میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
۱۰۲
تاریخ انتشار : شنبه ۱۹ فروردين ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۴۳
 
 
اعتراض سرپرستان خانوار به حذف یارانه ۲۸ هزار توماني
اعتراض سرپرستان خانوار به حذف یارانه ۲۸ هزار توماني
 

گروه کثیری از شهروندان با حضور در برابر ستاد هدفمندی نسبت به ارسال پیامک حذف یارانه ۲۸ هزار تومانی اعتراض کردند.
بخشی از دبیرستان البرز در خیابان حافظ که محل ستاد هدفمندی و ستاد اصلاح اطلاعات خانوار و همچنین ستاد استقرار نماینده بانکها و مرکز آمار ایران و نیز نماینده سازمان هدفمندی یارانه‌ها است، ديروز شنبه ۱۹ فروردین با ازدحام جمعیت در اعتراض به پیامک حذف یارانه ۲۸ هزار تومانی مواجه شد.
بنابر مشاهدات خبرنگار فارس در سالن‌های دبیرستان البرز شماره تلفن‌های ستاد هدفمندی یارانه‌ها ۶۶۴۶۷۴۵۶ و فاکس ۶۶۴۶۷۰۰۸ اعلام شده و همچنین شماره تلفن گویای مرکز آمار ایران به شماره ۸۵۸۷ بر روی در و دیوار نصب شده است.
در مورد کسانی که سرپرست خانوار فوت کرده با ارائه شماره ملی مادر به عنوان سرپرست جدید اطلاعات خانوار توسط نماینده مرکز آمار اصلاح می‌شود.
همچنین در تابلوی دیگری نوشته شده:" توجه: شهروندان محترمی که برایشان پیامک ارسال شده است در صورت اعتراض، به سایت وزارت رفاه به نشانی www.refahi.ir مراجعه و گزینه انصراف - سپس گزینه عدم تایید - از کل یارانه‌ها - یا عدم تایید از نیمی از یارانه‌ها و گزینه بعدی عدم تایید - مابه‌التفاوت یارانه‌ها سپس گزینه تایید - پس از دریافت کد ۵ رقمی رهگیری وارد نموده سپس تایید می‌نماید - عدم انصراف شما مورد بررسی قرار گرفته و نتیجه به اطلاع شما خواهد رسید."
همچنین بر تابلوهای دیگری اعلام شده مدارک مورد نیاز برای طلاق شامل کپی صفحه ۳ تا ۷ سند طلاق، کپی صبحه اول و دوم شناسنامه، کپی کارت ملی پشت و رو به همراه داشتن اصل مدارک الزامی است.
در اطلاعیه دیگری مدارک ازدواج (خانوار جدید) آمده است: کپی صفحه یک تا ۴ اول سند ازدواج، کپی صفحه اول و دوم شناسنامه + کپی کارت ملی پشت و رو به همراه داشتن اصل مدارک الزامی است.
بنابر مشاهدات‌ بیش از ۲۰۰ نفر از مردم در محل این ستاد واقع در دبیرستان البرز حضور داشتند که در صف‌های پیچ در پیچ سالن‌ها و اتاق‌ها انتظار پاسخگویی از مسئولان سازمان هدفمندی یارانه‌ها و مرکز آمار ایران و نمایندگان بانکها را می‌کشیدند. اکثر آنها بازنشستگانی بودند که پس از دریافت پیامک تمکن مالی یارانه ۲۸ هزار تومان مابه‌التفاوت مرحله دوم حذف شده ولی یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان همچنان دریافت داشته‌اند.
شهروند دیگری که خود را راننده تاکسی معرفی می‌کند گفت: پیامک برای من آمده بود اما بعد از آن یارانه ۲۸ هزار تومان قطع شده با وجود اینکه وارد سایت نشدم.
این فرد در پاسخ به چگونگی وضعیت معیشتی خود گفت: هنوز مستاجرم و یک فرزند دارم و راننده تاکسی هستم اما یارانه ۲۸ هزار تومانی قطع شده در حالی که یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را واریز کرده‌اند و مسئولان به من گفته‌اند در صف طولانی بایستم تا نوبتم شد بعدا پاسخ بگویند.
در این میان یکی از کارمندان ستاد هدفمندی یارانه‌ها با صدای بلند اعلام می‌کرد این اتاق مربوط به ۲۸ هزار تومان نیست فقط در مورد طلاق، اعتیاد، قتل و دیگر مشکلات خانوار است.
مرد دیگری گفت: برایم پیامک آمده و با وجود اینکه کاری نکردم و وارد سایت نشده و یا پیامک انصراف نداده‌ام، اما ۲۸ هزار تومان قطع شده واقعا موبایلم از آن موقع خاموش شده است، اما یارانه مرحله دوم برایم قطع شده است.
