میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
۵
تاریخ انتشار : سه شنبه ۱۲ دی ۱۳۹۱ ساعت ۲۱:۲۱
 
 
انتخابات آزاد رمز فتنه ۹۲ است؟
انتخابات آزاد رمز فتنه ۹۲ است؟
 

«انتخابات آزاد» واژه‌اي است که چندي است از سوي برخي سياسيون مطرح مي‌شود. اين خواسته بيشتر از سوي اصلاح‌طلباني مطرح مي‌شود که در انتخابات گذشته شکست خوردند و در پي آن فتنه ۸۸ را ايجاد کردند. آنها همواره پس از شکست سخت در انتخابات رياست جمهوري پيگير آن بودند و در سخنان خود عنوان مي‌کردند که انتخابات بايد آزاد برگزار شود.
اين در حالي است که در ۳۴ سال گذشته جمهوري اسلامي ايران بيش از ۳۰ انتخابات را برگزار کرده است و مردم نيز با شکوه در انتخابات شرکت کرده‌اند.
جمله انتخابات آزاد اين تصور را در ذهن پرورش مي‌دهد که در گذشته هر انتخاباتي که برگزار شده آزاد نبوده است و عواملي در آن نقش داشته‌اند. در صورتي که اگر اين ادعا درست بود نخستين گروه و قشري که به آن اعتراض مي‌کرد مردمي بودند که خود در انتخابات ايفاي نقش کرده‌اند.
اکنون نيز که به زمان برگزاري انتخابات رياست جمهوري نزديک مي‌شويم اين جمله از زبان برخي شنيده مي‌شود. حتي رئيس‌جمهور نيز از اين جمله استفاده کرده است و آيت‌الله هاشمي رفنسجاني هم در اکثر ديدارهاي خود از آن بهره برده است.
هر چند اين دو شخصيت را نمي‌توان در زمره افرادي قرار داد که در پي ايجاد شبهه و شائبه در روند انتخابات هستند، اما همين موضوع، سياستي است که اصلاح‌طلبان بازي‌خورده و فريب‌خورده دوران فتنه آن را پيگري مي‌کردند و اکنون هم در همين راستا حرکت مي‌کنند.
در تازه‌ترين اظهارنظري که از سوي هاشمي رفسنجاني مطرح شده باز هم به همين بحث اشاره شده است.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام گفت: همه تأثيرگذاران نظام از مردم عادي گرفته تا سطوح بالا با تن دادن به گفت‌وگو، تعامل و تفاهم، راه برگزاري انتخاباتي رقابتي، آزاد و مطابق قانون را هموار کنند.
اما رئيس مرکز تحقيقات مجمع تشخيص مصلحت نظام در پاسخ به اين پرسش که تعريف شما از آزادي انتخابات که از سوي آيت‌الله هاشمي رفسنجاني عنوان شده است چيست چرا که برخي آن را رمز فتنه ۹۲ مي‌خوانند و برخي آن را به معناي پيشگيري از انجام تخلفات از سوي دولت، قبل از انتخابات مي‌دانند، گفت: قطعا اگر همه ما به قانون عمل کنيم فتنه در کشور درست نمي‌شود.
وي با تاکيد بر اينکه بايد در انتخابات سال آينده شاهد حضور حداکثري مردم باشيم، عنوان کرد: اين امر محقق نمي‌شود مگر اينکه زمينه براي حضور همه جناح‌ها در انتخابات فراهم باشد چرا که با يک جناح نمي‌توان شاهد انتخاباتي آزاد و پرشور بود.
حجت‌الاسلام‌والمسلمين حسن روحاني در ادامه خاطرنشان کرد: اگر کسي جرمي مرتکب شده است بايد محاکمه شود و اين گونه سر و صداهايي که اکنون در کشور شاهد هستيم به نفع ما نيست. انتخابات ۹۲ فرصتي است براي برگزاري انتخابات آزاد با حضور حداکثري همه جناح‌ها، گروه‌هاي سياسي و مردم. اما در مقابل محمدنبي حبيبي دبيرکل حزب مؤتلفه اسلامي با اشاره به توطئه‌هاي دشمن گفته است: همانطور که در فتنه ۸۸ کليد واژه «تقلب» رمز آشوب بود، اين بار کليد واژه «انتخابات آزاد» را براي فتنه جديد به عنوان رمز آشوب انتخاب کرده‌اند و مي‌خواهند بگويند انتخابات آزاد نيست و از پيش نتايج آن را زير سوال ببرند.
حبيب‌الله عسگراولادي چهره نام‌آشناي عرصه سياست در اردوگاه اصولگرايان هم درباره موضع‌گيري نسبت به جهت‌گيري‌هاي انتخاباتي آيت‌الله هاشمي رفسنجاني ديدگاه متفاوتي دارد. او در پاسخي به حسين شريعتمداري مدير مسئول روزنامه کيهان نوشته است: به نظر مي‌رسد جهت‌گيري آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در آستانه انتخابات رياست جمهوري يازدهم براي جذب و حضور حداکثري مردم و تقويت همبستگي ملي و حضور تمامي افراد جامعه که وفادار به نظام اسلامي مي‌باشند مي‌تواند بستر مناسبي را براي تحکيم مردم سالاري ديني فراهم کند و توطئه‌هاي دشمنان اسلام در القاء عدم مقبوليت مردمي نظام را خنثي نمايد از اين جهت فارغ از هر پيش داوري بايد با حسن ظن به ديدگاه ايشان نگاه کرد.
بر اساس اين گزارش، رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام در ديدار اعضاي شوراي مرکزي انجمن اسلامي معلمان ايران و در پي درخواست حاضران براي ارائه رهنمود درباره انتخابات آينده رياست جمهوري و رفع مشکلات کشور، گفت‌وگو و رايزني ميان گروه‌ها، اشخاص و دلسوزان نظام را راه رسيدن به تفاهم خواند و تصريح کرد: در برهه حساس کنوني که کشور در معرض تهديدات و تحريم‌هاي دشمنان انقلاب است، درگيري و مناقشه به هيچ وجه راهگشا نيست و اميدواريم همه تاثيرگذاران نظام از مردم عادي گرفته تا سطوح بالا با تن دادن به گفت‌وگو، تعامل و تفاهم، راه برگزاري انتخاباتي رقابتي، آزاد و مطابق قانون را هموار و نيز از نيروهاي زبده و کارآمد و دلسوز انقلاب از همه سلايق براي برون‌رفت از مشکلات و توسعه و پيشرفت کشور بهره گرفته شود.
آيت‌الله هاشمي رفسنجاني در بخشي از سخنان خود، آموزگاران و استادان را از مهم‌ترين اقشار سازنده تاريخ معاصر کشور خواند و با بيان اينکه پايه رشد علمي و توسعه کشور در مدارس شکل مي‌گيرد، اظهار داشت: آموزش و پرورش سالم و صالح مي‌تواند زمينه انقلاب علمي در کشور را به وجود آورد و ما بايد قدردان استعدادهاي بي‌نظير و درخشان دانش‌آموزان و دانشجويان خود که نعمات خداوند هستند، باشيم.
وي در بخش ديگري از سخنانش با برشمردن اهداف و آرمانهاي انقلاب اسلامي و امام راحل (ره) گفت: انقلاب و نظام اسلامي علي‌رغم مشکلات و موانع داخلي و خارجي توانست بر شانه‌هاي اعتماد و همراهي مردم روند رو به جلو و پيشرفت خود را تا زماني که سوء تدبير و انحراف از مباني و مسير به ميان نيامد، طي کند.
هاشمي‌رفسنجاني با اشاره به ميدان‌داري جرياني که عليرغم حسن‌نيت با اهداف امام و انقلاب بيگانه بود و تجربه ميدانهاي سخت را نداشت، گفت: اين جريان با وجود هشدارهاي دلسوزان و وفاداران به نظام و انقلاب به‌گونه‌اي مورد حمايت قرار گرفت که اکنون نه تنها پاسخگوي وضع به وجود آمده نيستند بلکه حاميان خود را نيز بر نمي‌تابند و طلبکار و مدعي نظام شده‌اند.
رئيس مجمع تشخيص مصلحت نظام مشخصه بارز اين جريان منحرف را ناديده گرفتن دستاوردهاي گذشته و زحمات مديران و دلسوزان انقلاب خواند و تصريح کرد: کساني که سهمي در انقلاب نداشتند، با حسادت، انتقام از زحمتکشان نظام را وجه همت خود قرار دادند و از همين زمان پيشرفت کشور کُند و دچار مشکل شد. وي اعتقادات، احکام و اخلاقيات را ارکان اسلام و جامعه اسلامي خواند و با تأکيد بر لزوم تقويت اين سه جنبه در جامعه گفت: ترويج دروغ، تهمت و تخريب و نيز توسل به ريا، تضييع حقوق مردم، وعده‌هاي غير قابل عمل و فضيلت‌سوزي را تضعيف‌کننده اعتقاد و اخلاق عمومي است و بايد به شدت با اين اعمال در سطح حکومت برخورد کرد.

