میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ آبان ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۰۷
 
 
استاندار آذربایجان شرقی:
شرایط مناطق زلزله‌زده «تقریباً» متعارف است
شرایط مناطق زلزله‌زده «تقریباً» متعارف است
 

استاندار آذربایجان شرقی با بیان اینکه تأسیسات زیربنایی که در اثر زلزله آسیب دیده بودند تا حدودی‌ترمیم شده و شرایط در حال حاضر تقریباً متعارف است، گفت: در تأمین مواد غذایی و امکانات بهداشتی و درمانی مشکل خاصی نیست و هلال احمر عهده‌دار تأمین این وسایل است.
محمدرضا پورمحمدی با اشاره به آخرین وضعیت امدادرسانی به زلزله‌زدگان در استان آذربایجان شرقی بیان کرد: متاسفانه تعداد فوت شدگان در اثر زلزله پنج نفر است ولی تعداد مصدومان ۵۵۰ نفر بود که اغلب این افراد تا آخر وقت روزگذشته به صورت سرپایی مداوا و مرخص شده‌اند.
وی ادامه داد: هم اکنون تنها ۱۲ نفر مصدوم در بیمارستان بستری هستند که امیدواریم تا آخر این هفته بهبود یافته و مرخص شوند. پورمحمدی اضافه کرد: متأسفانه ۱۳۵ تا ۱۴۰ روستا بر اثر زلزله اخیر تحت تاثیر قرار گرفتند و هم اکنون ۷۲ هزار و ۵۰۰ واحد مسکونی بین پنج تا صددرصد تخریب و احشام زیادی در روستاها تلف شده‌اند.
استاندار آذربایجان شرقی اضافه کرد: تاسیسات زیربنایی هم که در اثر زلزله آسیب دیده بودند، تاحدودی ترمیم شده‌اند و شرایط در حال حاضر تقریبا متعارف است.
وی با بیان اینکه برای اسکان آسیب دیدگان از زلزله به صورت موقت تدابیری اندیشیده شده است، گفت: برای اسکان اضطراری آسیب دیدگان چادرهایی در اختیارشان قرار گرفته است و در پی آن هستیم تا امروز و فردا کانکس‌هایی که به این منظور تهیه شده اند را برای اسکان موقت در اختیار این عزیزان قرار دهیم.
پورمحمدی تاکید کرد: در تامین مواد غذایی و امکانات بهداشتی و در مانی هم مشکل خاصی نیست و هلال احمر عهده دار تامین این وسایل است.
استاندار آذربایجان شرقی تصریح کرد: از مردم عزیزمان خواهشمندیم اگر قصد کمک نقدی و اقلامی به زلزله زدگان در استان آذربایجان شرقی را دارند، مستقیما به محل مراجعه نکنند و این کمک‌ها را در اختیار هلال احمر قرار دهند. شماره حساب ۹۹۹۹۹ برای کمک به زلزله زدگان است. ضمن قدر شناسی از همدردی مردم عزیز در کمک رسانی به آسیب دیدگان زلزله باید این را در نظر بگیریم که مراجعات مردمی باعث ایجاد اختلالاتی در امداد رسانی می‌شود. وی درپایان توضیح داد: آب، برق و تلفن در مناطق زلزله زده استان آذربایجان شرقی وصل شد و تا عصر روز گذشته نیز مشکل گازرسانی مرتفع شد و مشکلی از نظر زیرساخت‌ها در این مناطق وجود ندارد.

کد مطلب: 111492
 
Share/Save/Bookmark