میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۴ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۹
 
 
چشم طمع ناتو به عراق پسا داعش

در حالی ناتو کارکردی در مبارزه عراق با تروریسم نداشته این روزها برای حضور گسترده‌تر در این کشور فعال شده چنانکه دبیرکل ناتو راهی این کشور شده است.
احمد محجوب، سخنگوی وزارت خارجه عراق گفت: ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو امروز در سفری رسمی وارد بغداد خواهد شد. وی افزود: استولتنبرگ با حیدر العبادی، نخست‌وزیر عراق دیدار خواهد کرد. سفر وی به عراق در راستای بررسی موضوع پیروزی عراق علیه داعش و آموزش نیروهای عراقی است.
از سوی دیگر وزرای دفاع و خارجه آلمان در زمینه چگونگی ادامه ماموریت نظامی این کشور در عراق به اتفاق‌نظر رسیدند. بنابر گزارش شبکه خبری ARD، «اورسولا فون درلین» و «زیگمار گابریل» وزرای دفاع و خارجه آلمان درباره چگونگی اقدامات آتی ارتش آلمان در عراق توافق کردند. بر طبق این توافق مأموریت جدید ارتش آلمان در مناطق مرکزی عراق متمرکز خواهد بود و قرار است این ماموریت از ماه آوریل سال جاری آغاز شود. بر طبق برنامه‌ای که اکنون اعلام شده، دولت آلمان درجلسه روز چهارشنبه ۷مارس (۱۶ اسفند) در مورد تعداد سربازان اعزامی تصمیم‌گیری کنند.
خبر دیگر از عراق آنکه یک رسانه ترکیه‌ای به نقل از یک منبع نظامی در ارتش عراق مدعی دستگیری مسئول خبرگزاری اعماق، وابسته به گروه تروریستی داعش شد. از سوی دیگر هیأت بازخواست و عدالت عراق، حکم نهایی مصادره دارایی‌های منقول و غیرمنقول صدام و ارکان رژیم سابق را صادر کرد.
هیأت بازخواست و عدالت عراق، حکمی را درباره دارایی‌های «صدام» دیکتاتور معدوم و فرزندان و نوادگان و نزدیکانش از جمله «عبدحمود» رئیس دفترش، صادر کرد و حکم توقیف اموال منقول و غیرمنقول ۴ هزار و ۲۵۷ نفر از محافظان و عضو یکی از شاخه‌های حزب منحله بعث با درجه سرتیپی در ۵ سرویس امنیتی وابسته به رژیم سابق را اعلام کرد.

کد مطلب: 103535
 
Share/Save/Bookmark