برخی از مردم از سخنان مرادی رئیس سازمان هدفمندی یارانه‌ها در صداوسیما انتقاد داشته و می‌گفتند گرچه اعلام شده یارانه افراد متمکن و بصورت اختیاری و با تقاضای فرد حذف می‌شود اما مگر ما بازنشستگان و مردم عادی چه تمکن مالی داریم که بدون وارد شدن به سایت اعلام شده و بدون ارسال پیامک یارانه‌های ۲۸ هزار تومان قطع شده است.
فرد میانسال دیگری که خود را رضا کامرانی معرفی کرد گفت: بازنشسته آموزش و پرورش هستم و ۴ فرزند دارم پیامک تمکن مالی را دریافت کردم اما روز پنجشنبه هر چه تلاش کردم وارد سایت رفاهی شده و عدم انصراف را اعلام کنم اما یارانه ۲۸ هزار تومان برایم واریز نشد.
وی گفت: فقط یک خودرو و یک حقوق بازنشستگی و مقداری سهام دارم تاکنون هیچ یک از مسئولان جوابگو نبودند. به فرمانداری شهرری مراجعه کردم گفتند از طریق کافی‌نت اقدام کنم کافی‌نت‌ها هم چون در مورد یارانه حساس هستند جرات وارد شدن به سایت ندارند. مجبور شدم از کار و زندگی جدا شده و به دبیرستان البرز مراجعه کنم.
کامرانی گفت: ظاهرا کسانی که کد معاملاتی سهام دارند به عنوان متمکن تلقی شده و یارانه مرحله دوم آنها حذف شده است. در حالی که هر کس که سهام دارد لزوما متمکن نیست.
وی گفت: من خودم بازنشسته آموزش و پرورش هستم بعضی از همکارانم دو باب منزل دارند و زن و مرد نیز بازنشسته و فعال هستند اما برای آنها یارانه ۲۸ هزار تومانی واریز شده برای برخی دیگر مانند من واریز نشده است. در این بین کسی پاسخگو نیست.
این بازنشسته گفت: بسیاری از مردم سواد درست و حسابی ندارند و اگر وارد سایت شوند نمی‌دانند چه کار کنند.
وی گفت: برای مادرم نیز پیامک ارسال شده اما خدا را شکر ۲۸ هزار تومان واریز شده است. گرچه قابل برداشت نیست.
کامرانی گفت: از ۳ روز قبل دنبال یارانه حذف شده هستم و از کار مانده‌ام اما کسی پاسخگو نیست.
مرد دیگری گفت من کجا سرمایه‌دار هستم که یارانه برای من قطع شده است.
مرد دیگری که میانسال بود گفت: برای من پیامک ارسال شده و من نیز بازنشسته ارتش و هنوز مستاجر هستم اما ۲۸ هزار تومان قطع شده ولی هنوز یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومان واریز می‌شود.
این بازنشسته گفت: من از افراد قدیمی هستم و وارد سایت نشده‌ام اصلا اهل سایت نیستم فقط به بانک پاسارگاد مراجعه کردم و موجودی حسابم را نگاه کردم یارانه ۲۸ هزار تومان واریز نشده بود و برای دریافت پاسخ به دبیرستان البرز مراجعه کردم.
مرد میانسال دیگری که از اعلام نام خود خودداری می‌کرد خود را بازنشسته اعلام کرد و گفت: یارانه ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی را دریافت کرده اما یارانه ۲۸ هزار تومانی به حسابش واریز نشده و گرچه پیامک تمکن مالی دریافت کرده بود اما هیچ کاری نکرده.
وی گفت: من یک منزل مسکونی دارم که بعد از ۳۰ سال خدمت در آن زندگی می‌کنم ۴ فرزند دارم اما متمکن نیستم با این وجود یارانه ۲۸ هزار تومانی از من دریغ شده است.
یک آقای دیگری سپیدموی خود را بازنشسته اعلام کرد و گفت: پیامک تمکن مالی را دریافت کردم کاری انجام ندادم اما نمی‌دانم چرا یارانه ۲۸ هزار تومانی به حساب من واریز نشده است. نام دبیرستان البرز را از سازمان هدفمندی یارانه‌ها در خیابان فلسطین شنیدم و مرا به اینجا راهنمایی کردند.
مراجعه مردم به دبیرستان البرز و عدم دریافت پاسخ قطعی در مورد یارانه ۲۸ هزار تومانی مرحله دوم باعث اعتراض آنها شده است.
مردم مدارک مورد نیاز را ارائه می ‌کنند، ولی گفته می‌شود جواب قطعی را بعدا به اطلاع آنها خواهند رساند.

