در این نابسامانی داشتند و چطور فریب خوردند و فریب دادند
قرار دادند و از رئیس‌جمهور خواستند بودجه این مراسم را صرف مردم فقیر کشور که در شرایط بغرنج به سر می‌برند بکند!
این در حالی بود که ضیافت‌های افطاری حسن روحانی پیش از این با حضور گسترده هنرمندان و چهره‌های سینما، تلویزیون، تئاتر، موسیقی و... خبرساز می‌شد، و با رد دعوت تعدادی از چهره‌های شناخته شده وارد شکل تازه‌ای شد. حسن روحانی که تا همین سال گذشته و در ایام انتخابات ریاست جمهوری توانسته بود با وعده‌ها و شعارهای متعدد چهره‌های شاخص هنری را به سوی خود جذب کند حالا با سیل انتقادات از سوی همان هنرمندانی روبه‌رو شده که پیش از این برای رئیس‌جمهور شدن وی دست به هر اقدامی می‌زدند!
گرانی ارز، افزایش عوارض خروج از کشور، تورم و... که علی‌رغم شعارها و وعده‌های مسئولان دولت تدبیر و امید رکود فزاینده، بیکاری گسترده و ناامیدی عظیمی در جامعه را به وجود آورد باعث شد تا از اوایل سال‌جاری کشور با بحران مواجه شود؛ گران شدن اقلام و کالاهای ضروری، کمبود دارو و گسترده‌تر شدن خط فقر باعث شد تا از ابتدای سال هنرمندان به هر شکل و روشی علیه دولت موضع بگیرند.
یکی از اولین هنرمندانی که با انتشار یک متن در اینستاگرام خود از حسن روحانی انتقاد کرد، حمید فرخ‌نژاد حامی دوآتشه روحانی در زمان انتخابات بود. فرخ‌نژاد با بیان اینکه «آقای روحانی به خاطر حمایت از شما آبرویی برای من پیش مردم نمونده»، انتقاد خود را از رئیس‌جمهور اعلام کرد. محسن افشانی نیز یکی دیگر از هنرمندانی بود که با انتشار یک ویدیو از خود به عذرخواهی از مردم برای حمایت از حسن روحانی در ایام انتخابات پرداخت. محمدعلی آهنگران هم از دعوت مردم به انتخاب روحانی استغفار کرد!
به گزارش سینماپرس، بسیاری دیگر از هنرمندان و ورزشکاران و چهره‌های شناخته شده کشور نیز با انتقاد خود از وضعیت آشفته اقتصادی کشور شخص رئیس‌جمهور را مورد انتقادات شدید خود قرار دادند.
اما اینک در حالی که در نیمه تابستان به سر می‌بریم و در جای جای کشور صدای اعتراضات مردمی نسبت به ناکارآمدی دولت روحانی بسیار بالا گرفته است اهالی فرهنگ و هنر نیز صدای فریادها و اعتراضات خود را بالاتر برده‌اند و این‌بار صراحتاً خواستار استعفای رئیس‌جمهور هستند و هیچ چیز جز استعفای وی را قبول ندارند.
کاش این آدم‌هایی که این روزها در نقش‌آفرینی جدید خود رُل وکیل مدافع «مردم» را بازی می‌کنند و شهامت رئیس‌جمهور را برای استعفا طلب می‌کنند، اینقدر شجاعت و شهامت غیرت داشتند که با صدای بلند اشتباه «دوباره» خود را فریاد بزنند و بگویند چه نقشی در این نابسامانی داشتند و چطور فریب خوردند و فریب دادند!

کد مطلب: 105533
 
Share/Save/Bookmark