میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۲ اسفند ۱۳۹۹ ساعت ۱۱:۴۷
 
 
لزوم وحدت میان مسلمانان و روحیه وحدت آفرینی شهید سلیمانی
احمد آونگ،معاون اتحادیه بین المللی علمای مسلمان مالزی در "همایش مکتب شهید سلیمانی و تمدن نوین اسلامی" گفت : یک چالشی که وجود دارد این است که وقتی به امت مسلمان نگاه می کنیم خصوصا اگر به خطبه هایی که در تمامی مساجد ومنابر مسلمانان در سراسر دنیا نگاه کنیم، خصوصا مسجد نبوی و مسجدالحرام همه از وحدت امت مسلمان و یکپارچه شدن صحبت می کنند.
ایشان ادامه داد: قرآن هم در سوره مبارکه آل عمران ما را دعوت به وحدت می کند در جاییکه می فرماید واعتصمو به حبل الله جمیعا و لاتفرقو. اما آنچه که در واقعیت با آن مواجه هستیم در میان کشورهای مسلمان خصوصا در خاورمیانه ، چیزی که وجود ندارد وحدت و یکپارگی امت مسلمان است. در عوض ما شاهد جنگ بین مسلمان ها هستیم.
این استاد دانشگاه افزود : سعودی ،امارات و مصر در 5 سال گذشته به یاری آمریکا در حال ویران کردن یمن هستند. در سوریه هم می بینیم که مسلمان مسلمان می کشد. اینجا هم کمک های سعودی و تعدادی از کشورهای عرب منطقه به گروه های خاص در سوریه موجب ادامه کشتارها شده است. عراق هم همین وضع است.
وی همچنین خاطر نشان کرد: به اعتقاد من این چالش وجود دارد و در نخستین قدم این علمای مسلمان هستند که باید برای وحدت و صلح کشورهای مسلمان کوشش کنند . ما هزاران عالم مسلمان داریم که در کشورهای عرب و غیر عرب هستند باید تلاش کنند تا به وحدت رویه ای برسند و ملت های مسلمان را یکپارچه کنند. در مصر علمای الاظهر هستند. متاسفانه این علما نیز با هم هماهنگ و یک صدا نیستند. با کمال تاسف فقط پیرو سران کشورهای خودشان هستند.
احمد آونگ در پایان تاکید کرد: چندی پیش امام مسجد نبوی، سدیس، در خطبه نماز از مردم خواست با یهودیان و اسراییل دوست باشند و در صلح و صفا زندگی کنند. او به آیات قرآن استشهاد می کند و این به نوعی سوءبرداشت است اگر تحریف نباشد، زمانی که پیامبر با یهودیان مدینه صلح کرد، خودشان در مقام رهبری جامعه بودند یعنی دست بالا را داشتند و با یهودی ها پیمان صلح امضاء کردند تا آنها تابع قوانین جامعه اسلامی باشند. اما چطور با اسرائیلی که تهاجم و اشغالگری کرده بیاییم صلح کنیم؟ کسی که هر روز از فلسطینی ها می کشد ، زن و و کودکان را می کشد، چگونه دوست باشیم؟
کد مطلب: 117225
 
Share/Save/Bookmark