کد مطلب: 79299
 
Share/Save/Bookmark
 


۱۳۹۱-۱۰-۱۹ ۰۸:۴۲:۱۰
روزنامه شما متاسفانه حق مطالب را بیان نمی کند و نظر مردم ( بخوانید مردم با تعریف خودتان ) را منعکس می کند . چرا کسی جرات ندارد بپرسد .....
حسين حسيني
۱۳۹۱-۱۰-۱۵ ۲۲:۵۴:۱۲
مرگ بر .... وامر يكا اسرايل انگليس و كساني كه چشم ديدن رهبر رو ندارن
۱۳۹۱-۱۰-۱۴ ۲۲:۴۶:۰۸
انتخابات ایران همواره آزاد بوده است .چرا عده ای دوست دارند پیشاپیش فتنه درست کنند . این حرف ها آب به آسیاب دشمن می ریزد. انخابات مانند همیشه آرام و آزاد برگزار خواهد شد و حرف اول و آخر را هم ملت شجاع ما خواهد زد
علی
۱۳۹۱-۱۰-۱۴ ۱۱:۵۵:۰۷
بابا توی این کشور اگر یک مرد وجود داشت دیگر فتنه ای نبود خدا پدرمردم را بیامرزد همه ایستاد هاند تا رهبری وارد شود اجازه بدهند چهار نفر از نیروهای قدیمی ان مردان مرد بیایند میدان قصه را حل کنند
VB
۱۳۹۱-۱۰-۱۳ ۱۰:۴۷:۴۹
سایت جالبی دارین مطلبی رو برای وبلاگ خودم برداشتم به وبلاگ منم سر بزنید...
http://daftareoshagh.mihanblog.com