میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۹ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۳
 
 
واکنش انصارالله به همدستی انگلیس با سعودی

رئیس کمیته عالی انقلاب یمن، وتوی قطعنامه پیشنهادی انگلیس در شورای امنیت از سوی روسیه را شکستی سیاسی برای آمریکا و عربستان دانست.
«محمد علی الحوثی» رئیس کمیته عالی انقلاب یمن درباره قطعنامه پیشنهادی انگلیس برای تمدید تحریم‌های تسلیحاتی علیه یمن در شورای امنیت و وتوی آن از سوی روسیه، موضع‌گیری کرد.
وی در صفحه شخصی‌اش در «توییتر» درباره این مسئله نوشت که وتوی این قطعنامه از سوی روسیه؛ شکست سیاسی برای دشمنی آمریکایی - سعودی است و آغازی بر حذف سلطه آمریکا بر پرونده یمن به شمار می‌رود. زیرا این مسئله با این وجود روی داد که کشورهای متجاوز به یمن طی یک سال کامل برای ارسال بقایای موشک یمن به آمریکا و دعوت نمایندگان شورای امنیت برای تماشای آن و نیز تهیه گزارش ساختگی و غیر‌حرفه‌ای گروه به اصطلاح متخصص تلاش کردند. در ادامه این پست آمده است: آنها در انتظار این روز بودند اما با پولهایشان چیزی جز شکست سیاسی مقابل چشم جهانیان برداشت نکردند. این مسئله نتیجه جنایات شرم‌آور آنها علیه ملت محاصره شده یمن است.در حوزه میدانی یمن نیز در حالیکه نیروهای انصارالله توانستند تعداد زیادی از عناصر وابسته به منصور هادی را به هلاکت برسانند ائتلاف متجاوز عربی برای حمایت از این عناصر حملات زمینی و هوایی خود را علیه یمن شدت بخشید.
نیروهای انصار الله موفق شدند مانع حرکت عناصر وابسته به عبد ربه منصور هادی رئیس جمهور فراری یمن به سمت جبل العنین واقع در منطقه جبل حبشی شوند. در جریان این درگیری های توپخانه ای میان دو طرف، نیروهای انصارالله موفق شدند تعداد زیادی از عناصر وابسته به منصور هادی را در منطقه مذکور واقع در جنوب غرب یمن به هلاکت برسانند. درگیری‌های دیگری نیز در جبهه الاربعین و جبهه‌های شمال شهر تعز صورت گرفت که نیروهای انصارالله با توپخانه‌های خود مواضع عناصر وابسته به منصور هادی را هدف قرار دادند. آنها هم چنین با استفاده از موشکهای کاتیوشا مواضع عناصر منصور هادی را در مناطق مختلف موزع در هم کوبیدند.
درگیری‌های شدیدی نیز در استان مرزی الجوف میان دو طرف به وقوع پیوست. ائتلاف متجاوز عربستان نیز برای حمایت از عناصر منصور هادی حملات هوایی خود را علیه مناطق خب والشعف و هم چنین المتون و استانهای الحجه و مأرب افزایش داد به طوریکه تعداد این حملات هوایی دست کم به ۳۵ مورد رسید.

کد مطلب: 103418
 
Share/Save/Bookmark