کد مطلب: 72833
 
Share/Save/Bookmark
 


عباس سالاری نژاد
۱۳۹۴-۱۲-۱۵ ۱۲:۰۰:۳۲
من عباس سالاری نژاد هستم24ساله با شماره ملی 3020200083 ازشهرستان جیرفت استان کرمان مدت 3ساله ازدواج کردم و دارای 1 فرزند دخترخانه مستاجری وحقوق کمتر از 800هزارتومان هستم وقتی اقدام به جداسازی یارانه نقدی خود از خانوداها کردیم حذف دش ما به شدت به این پول احتیاج داریم خواهش میکنم یه راهی جلوی ما بزارید خواهشا پیگیری کنید
خالید کهساری نبی کندی
۱۳۹۴-۱۲-۰۳ ۲۲:۳۱:۱۸
چراا یارانه ما را قطع کردی من یک کارگر ساده هستم درامدم زیر هشصد هزار تومان است
علی ملک پور
۱۳۹۴-۱۱-۲۰ ۲۱:۲۴:۲۵
باسلام من یک منزل مسکونی بعد از بیست سال خریدم و الان ورشکسته ای بیش نیستم تمام چشم وامیدم به یارانه است خواهش می کنم تجدید نظرکنید باز هم ممنون .علی ملک پور 1583027718 کد ملی
علی ملک پور
۱۳۹۴-۱۱-۲۰ ۲۱:۲۳:۰۶
باسلام من یک منزل مسکونی بعد از بیست سال خریدم و الان ورشکسته ای بیش نیستم تمام چشم وامیدم به یارانه است خواهش می کنم تجدید نظرکنید باز هم ممنون .علی ملک پور 1583027718 کد ملی
ناهید اسکاش
۱۳۹۴-۱۱-۱۹ ۰۸:۲۸:۲۲
من بازنشسته کشوری وسرپرست خانواده هستم سابق برای خود و دو پسرم که بیکار هستند یارانه دریافت میکردم و دو پسرم را قطع کرده اند و به خود انها هم مستقلا تعلق نگرفته است
یوسف
۱۳۹۴-۱۱-۱۵ ۱۲:۱۲:۵۵
یارانه من کارمند هم به دلایل واهی حذف شده 40تا ماشین قطار کردن از عهد بوق تا حالا میگن 40تا ماشین داری آخه احمق فر نکردی یه کارمند این همه ماشین مدل پایین برا چی نگه داشته اعتراض هم کردم خبری نشد / 2570959405
زهره مجد
۱۳۹۴-۱۱-۱۵ ۱۱:۵۴:۵۷
همسرم فوت كرده ومن وپسر سربازم با هم زندگي ميكنيم چرا يارانه ما را قطع كردين؟؟؟؟
مجید حسینی
۱۳۹۴-۱۰-۱۶ ۱۴:۵۰:۰۸
من یک کارگر ساختمانی هستم وضع چندان مناسبی هم ندارم تنها ازدار دنیا یک خانه 40 متری که بزور داخلش نفس میکشیم داریم یارانم رو قطع کردن به علت داشتن همین یک لونه .این کار اوج ناعدالتی رو میرسونه تواین سرزمین میلیاردها تومان دزدی میشه بعد فقط به این 45 تومن ماهم رحم نمیکنن اون هم میگن حقتون نیست بگیرین (واقعا متاسفم در سرزمینی زنگی میکنیم که فقط نام اسلام رو یدک میکشه.....
محمد نیرومند
۱۳۹۴-۱۰-۰۴ ۱۲:۵۳:۳۲
اینجانب بازنشته سپاه می باشم به غیراز معایشت بازنشستگی درامد دیگری ندارم وحال همسرم نیز با مریضی دیابت مبتلاست لزا یارانه این جانب حذف گردییده ودرخاست واریز یارانه ام را دارم محمد نیرومند
سیدمحمد حسینی
۱۳۹۴-۱۰-۰۳ ۲۱:۲۷:۵۴
ازابان 94 یارانه من قطع شده نمیدونم چرا
محمد رضا ملکی
۱۳۹۴-۰۹-۳۰ ۱۲:۱۲:۵۴
0066040205 محمدرضاملکی دلیلی برای قطع یارانه من نیست ولی قطع شده است لطفا کمکم کنید
رسول اخبار0057105251
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۰:۴۴:۳۲
خدا لعنت کند اون افرادی را که بنا حق این یارانه زن و دو فرزندم را قطع کردند من 23 سال است مستاجر نشینم و هیچ ملکی ندارم ولی یارانمان را قطع کردند من افرادی را میشناسم که چندین خونه دارند و بولشون از بارو بالا میره و هنوز دارند یارانه میگیرند این بی عدالتی را از کجا یاد گرفکند این حرکت یعنی دزدی غیر از این هیچ اسم دیگری ندارد
رسول اخبار0057105251
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۰:۴۴:۱۳
خدا لعنت کند اون افرادی را که بنا حق این یارانه زن و دو فرزندم را قطع کردند من 23 سال است مستاجر نشینم و هیچ ملکی ندارم ولی یارانمان را قطع کردند من افرادی را میشناسم که چندین خونه دارند و بولشون از بارو بالا میره و هنوز دارند یارانه میگیرند این بی عدالتی را از کجا یاد گرفکند این حرکت یعنی دزدی غیر از این هیچ اسم دیگری ندارد
رسول اخبار
۱۳۹۴-۰۹-۲۹ ۰۰:۳۰:۴۳
ما شش ماه است یارانمان قطع شده چند بار بیغام اعتراض گذاشتم اما هیچ اثری نکرد میگوییند یک زمین دارم اما من هیچ ملکی ندارم و 23 سال است با دو فرزند مستاجر نشینم این اخر نامردیه
احد عباسی
۱۳۹۴-۰۹-۱۸ ۲۱:۳۹:۰۳
حذف یارانه