میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۷ فروردين ۱۳۹۷ ساعت ۱۰:۵۷
 
 
در واکنش به رجزخوانی آیزنکوت؛
حزب‌الله: در صورت بروز جنگ دشمن صهیونیست را شکست می‌دهیم

یکی از نمایندگان وابسته به فراکسیون مقاومت در پارلمان لبنان به تهدیدات رژیم صهیونیستی درباره جنگ بزرگ با حزب‌الله در سال‌جاری میلادی واکنش نشان داد.
نواف الموسوی نماینده وابسته به فراکسیون وفاداری به مقاومت در پارلمان لبنان به تهدیدات رژیم صهیونیستی علیه حزب‌الله و لبنان واکنش نشان داد.
وی افزود: ما در صورتی که جنگ علیه لبنان به راه انداخته شود توان شکست دادن دشمن صهیونیستی را داریم. اگر دشمن فکر می کند که می تواند مرتکب جنایات علیه غیرنظامیان لبنانی شود بدون اینکه جواب کوبنده ای دریافت کند سخت در توهم به سر می برد.
شایان ذکر است که گادی آیزنکوت" رئیس ستاد مشترک ارتش رژیم صهیونیستی پیش‌بینی کرد که این رژیم در سال ۲۰۱۸ میلادی وارد جنگ بزرگی با حزب‌الله لبنان خواهد شد.
وی افزود: امسال فرصت برای وقوع جنگی بزرگ با حزب‌الله فراهم است و این جنگ بزرگتر از آنچه است که در طول سه سال گذشته از مسئولیت من رخ داده است و احتمالا من فرماندهی ارتش را در این جنگ که در طول دو سال پایانی خدمت من رخ می‌دهد، بر عهده بگیرم.
این مقام صهیونیست گفت: بزرگترین خطر نظامی که اسرائیل را تهدید می‌کند در جبهه شمالی یعنی از سوی ایران، سوریه و لبنان است. این جنگ در صورت وقوع، مانند قبل نخواهد بود و همه چیز که تحت اختیار حزب‌الله در لبنان از بیروت تا آخرین نقطه در جنوب قرار دارد، ویران خواهد شد.
وی گفت که این رژیم پیش از این هزاران هدف را در لبنان برای حمله به آن در صورت وقوع جنگ احتمالی با حزب‌الله مشخص کرده است.
رئیس ستاد مشترک ارتش اسرائیل در ادامه ادعاهای خود افزود: کسی در منطقه ویرانی‌هایی را که این جنگ بر جا خواهد گذاشت، فراموش نخواهد کرد.
وی در پاسخ به سؤالی درباره امکان دخالت ایران و حمایت از حزب‌الله در صورت وقوع جنگ اعلام کرد: این احتمال بسیار ضعیف است.

کد مطلب: 103814
 
Share/Save/Bookmark