میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی اقتصاد خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۰ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۲:۲۴
 
 
عضو هیات مدیره سازمان راهداری اعلام کرد
افزایش قیمت حمل فراورده‌های نفتی کلید خورد

عضو هیئت عامل سازمان راهداری راهداری از تهیه طرح توجیهی افزایش تعرفه حمل فرآورده‌های نفتی خبر داد و گفت: مسئله وزارت صنعت، معدن و تجارت با توجه به افزایش قیمت، لاستیک، لوازم یدکی و... حاد است و به‌عنوان یکی از نیازهای رانندگان باید تامین شود.
فرامرز مداح در نشست خبری تشریح اقدامات صورت گرفته برای رسیدگی به مشکلات رانندگان، اظهار کرد: مطالبات راندگان به سه دسته تقسیم می‌شود؛ یک دسته مربوط به مجلس است که می‌توان به سخت و زیان‌آور محاسبه کردن شغل رانندگی اشاره کرد. قانون فعلی مشاغل سخت و زیان‌آور برای رانندگان قابل اجرا نیست و باید قانون خاصی برای رانندگان نوشته یا به قانون فعلی تبصره‌هایی برای استفاده الحاق شود.
وی با بیان اینکه دسته دوم دستگاه‌های دولتی غیر وزارت راه و شهرسازی و دسته سوم سازمان راهداری و حمل‌ونقل جاده‌ای است، افزود: بیمه رانندگی یکی از خواسته‌های رانندگان است و مباحث مربوط به این کار از طریق اصناف باید در وزارت کار باید پیگیری شود. مسئله وزارت صنعت، معدن و تجارت نیز با توجه به افزایش قیمت، لاستیک، لوازم یدکی و... حاد است و به‌عنوان یکی از نیازهای رانندگان باید تامین شود.
وی با اشاره به مطالبات رانندگان در حوزه سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، گفت: کارگروهی در این رابطه متشکل از نمایندگان اصناف و سازمان در این رابطه در سازمان راهداری ایجاد شده که تاکنون ۶ جلسه برگزار کرده است.
عضو هیئت عامل سازمان راهداری اظهار کرد: شکایت از برخی پایانه‌ها به دلیل بی‌عدالتی از سوی رانندگان نیز مطرح و در این راستا جلسه‌ای در سازمان برگزار شد.
مداح همچنین با یادآوری اینکه تعاریفی برای کامیون‌های ملکی تدوین شد، اظهار کرد: کامیونی ملکی است که شش‌دانگ آن متعلق به شرکت و دارای بغل‌نویسی باشد. همچنین بیمه تکمیلی نیز یکی دیگر از خواسته‌های رانندگان است که در این راستا با کانون شرکت‌های حمل‌ونقل کالا برگزار شد و قبول کردند مسئولیت بیمه تکمیلی را برعهده بگیرند. وی با بیان اینکه در حال انتخاب شرکت بیمه هستیم، افزود: سطح خدمات بیمه و نفرات تحت پوشش کاملا مشخص شده است.
وی ادامه داد: روش‌های مختلف اطلاع‌رسانی یکی دیگر از مباحث مطرح شده در کارگروه بود که چگونه بتوانیم شکایات و انتقادات رانندگان را داشته باشیم. سامانه پیامکی بر این کار ایجاد شده که تاکنون ۵۰۰۰ پیامک دریافت کرده‌ایم، همچنین سامانه ۱۴۱ که برای ارتباط با مردم تعریف شده، با اضافه شدن کلید ۵ شرایط شکایت رانندگان را فراهم کرده که تاکنون ۶۵۰ شکایت شفاهی دریافت کرده‌ایم.
عضو هیئت عامل سازمان راهداری راهداری از پیگیری محاسبه نرخ حمل براساس تن کیلومتر به عنوان یکی دیگر از خواسته‌های کامیون‌داران نام برد و افزود: در این باره نیز دو جلسه در کارگروه تشکیل شده که در جلسه اول درباره روال کار و در جلسه دوم پارامترهای تاثیرگذار تعیین شده و فردا جلسه‌ای دیگری در این رابطه برگزار می‌شود.
مداح با اشاره به افزایش تعرفه حمل فرآورده‌های نفتی در حال پیگیری است، گفت: کارگروهی در سازمان برنامه و بودجه برای این منظور تشکیل شده و طرح‌های توجیهی با کمک شرکت فرآورده‌های نفتی تهیه شده که هنوز نهایی نشده است.
وی در پایان بیان کرد: یکی از موارد که در حال پیگیری است تشدید رسیدگی به تخلفات شرکت‌های حمل‌ونقل بار است که در این رابطه احکامی صادر و اجرا شده است. ضمن اینکه ۴ بازرس ویژه در استان‌ها تعیین شده که عملکرد کمیسیون‌های مربوطه را مورد بررسی قرار می‌دهند. تسنیم

کد مطلب: 104995
 
Share/Save/Bookmark