میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی ورزش گزارش
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۷ مرداد ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۱۲
 
 
سپاهان جدی‌ترین مدعی عنوان قهرمانی
تعظیم میلیاردرها به قعرنشین
تعظیم میلیاردرها به قعرنشین
 

هفته چهارم رقابت‌های لیگ برتر با توقف تیم پر هزینه استقلال در ورزشگاه شهید باهنر کرمان و پیروزی پرگل تیم‌های فوتبال سپاهان و نفت تهران به پایان رسید تا هواداران فوتبال ایران همچنان شاهد ناکامی مطلق تیم‌های میلیاردی استقلال و پرسپولیس باشند.
پس از شکست تحقیرآمیز پرسپولیسی‌ها در ورزشگاه آزادی برابر تیم فوتبال صبای قم تیم فوتبال استقلال با توقف برابر یکی از تیم‌های قعرنشین جدول رده بندی نخستین امتیاز را به تیم فوتبال مس کرمان تقدیم کرد تا روند ناکامی‌های استقلال نیز با این نتیجه تداوم یابد و میلیاردها همچنان به عنوان تیم‌های ناکام لیگ برتر لقب گیرند.
تيم‌هاي فوتبال مس كرمان و استقلال به مصاف يكديگر رفتند كه اين ديدار با نتيجه مساوي بدون گل به پايان رسيد. كرماني‌ها با اين تساوي به اولين امتياز خود از چهار بازي ابتدايي فصل جديد دست يافتند. در اين ديدار رضا عنايتي، وحيد اسماعيل بيگي و ميلاد جهاني از مس و حنيف‌عمران‌زاده از استقلال با كارت زرد داور جريمه شدند.
اما نکته جالب در این دیدار تشویق فرهاد مجیدی از سوی هواداران مس کرمان بود،نيمه دوم ديدار تيم‌هاي مس كرمان و استقلال در هفته چهارم ليگ برتر همانند ۴۵ دقيقه نخست اين بازي در دقايقي تحت تاثير تلاش ورزشكاران ايران براي كسب مدال در رقابت‌هاي المپيك بود؛ پس از كسب مدال طلا توسط اميد نوروزي در كشتي فرنگي، اين بار نوبت به رقابت‌هاي وزنه‌برداري بود كه با پخش اين بازي‌ها در اسكوربرد ورزشگاه، توجه هواداران دو تيم را به خود معطوف كند.
در شرايطي كه هر دو تيم موقعيت هاي زيادي را در اين بازي از دست دادند، شعار عليه آرش برهاني از سوي هواداران مس كمي عجيب بود كه بلافاصله از سوي هواداران استقلال پاسخ داده شد و آنها به تشويق بازيكن كرماني تيمشان پرداختند كه از سوي مسي‌ها بي‌غيرت خطاب شده بود. هواداران مس همچنين براي لحظاتي فرهاد مجيدي را تشويق كردند تا تمركز بازيكنان استقلال را به هم بزنند!
تيم فوتبال استقلال در اين بازي سه بار تير دروازه مس را به لرزه درآورد و در آن سوي ميدان نيز نارنجي‌پوشان كرماني موقعيت‌هاي متعددي را روي دروازه استقلال خلق كردند تا ۱۵ هزار تماشاگر حاضر در ورزشگاه بازي زيبايي را ديده باشند.استقلال با اين تساوي ۷ امتيازي شد و در جايگاه هشتم جدول قرار گرفت. مس كرمان نيز با يك امتيازي كه از اين بازي كسب كرد، همچنان در جايگاه هفدهم جدول باقي ماند.
اتفاق ویژه: نیمه نخست دیدار دو تیم مس كرمان و استقلال تهران با رقابت 'امید نوروزی' در كشتی فرنگی مسابقات المپیك ۲۰۱۲ لندن همزمان بود كه این مسابقه از اسكوربورد ورزشگاه شهید باهنر كرمان پخش می شد و پس از كسب مدال طلای نوروزی، تماشاگران حاضر در ورزشگاه یكصدا فریاد 'ایران، ایران' سر دادند. 

پيروزي بزرگ سپاهان در دربي جنجالي اصفهان
هفته چهارم ليگ برتر فوتبال با برتري تيم‌هاي سپاهان، تراكتورسازي، پيكان، ملوان، نفت تهران و سايپا ادامه يافت .ديدار آلومينيوم و فولاد نيز با تساوي به پايان رسيد.
در مهم‌ترين ديدار هفته چهارم سپاهان با پيروزي ۴ بر صفر برابر ذوب آهن به صدر جدول رده‌بندي راه يافت تا در اين فصل نيز مانند سه فصل گذشته مدعي اصلي بالانشيني و كسب عنوان قهرماني باشد. در حاشيه اين بازي ميان هواداران دو تيم اصفهاني درگير ايجاد شد كه با دخالت نيروهاي انتظامي اين قضيه فيصله پيدا كرد.
هادي تاميني (۱۷)، رادومير دالوويچ (۴۸) و محرم نويدكيا (۵۱) و احمدي جمشيديان (۸۹) گل‌هاي سپاهان را به ثمر رساندند. محمدعلي احمدي مدافع سپاهان كه فصل گذشته در ذوب آهن بازي مي‌كرد در دقيقه ۷۵ با دريافت كارت زرد دوم از زمين بازي اخراج شد.
داربي تيم‌هاي نفتي ليگ برتر را تيم آباداني با نتيجه ۶ بر ۲ به سود خود به پايان برد.
سايپا در كرج با دو گل سجاد شهباززاده (۵۱) و ميلاد غريبي (۵۸) از سد داماشي گذشت كه هفته قبل با نتيجه ۵ بر ۳ پيكان را شكست داده بود.
در ورزشگاه دستگردي تهران پيكان با حساب ۳ بر ۲ گهر درود را از پيش رو برداشت.
فجر سپاسي صدرنشين در چهارمين ديدار خود در ليگ برتر با يك گل از ملوان انزلي شكست خورد. تك گل اين بازي را جلال رافخايي در دقيقه ۵۵ براي ملوانان به ثمر رساند.
تراكتورسازي تبريز با تك گل احسان حاج صفي كه در دقيقه ۶۶ به ثمر رسيد راه آهن را شكست داد. پيش از اين علي دايي از اين كه ديدار تيمش برابر تراكتورسازي به جاي ورزشگاه خانگي در ورزشگاه تختي برگزار مي‌شود، اظهار نارضايتي كرده بود.
تنها تساوي هفته چهارم در ديدار آلومينيوم و فولاد رقم خورد؛ جايي كه عبدالله كرمي (۴۷) براي فولاد و رضا ناصحي (۵۰) براي آلومينيوم گلزني كردند.

کد مطلب: 76011
 
Share/Save/Bookmark