میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : چهارشنبه ۲۶ ارديبهشت ۱۳۹۷ ساعت ۰۹:۱۳
 
 
سرلشکر جعفری در آیین افتتاح مرکز تخصصی دندانپزشکی بیمارستان بقیةاللّه:
سپاه پاسداران مکتبی و مردمی بودن نیروها را هدف حرکت خود قرار داده است

فرمانده کل سپاه گفت: سپاه پاسداران مکتبی، ولایی و مردمی بودن نیروها را محور و هدف حرکت خود قرار داده است.
سرلشکر محمدعلی جعفری فرمانده کل‌ سپاه پاسداران انقلاب‌اسلامی در آیین افتتاح مرکز تخصصی دندانپزشکی بیمارستان بقیةاللّه که در محل این بیمارستان برگزار شد، ضمن تبریک ماه مبارک رمضان، اظهار داشت: یاد شهید شکری عزیز را که این بیمارستان به نام این شهید بزرگوار نامگذاری شده است، گرامی می‌‌داریم.
وی افزود: این بیمارستان به این جهت اهمیت دارد که اولین بیمارستان تخصصی دندانپزشکی محسوب می‌شود و آنطور که رئیس بیمارستان بقیةاللّه گفتند، چهارمین بیمارستان تخصصی دندانپزشکی در جهان پس از آمریکا انگلیس و کره‌جنوبی است.
فرمانده کل سپاه تصریح کرد: توجه سپاه به خدمات درمانی به این دلیل است که سپاه سازمانی انسان‌محور و نه تجهیزات‌محور است؛ سازمان‌های نظامی دیگر دنیا اگر قدرتی دارند محوریت آن به دلیل بهره‌گیری فناوری نظامی و قدرتشان است، اما سپاه پاسداران که نیرویی فرهنگی، سیاسی، امنیتی و نظامی است، ایجاب می‌کند بیش از گذشته نسبت به نیروی انسانی توجه داشته و محوریت سازمانی خود را بیش از گذشته در رابطه با نیروی انسانی گسترش دهد.
سرلشکر جعفری با اشاره به ویژگی‌های سپاه گفت: انقلابی بودن، مردمی بودن و خدمت به مردم از ویژگی‌های سپاه است؛ لذا سپاه پاسداران ویژگی‌هایی از جمله مکتبی بودن، ولایی بودن و مردمی بودن نیروها را محور و هدف حرکت خود قرار داده است.
وی افزود: چالش‌هایی که ما در حفظ این ویژگی‌ها داریم؛ الگوگیری و تقلید از سیستم‌های رایج در داخل کشور و دنیاست. این موضوع اشتباه است که ما در بحث نظامی از کشورهای دیگر الگو بگیریم، زیرا سپاه پیش از اینکه سازمانی نظامی باشد، سازمانی مردمی است.
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ارائه خدمات ما در مراکز پزشکی وابسته به سپاه باید نمونه و درجه یک باشد، گفت: اولویت ما در سپاه، نباید منافع اقتصادی و درآمدزایی باشد و نباید الگوی ما سازمان‌ها و شرکت‌های خصوصی باشند که نگاه آنها تنها کسب منافع مالی بیشتر است.
وی افزود: هنر ما این است که سعی داریم خدماتمان به مردم ارزان و تا حد ممکن باکیفیت باشد. همچنین وظیفه و هدف دیگر مرکز آموزشی ما در بیمارستان بقیةاللّه، تربیت کادر ارزشی و متخصص است.
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: این بیمارستان با توجه به فرم و ویژگی‌ای که دارد، انشا‌اللّه تنها به کادر سپاه اختصاص نداشته باشد و سایر مردم نیز بتوانند از خدمات آن استفاده کنند.
این مرکز در ۷ طبقه و مجهز به ۷۰۰ یونیت دندانپزشکی است. همه بخش‌ها دارای رادیولوژی مجزا هستند.

کد مطلب: 104382
 
Share/Save/Bookmark