میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۲۷
 
 
تظاهرات فرانسوی‌ها در بیست‌ونهمین شنبه

مردم فرانسه همچون هفته‌های گذشته در اعتراض به سیاست‌های دولت این کشور اقدام به برپایی تظاهرات کرده‌اند.
معترضان فرانسوی موسوم به (جلیقه زردها) دیروز در بیست ‌ونهمین هفته متوالی بار دیگر در خیابان‌های پاریس و شماری از شهرهای این کشور حاضر شدند تا نارضایتی خود از سیاست‌های «امانوئل ماکرون» رئیس‌جمهور فرانسه فریاد بزنند.
این تظاهرات، نخستین تظاهرات جلیقه‌زردها بعد از برگزاری انتخابات پارلمانی اروپاست. آن هم در شرایطی که حزب اتحاد ملی «مارینه لو‌پن» با گرایش‌های ملی‌گرایانه توانست بیشترین آرا را کسب کند. این پیروزی، موفقیتی بزرگ برای ملی‌گرایان فرانسه دو سال پس از شکست در برابر ماکرون در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۱۷ محسوب می‌شود.
مخالفان برنامه‌های اقتصادی ماکرون از نوامبر سال گذشته و پس از اینکه دولت وی اعلام کرد که مالیات بر سوخت را افزایش می‌دهد، هر هفته در پاریس و شهرهای مختلف این کشور تظاهرات می‌کنند. اگر چه در ادامه اعتراض‌های مردمی، دولت فرانسه وعده اصلاحات داد اما معترضان همچنان با ادامه تظاهرات‌ها بر ناخرسندی خود از شرایط موجود تاکید دارند.
استقرار شمار بالای نیروهای پلیس و توسل به خشونت با استفاده از ابزارهایی مانند سلاح فلش‌بال که به زخمی و نقص عضو شماری منتهی شد، از دیگر مواردی بود که آتش خشم معترضان را شعله‌ور کرده است. ماکرون اخیرا با اوباش خواندن معترضان بر سرکوب شدید آنها تاکید کرده است.

کد مطلب: 109198
 
Share/Save/Bookmark