میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۳ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۶
 
 
تبعیض نژادی در مدارس انگلیس

سرالن انگلیس در حالی ادعای حمایت از حقوق بشر سر می‌دهند که گزارش‌ها نشان می‌دهد، کودکان رنگین پوست در مدارس انگلیس از ترس آزار و اذیت با آرایش رنگ پوست خود را روشن‌تر می‌کنند .
یک موسسه خیریه در انگلیس فاش کرد کودکان رنگین پوست در مدارس این کشور برای آنکه از شر آزار و اذیت دوستان سفیدپوست خود در امان بمانند از لوازم آرایش برای سفید کردن پوستشان استفاده می‌کنند. موسسه خیریه «انجمن ملی پیشگیری از ظلم به کودکان انگلیس» فاش کرد کودکان رنگین پوست مدارس این کشور در رده‌های سنی دبستان پس از آنکه بار‌ها به دلیل رنگین بودن پوستشان مورد آزار و اذیت قرار گرفتند سعی می‌کنند با استفاده از لوازم آرایش پوستشان را روشن‌تر کنند. بنا به گفته این موسسه، کودکان رنگین پوست در مدارس با آزار‌هایی که ناشی از تنفر و نژادپرستی است، از جمله گفتن جملاتی مانند «برگرد برو به کشور خودت» و یا به کار بردن نام‌های تحقیرکننده روبه‌رو می‌شوند.
این موسسه می‌گوید کودکان زمانی که برای استفاده از خدمات مشاوره تلفنی با مشاوران آن تماس گرفتند این موضوع را فاش کردند. عطیه وزیر، مشاور کودکان در این موسسه خیریه، در این خصوص گفت: «در طول هشت سالی که به عنوان مشاور کار کرده‌ام برایم بسیار سخت بوده است هر باری که می‌شنیدم کودکی می‌گفت دوست دارد شکل دیگری باشد تا اذیت نمی‌شد. این کودکان احساس شرم و گناه می‌کنند و کسی جرأت گفتن این موضوع را به والدین آن‌ها ندارد؛ زیرا بچه‌ها نمی‌خواهند آن‌ها را نگران کنند».

کد مطلب: 109224
 
Share/Save/Bookmark