میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۱۶ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۰:۴۰
 
 
آغاز خروج نظامیان آمریکایی از عراق

سخنگوی دولت عراق، ساعاتی پس از انتشار خبر آسوشیتدپرس درباره آغاز روند خروج و عقب‌نشینی نظامیان آمریکایی از عراق، این خبر را تایید کرد.
پیمانکاران غربی تحت ائتلاف تحت رهبری آمریکا علیه داعش می‌گویند که ارتش آمریکا درپی شکست تکفیری‌های «داعش» در عراق، عقب‌نشینی از این کشور را آغاز کرده است. خبرگزاری آسوشیتدپرس گزارش داد نظامیان آمریکایی، تسلیحات و تجهیزات در حال خارج شدن از عراق و انتقال به افغانستان است. طبق این گزارش، ده‌ها نظامی آمریکایی در یک هفته گذشته، با پروازهای روزانه، خاک عراق را ترک کرده‌اند. خبر دیگر آنکه دولت عراق برای نخستین بار اسامی ۶۰ نفر از مهمترین افراد تحت تعقیب قضایی به اتهامات مختلف از جمله ارتباط با داعش، القاعده و حزب منحله بعث را منتشر کرد.
در این فهرست اسامی ۲۸ عضو داعش، ۱۲ تن از سران القاعده و ۲۰ فرمانده بعثی با سمت‌هایی که در این سازمانهای تروریستی دارند، ذکر شده است و عکس برخی از این متهمان نیز منتشر شده است. تمامی افرادی که نام آنها منتشر شده، عراقی هستند و تنها یک لبنانی در این فهرست، به نام «معن بشور» دبیرکل سابق «کنفرانس قومی عربی» متهم به جذب نیرو برای مشارکت در فعالیت‌های تروریستی در عراق، وجود دارد.
یک مقام مسئول امنیتی عالی‌رتبه حاضر به توضیح درباره دلیل این مسئله نشد و تنها گفت: این فهرست شامل اسامی مهم‌ترین متهمان و افراد تحت تعقیب دستگاه قضایی عراق است که طرف‌های رسمی عراقی آن را منتشر کرده‌اند و فهرست‌های دیگری در راه است.

کد مطلب: 103095
 
Share/Save/Bookmark