میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۲۴
 
 
افشاگری مجتهد درباره بازداشت شاهزادگان معترض سعودی

افشاگر مسائل پشت پرده خاندان آل سعود اعلام کرد ولیعهد سعودی شماری از شاهزادگان را به دلیل اعتراض به شیوه برخورد با شاهزادگان زندانی، بازداشت کرده است.
وزارت دادگستری عربستان سعودی مدعی شد ۱۱ شاهزاده درپی اعتراض به تدابیر ریاضتی که مزایای آنان را تحت تأثیر قرار داده است، دستگیر شده‌اند و به اتهام اخلال در نظم عمومی محاکمه می‌شوند.
رسانه وابسته به دولت عربستان سعودی، شنبه اعلام کرده بود که این شاهزاده‌ها پس از تجمع نزدیک قصر الحکم، کاخ تاریخی ریاض، به نشانه اعتراض به تصمیم دولت برای متوقف کردن پرداخت قبوض آب و برق آن‌ها بازداشت شدند. وزارت دادگستری عربستان در حالی این ادعا را مطرح می‌کند که به نوشته پایگاه اینترنتی النشره لبنان، ولیعهد سعودی شماری از شاهزادگان را به دلیل اعتراض به شیوه برخورد با شاهزادگان بازداشت شده قبلی، بازداشت کرده است.
بنابر اعلام این منبع، مجتهد، وبلاگ‌نویس و فعال رسانه‌ای مشهور سعودی، گفت: «شمار زیادی از شاهزادگان سعودی به دلایل متعدد قصد اعتراض کردند، از جمله اعتراض به اینکه با شاهزادگان بازداشتی در زندان با ضرب و شتم و توهین برخورد می‌شود، زیر فشار رسانه‌ای قرار دارند و به آنان تهمت فساد زده می‌شود و وجهه آنان مخدوش می‌شود، به صورت علنی ابهتشان شکسته می‌شود و این امور باعث سقوط کل بنیان خاندان آل سعود می‌شود».
سعود الموجب، وزیر دادگستری عربستان، مدعی شد این شاهزاده‌ها همچنین بابت محکوم شدن یکی از پسرعموهایشان به مرگ که سال ۲۰۱۶ به جرم قتل اعدام شد، غرامت می‌خواستند. مجتهد افزود: «بن سلمان حتی اجازه نداد این اعتبار نصیب شاهزادگان معترض شود که آنان به رفتار سرکوبگرانه ولیعهد در قبال برخی از اعضای خاندان پادشاهی اعتراض کرده‌اند.

کد مطلب: 102635
 
Share/Save/Bookmark