میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۵۴
 
 
سیاست مجازی
فردوسی ایران را سروده

صفحه منتسب به رهبر معظم انقلاب با انتشاری پیامی از ایشان به مناسبت روز بزرگداشت فردوسی به روز رسانی شد: بزرگداشت فردوسی. رهبرانقلاب: من با شاهنامه مأنوسم. حکمت شاهنامه‌ی حکیم ابوالقاسم فردوسی، حکمت اوستایی نیست؛ حکمت قرآنی است. اگر کسی به شاهنامه دقت کند، خواهد دید فرودسی ایران را سروده، اما با دید یک مسلمان؛ آن هم یک مسلمان #شیعه. بیان زندگی قهرمان‌ها و پهلوان‌ها و شخصیت‌های مثبت مثل رستم و اسفندیار در شاهنامه، در اندیشه‌های اسلامی ریشه و ظهور و بروز دارد. عکس آن، شخصیت‌های منفی مثل تورانی‌ها یا بعضی از سلاطین، مثل کیکاووس شخصیت‌هایی هستند که در تفکر اسلامی به وضوح کوبیده شده‌اند. بنده به عنوان عقیده‌ی شخصی، او را منع نمی‌کنم. این احساس از هنرمند غیرقابل تفکیک است که لبّ احساسات خود را با زبان ویژه‌ی هنرِ خودش بیان کند. این احساس گاهی نه ارتباطی به فکر دارد، نه ارتباطی به فرهنگ دارد، نه ارتباطی به سنت‌ها دارد، نه ارتباطی به عقیده دارد؛ هنرمند احساسی دارد که می‌خواهد آن را بیان کند؛ این هیچ مانعی ندارد و هیچ مخالفتی با این نیست؛ لیکن آن‌جایی که می‌خواهیم ایده‌یی را بیان کنیم، به نظر من هنر یکی از بهترین چیز‌هایی است که می‌شود تفکرات اسلامی را با آن بیان کرد. ۱۰/۶/۷۲

انتقال سفارت آمریکا به قدس نابودی رژیم صهیونیستی را تسریع می‌بخشد
علی‌اکبر ولایتی مشاور بین‌الملل رهبر معظم انقلاب با انتشار تصویری از اعتراضات ملت مظلوم فلسطین نوشت: این اقدام شرم‌آور در انتقال سفارت آمریکا به یکی از مقدس‌ترین اماکن مذهبی مسلمانان برای رسمیت بخشیدن به جایگاه غیرقانونی و اشغالی رژیم صهیونیستی تنها چهره ظلم و اشغالگری را نمایان‌تر کرد که روند اضمحلال رژیم صهیونیستی را تسریع خواهد بخشید. بازگشت به سرزمین مادری که از سوی رژیمی ستمگر و کودک‌کش اشغال شده خواسته به حقی است که روزی محقق خواهد شد و فلسطینیان همواره در برابر اقدامات جنایتکارانه اسرائیل با پشتیبانی آمریکا و برخی متحدین مرتجع منطقه‌ای مقاومت و ایستادگی نموده و خواهند کرد. این ظلم و جنایتی آشکار در برابر دیدگان جهانیان از سوی دولتی شکل می‌گیرد که همواره از تروریسم و بر هم زدن صلح و ثبات منطقه‌ای با حمایت از افراط و تکفیر و سیاست تضعیف و تجزیه کشورهای اسلامی همه نوع جنایت را انجام داده‌اند، هر چند که در این مسیر موفق نبوده و نخواهند بود. به نظر می‌رسد دولت آمریکا که همواره مدعی حفظ صلح در جهان به رهبری خود است با اقدامات ماجراجویانه، خودسرانه و بر خلاف تمامی موازین بین‌المللی ترامپ از جمله انتقال سفارت به قدس شریف، خروج از برجام، ترغیب و تشویق برخی کشورهای منطقه در راستای تضعیف کشورهای اسلامی، نقض متعدد و مکرر تعهدات و توافقنامه‌های بین‌المللی و... تنها در جهت تشدید تنش‌ها و بر هم زدن صلح و ثبات در منطقه و بلکه جهان پیش می‌رود، هر چند که به تعبیر مقام معظم رهبری باید بداند دوران بزن در رویی تمام شده است. قدس متعلق به همه مسلمانان جهان است و متعلق به مسلمانان خواهد ماند.

تست غیرت
غلامعلی جعفرزاده ایمن‌آبادی نماینده مجلس شورای اسلامی نوشت: راه‌اندازی ‎سفارت آمریکا در ‎بیت‌المقدس اهدافی فراتر از ایجاد یک دفتر عادی سفارتخانه دارد! ‎آمریکا در حال تست میزان تعصب و غیرت ‎اعراب است و اگر جواب خودش را بگیرد ‎خاورمیانه را به شیوه خودش اشغال و اعراب و ‎اسلام را نابود می‌کند!

کد مطلب: 104391
 
Share/Save/Bookmark