میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۶ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۱۶
 
 
همه اجساد هواپیمای تهران - یاسوج متلاشی شدند

رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور درباره تحویل ۳۵ جسد از اجساد حادثه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج به پزشکی قانونی گفت: چطور امکان دارد در حادثه‌ای که جسد سالمی باقی نمانده و همه متلاشی شده‌اند، ۳۵ جسد تحویل داده شده باشد.
احمد شجاعی در حاشیه نشست رؤسای پزشکی قانونی کشورهای منطقه خاورمیانه، در جمع خبرنگاران درباره اقدامات صورت‌گرفته در حادثه سقوط هواپیمای تهران - یاسوج گفت: به‌محض وقوع این حادثه دلخراش، از خانواده‌های مسافران این هواپیما خواستیم به پزشکی قانونی مراجعه کنند تا از آنها نمونه ژنتیکی اخذ شود که این کار انجام و نمونه‌ها در بانک اطلاعات ژنتیکی نگهداری شد.
معاون رئیس قوه‌ قضاییه با بیان اینکه باید از اجساد نیز نمونه‌برداری و نمونه‌ها با اطلاعات ژنتیکی خانواده‌ها تطبیق داده شود، افزود: متأسفانه اجساد قربانیان هواپیمای تهران - یاسوج سالم نماندند و قطعات باید شناسایی و تجمیع شوند و در پایان کار تطبیق نمونه‌ها انجام شود.
رئیس سازمان پزشکی قانونی کشور در پاسخ به سؤالی مبنی بر اینکه گفته می‌شود ۳۵ جسد به پزشکی قانونی تحویل داده شده است، بیان کرد: چطور امکان دارد در حادثه‌ای که جسد سالمی باقی نمانده و همه متلاشی شده‌اند، ۳۵ جسد تحویل داده شده باشد؟! وی گفت: فعلاً فقط تعدادی قطعات از اجساد به ما داده‌اند که این قطعات شناسایی شده و هویتشان مشخص است، اما باید قطعات اجساد تجمیع شوند و بعد آن‌ها را تحویل دهیم. 

تا پایان عملیات از اعلام اسامی بقایای جان‌باختگان معذوریم
همچنین مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد گفت: این موراد جزئی(بقایای شناسایی شده) چیزی نیست تحت عنوان اسامی و یک پیکر اعلام کنیم.
کامروز امینی اظهار داشت: نمونه‌های انجام شده از بقایای برخی جان‌باختگان موارد جزئی بوده و چیزی نیست به عنوان یک پیکر اعلام کنید. وی با بیان اینکه آزمایشات خانواده‌های جان‌باختگان کامل شده است، عنوان کرد: باید صبر کنیم پیکرها اصلی برسد و انشاالله به سرعت احراز هویت شوند و بعد اسامی اعلام شود.
امینی در پاسخ به این سوال که آیا نمونه‌های انجام شده مشخص کرده که بقایای کشف شده مربوط به کدام یک از جان‌باختگان است؟ ابراز کرد: مشخص است متعلق به چه کسی هستند ولی چیزی نیست تحت عنوان یک پیکر تحوبل خانواده بدهیم و یا اسامی را نام ببریم.
مدیرکل پزشکی قانونی کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه بقایای پیکرهای شناسایی شده خیلی جزئی هستند ولی مشخص است متعلق به کدام یک از جان‌باختگان است، ادامه داد: اسامی مشخص بوده و دست سازمان پزشکی قانونی است ولی قرار نیست اعلام شود زیرا چیزی نیست که خانواده‌ها را درگیر کنیم.
امینی بیان کرد: تا پایان عملیات نمی‌توانیم اسامی بقایای کشف شده را اعلام کنیم جز اینکه یک پیکر سالم جست‌وجو شود و بتوانیم به خانواده‌ها تحویل دهیم و باید تا آخر عملیات جمع‌بندی کنیم، شاید از برخی اجساد بقایای محدودی به ما برسد.
همچنین طبق آخرین اخبار از تیم‌های امدادی قرار است از روز چهارشنبه عملیات جست‌وجوی پیکرهای جان‌باختگان از سرگرفته شود.(تسنیم)

کد مطلب: 103392
 
Share/Save/Bookmark