میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۸ ساعت ۰۰:۱۲
 
 
پروفسور امین:
به‌خاطر محکوم‌کردن ترامپ از جبهه ملی اخراج شدم

سید حسن امین استاد دانشگاه گلاسکو از اخراج خود از تشکیلات جبهه ملی به ‌دلیل محکوم ‌کردن اقدام ترامپ در تروریست خواندن سپاه پاسداران انقلاب اسلامی خبر داد.
وی با بیان اینکه "بعد از اقدام ترامپ در تروریست خواندن سپاه‌، به‌‌همراه تیمسار فربد رئیس اسبق ستاد ارتش جمهوری اسلامی بیانیه‌ای صادر و اقدام ترامپ را محکوم کردیم"، گفت: چگونه ترامپ سپاهی را که جزو لاینفک نیروهای مسلح جمهوری اسلامی است می‌تواند تروریست بخواند؟ متأسفانه این اقدام موجب شد تا چند عضو تندروی جبهه ملی که علاقه‌مند به تشدید تحریم‌ها هستند ما را به جیره‌خوار بودن متهم و از جبهه ملی اخراج کنند.
سید حسن امین با ابراز اینکه "من خودم به‌عنوان یک شهروند و یک حقوقدان انتقاداتی به شرایط فعلی کشور دارم و انتقاد چه از باب امر به معروف و چه از باب حقوق شهروندی، حق ما هست"، اظهار داشت: ولی این دلیلی نمی‌شود که شخصی از خارج کشور به ما زور بگوید و ما باید منافع درازمدت ملی را در نظر بگیریم. اگر جنگی رخ دهد آیا کسی جز نیروهای سپاه و ارتش و یا سربازانی که در سپاه خدمت می‌کنند از مملکت دفاع خواهند کرد؟ همین مسئله موجب شد تا افرادی مانند آقای موسویان، با بنده در ۷۰سالگی چنین رفتاری انجام دهند، این افراد دنبال این هستند که یا با رفتارهای رادیکال به زندان بیفتند یا با رسانه‌های بیگانه گفتگو کنند و از این طریق خود را سر زبان‌ها بیندازند.
این استاد دانشگاه گلاسکو خاطرنشان کرد: بنده الآن در اسکاتلند دسترسی دارم با هر رسانه فارسی‌زبانی گفتگو کنم اما می‌دانم که آنها مواجب‌بگیر بیگانگان هستند، ما اگر ملی هستیم باید حرفمان را داخل مملکت خودمان بزنیم، متأسفانه رفتار این اشخاص حتی خلاف منش فکری دکتر مصدق است و راه به جایی نخواهد برد.

کد مطلب: 109288
 
Share/Save/Bookmark