میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۸ تير ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۱۷
 
 
فرآیند پنجگانه تحقق اهداف عفاف و حجاب در کشور
با توجه به گسترش پدیده «بی‌حجابی» در جامعه، نگاهی کوتاه دارم به علل و عوامل آن که با مؤلفه‌هایی همراه است...

با توجه به گسترش پدیده «بی‌حجابی» در جامعه، نگاهی کوتاه دارم به علل و عوامل آن که با مؤلفه‌هایی همراه است. الف- طراحان و برنامه‌ریزان ب- متجددان (دختران و زنان شیفته فرهنگ بیگانه و غرب) ج- مقلدان (دختران و زنان ناآگاه و فریب خورده) د- اشاعه دهندگان اجیر و مزدور فساد و بی‌بند و بار در کوی و برزن شهر)
در مؤلفه اول: به موضوع طراحان و برنامه‌ریزان استناد می‌جویم به یکی از عوامل نفوذی و جاسوسان شیطان بزرگ که در گزارش خود چنین آورده است: «ما موفق شدیم چادر مشکی زن ایرانی را به چادر گل‌دار و توری تبدیل کنیم چادر را هم به مانتو و مانتوی بلند را به مانتوهای رنگین تنگ و خیلی کوتاه اکنون از حجاب برخی زنان مسلمان فقط یک روسری مانده است.»
و هم اکنون با یک سیاست دیکته شده و شیطانی، زیرپوستی، قطره‌ای و قورباغه‌ای نرم، روسری را هم هدف آماج تیرهای زهرآگین خود قرار داده‌اند. در مؤلفه دوم: دختران و زنانی که بر اثر تماشا و اغوای ماهواره‌ها، اینترنت و برخی شبکه‌های اجتماعی به بیگانه و غرب گرایش یافته‌اند و کعبه آمال آنها را تشکیل می‌دهد، یکی از افراد اسلام ستیز فرانسوی به نام «میشل هوئلباک» اینگونه می‌گوید: جنگ بر ضد اسلام‌گرایی با کشتن مسلمانان فایده‌ای ندارد، فقط با فاسد کردن آنها می‌توان به پیروزی دست یافت. پس به جای بمب بر سر مسلمانان دامن‌های کوتاه فرو بریزیم.
و در مؤلفه سوم: عده‌ای از دختران و زنان ناآگاه دنباله رو و بی‌هدف که با دیدن مدهای آنچنانی،‌پوشش‌های شهوت‌انگیز، و شیوه‌های رفتاری مفسدت‌بار عروسک‌های کوچه و بازار شده‌اند و با تقلیدهای کورکورانه به سوی تباهی رهسپار می‌شوند. یکی از مقامات بلندپایه آمریکا در ارتباط با پوشش در ایران می‌گوید: «هر زن چادری در کوی و برزن ایران به منزله پرچم جمهوری اسلامی ایران است، لذا برای براندازی این نظام باید حجاب را سست نماییم.» و نهایتا در مؤلفه چهارم عوامل مزدور و خود فروخته‌ای هستند که تلاش می‌کنند، با هنجارشکنی، نمایش کوچه و خیابانی، پوشش‌های مستهجن و آلوده، به مدل‌های محرک جنسی،‌ بذر فساد و انحراف را در سطح جامعه بخش کرده و ویروس شکستن حریم‌های عفاف و حجاب را همه جا پراکنده کرده و جلب توجه و پیام‌رسانی کنند.
از عناصر اصلی و محقق آمریکایی درباره اسلام و خاورمیانه در اظهاراتی آورده است. «دیگر وقت آن نیست که دانشجویان را به خیابان‌ها بکشیم بلکه باید چادر از سر زنان برداشت و از این طریق می‌توان نظام اسلامی را سرنگون کرد و چه تکان دهنده و هشدار دهنده است سخن یکی از اندیشمندان دینی که می‌گوید اگر آزادی "نه" شکل گرفت آزادی "سر" به اسارت و انزوا رفته است.»
بر اساس ۱۷ آیه شریفه‌ای که در ارتباط با عفاف و حجاب در قرآن کریم آمده است تعداد ۱۱ آیه ایجابی و ۶ آیه سلبی است به نظر می‌رسد با گروه اول و چهارم که هدف پلید و شوم هنجارشکنی و استحاله فرهنگی نظام جمهوری اسلامی ایران را دارند باید برخورد سلبی و قهری کرد و برای گروه سوم و چهارم زمینه‌های ایجابی و بسترهای ارشادی را فراهم ساخت.
به طور کلی به منظور تحقق همه جانبه و فراگیر موضوع عفاف و حجاب در جامعه نیاز به یک فرایند پنجگانه داریم:
۱-قانون جامع و همه سونگرانه
۲- هماهنگی و همسویی مسؤولان نظام
۳-حضور مردم
۴- نظارت و ارزشیابی
۵-روزآمدی و کارآمدی در عرصه اندیشه و عمل (رصد و غربالگری، جریان شناسی، آسیب‌شناسی، آینده پژوهی و مهندسی فرهنگی)
در نخستین گام خوشبختانه قانون حجاب و عفاف مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی، گویا، پویا، فراگیر و سازنده است در دومین گام در بین قوای نظام در بخش‌هایی از قوه مجریه ضعف و سستی داریم.
در سومین گام نهادها، ارگان‌ها و تشکل‌های مردمی فرهنگی کشور با حضور جدی و فعال باید نقش‌آفرین شوند و در چهارمین گام متاسفانه به صورت منسجم و مستمر کار چشمگیری صورت نگرفته است.
و در پنجمین گام ضرورت دارد که در این مقطع حساس و تعیین کننده در نظام سرافراز و پرافتخاری که قله آن ولایت عظمای فقیه مدظله‌العالی می‌باشد و دامنه آن عفاف و حجاب است، از هر گونه کوتاهی، مسامحه و سهل‌انگاری پرهیز کنیم و بدون تردید اگر خدای ناخواسته این‌گونه شد در دنیا و در برابر ملت روسیاه و شرمنده و در آخرت در برابر آستان پروردگار متعال مسؤول و مورد مؤاخذه سخت و شدید قرار خواهند گرفت و قفوهم انهم مسئولون مالک لاتناصرون؟
خدایا به مردان ما غیرت، به زنان ما عفت و به مردم ما آگاهی و بیداری و به مسئولان ما توان و اراده مقابله با فسای را عنایت فرما. 

نویسنده: حسین هراتی

کد مطلب: 109818
 
Share/Save/Bookmark