میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۷ دی ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۳۳
 
 
برگزیدگان هشتمین جشنواره عمار معرفی شدند
فانوس‌های روشن جبهه هنر انقلابی

هشتمین جشنواره مردمی فیلم عمار با معرفی برگزیدگان خود در فرهنگسرای بهمن به کار خود پایان داد.
مراسم اختتامیه هشتمین جشنواره فیلم مردمی عمار با حضور اهالی سینما، مسئولین کشوری و لشکری، علاقمندان و مستندسازان در فرهنگسرای بهمن برگزار شد.
در ابتدای این مراسم و پس از قرائت قرآن توسط فرزند شهید دادالله امیری، گروه سرود اسراء قطعه‌ای را اجرا کرد و پس از آن مراسم آغاز شد. برگزیدگان بخش‌های مختلف در بخش اول برنامه اعلام شد.
آثار برگزیده در بخش‌های مختلف مستند به شرح زیر اعلام شد:
مستند بخش «نقد درون‌گفتمان»: لوح افتخار این بخش به مستند «میراث آلبرتا۳» به کارگردانی حسین شمقدری رسید. فانوس این بخش به مستندهای «تلکه» به کارگردانی مسعود کارگر و «فروشنده» به کارگردانی علیرضا بقایی رسید. جایزه ویژه هیئت داوران در این بخش به مستند «زمستان یورت» به کارگردانی میلاد میرزاباقری رسید.
مستند بخش «مدافعان حرم»: لوح افتخار این بخش به مستندهای «رویای خلافت» به کارگردانی سیدمجتبی خیام‌الحسینی و «بابایی» به کارگردانی مظفر حسین‌خانی رسید. فانوس این بخش به مستند «فرزند ایران» به کارگردانی عارف جعفری‌چگنی رسید.
مستند بخش «جنگ نرم»: لوح افتخار این بخش به مستند «تله اسکرین» به کارگردانی مصطفی حریری رسید. فانوس این بخش به مستند «پرزیدنت اکتور سینما» به کارگردانی محمدرضا بورونی رسید. جایزه ویژه و مردمی این بخش که موزائیک «مرگ بر آمریکا» بود نیز به مستند «پرزیدنت اکتور سینما» به کارگردانی محمدرضا بورونی رسید.
مستند بخش «بیداری اسلامی و جهانی»: لوح افتخار این بخش به مستندهای «قصر قند» به کارگردانی محسن اسلام‌زاده و «حرمان» به کارگردانی حمید عبدالله‌زاده رسید. فانوس این بخش به مستند «با صبر زندگی» به کارگردانی وحید فراهانی رسید. جایزه مردمی این بخش که هدیه‌ای از طرف یکی از اهالی شهر فوعه و کفریا بود به وحید فراهانی برای ساخت فیلم «باصبر زندگی» رسید.
بخش «پویانمایی و موشن‌گرافیک»: لوح افتخار این بخش به موشن گرافیک «رئیس» طراحی شده توسط احسان سنایی‌راد رسید. لوح افتخار پویانمایی نیز به «صفر در سفر» به کارگردانی موعود شیخ‌بهایی رسید.
مستند بخش «جبهه فرهنگی و سبک زندگی»: لوح افتخار این بخش به مستند «بار دیگر زندگی» به کارگردانی امید مدحج رسید. فانوس این بخش به مستند «فرج‌الله سلحشور» به کارگردانی محمدسعیدی قدیریان اهدا شد. در همین بخش لوح افتخار بهترین دستاورد هنری به مستندهای «در آستانه فصل سرد» و «من می‌مانم» به کارگردانی فاطمه مرزبان رسید.
مستند بخش «تاریخ معاصر و فتنه ۸۸»: لوح افتخار این بخش به مستند از «فوتبال تا پیروزی» به کارگردانی محمدحسن یادگاری، رسید. فانوس این بخش به مستند «اولین برخورد» به کارگردانی حمیدرضا حیدری رسید. فانوس و جایزه ویژه بخش تاریخ معاصر و فتنه ۸۸ به مستند «قائم‌مقام» به کارگردانی سیدمحمدعلی صدری‌نیا اهدا شد. جایزه ویژه این بخش چفیه شهید خالقی‌پور بود که توسط مادر آن شهیدان بزرگوار به کارگردان مستند «قائم‌مقام» اهدا شد.
از زحمات امرالله احمدجو تقدیر شد: بخش بعدی مراسم اختصاص به تقدیر از هنرمند برجسته کشور، امرالله احمدجو داشت. این مراسم تقدیر با حضور خانواده‌ی شهدا و هنرمندان برگزار شد. احمدجو پس از دریافت لوح تقدیر گفت: مردم ما برای ارتباط با موضوعات فرهنگی فیلم را انتخاب کرده‌اند، بنابراین اهمیت این جشنواره و این جوانان بسیار زیاد است. یقیناً جوانان فیلمساز ما احتیاج دارند که فیلم‌هایشان در جایی دیده شود. جشنواره عمار این موضوع را برایشان فراهم می‌کند.
بخش داستانی کوتاه: لوح افتخار این بخش به آثار «سِلفی‌سَلفی» به کارگردانی مهدی میرغیاثی و «صداها» به کارگردانی محمدحسین امانی، اهدا شد. فانوس این بخش به فیلم داستانی «مادر» به کارگردانی رضا زهتابچیان رسید.
بخش داستانی نیمه بلند: لوح افتخار این بخش به فیلم داستانی «خانه پنجم» به کارگردانی رضوانه فتحی رسید. فانوس این بخش به فیلم داستانی «بعدازظهر» به کارگردانی امیرعباس ربیعی اهدا شد.
بخش داستانی بلند: لوح افتخار این بخش به فیلم داستانی بلند «ساحل امن» به کارگردانی کرامت کوه‌شهسواری رسید. فانوس این بخش به فیلم «خیال نقش» به کارگردانی احمد فیضی داده شد. جایزه ویژه هیئت داوران به همراه لوح افتخار بهترین بازیگر به آقایان سامان غنائمی و مانی رحمانی رسید. هدیه ویژه مردمی شهید عباس خدری در بخش داستانی به فیلم «اشنوگل» به کارگردانی هادی حاجتمند ولی علی سلیمانی رسید.
مستند بخش «ملت قهرمان»: لوح افتخار این بخش به مستند «بابا آب داد» به کارگردانی روح‌الله فخررو رسید. فانوس این بخش به مستند «نشانی» به کارگردانی اصغر بختیاری اهدا شد.
مستند بخش «اقتصاد مقاومتی»: لوح افتخار این بخش به مستندهای «جوهره» به کارگردانی داوود شیخ، «عالی نسب» به کارگردانی مهدی عیوض‌زاده و مستند «حاصل فصل من» به کارگردانی امیر نصیری اعطا شد. فانوس این بخش به مستند «کارخانه جهان» به کارگردانی مرتضی رمضان‌خانی داده شد.
اهدای جایزه نشان استقلال: بخش پایانی این مراسم اختتامیه به اعطای جایزه نشان استقلال اختصاص داشت. پدر شهید مصطفی احمدی‌روشن و برادر شهید شهریاری برای اهدای این جایزه به روی صحنه آمدند. جایزه نشان استقلال به خانم «سلیمه نصیری» قهرمان مستند حاصل فصل من، «محمودبارانی» قهرمان مستند دشت آدم‌خوار، ۵ قهرمان مستند ید واحد و «محمدعلی هاشمی» قهرمان مستند ز مثل اهدا شد.

کد مطلب: 102617
 
Share/Save/Bookmark