میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۸ خرداد ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۴۸
 
 
هماهنگی‌های حشد شعبى و نُجَباء

فالح الفیاض و شیخ اکرم الکعبی راجع به اوضاع امنیتی عراق و مناقشات جاری در صحنه سیاسی این کشور تبادل نظر کردند.
به گزارش مرکز ارتباطات و امور رسانه‌ای مقاومت اسلامی نُجَباء، رئیس الحشدالشعبی (سازمان بسيج مردمى) عراق با حضور در مقر مرکزی مقاومت اسلامی نُجَباء در بغداد با دبیرکل این جنبش ديدار و گفت‌وگو کرد.
این ملاقات به منظور رایزنی و بررسی اوضاع سیاسی امنیتی كشور متبوع برگزار شد. شیخ «اکرم الکعبی» ضمن خوشامدگویی، درمورد راه‌های مقابله با تروریسم و نابودی هسته‌های خاموش داعش، با مشاور امنیت ملی عراق بحث و تبادل نظر كرد. وی همچنین راجع به مناقشات جاری در صحنه سیاسی عراق، نکاتی را گوشزد نمود و راهکارهایی ارائه کرد. «فالح الفیاض» نیز در این نشست مشورتی، نقش برجسته نُجَباء در تحقق پیروزی بر داعش را مورد تأکید و تمجید قرار داد. گفتنى است، اين ديدار پس از انتخابات پارلمانى عراق و ائتلاف بزرگ نمايندگان گروه‌های مقاومت در صحنه سياسى اين كشور انجام پذيرفت.
در این میان نماینده پارلمان عراق با اشاره به اقدام ائتلاف آمریکایی در هدف قرار دادن نیروهای الحشدالشعبی عراق در مرز سوریه، خواستار واکنش قاطع دولت و اخراج نیروهای این ائتلاف شد. «فردوس العوادی» نماینده ائتلاف «دولة القانون» عراق، از دولت فدرال خواست تا عملیات‌های ائتلاف آمریکایی موسوم به ائتلاف بین‌المللی ضد داعش را در این کشور متوقف کند. وی طی بیانیه‌ای که نسخه‌ای از آن در پایگاه خبری «المعلومة» منتشر شد، اعلام کرد: این ائتلاف شوم، هر روز به ما ثابت می‌کند که علیه عراق و فرزندان آن عمل می‌کند. یک بار با هدف‌ قرار دادن فرزندان مخلص عراق و کشتار آنها و بار دیگر با حمایت از تروریسم به شیوه‌های مختلف و امدادرسانی به آنها، این مسئله را به ما ثابت می‌کند.
این روزها چهارمین سالگرد تاسیس نیروی مبارز مردمی الحشدالشعبی از بطن فتوای مرجعیت عالیقدر دینی در عراق است که عملکرد شجاعانه آن در مقابله با نیروی مخوف داعش موجب حضور موثرش در تحولات عراق و منطقه شد. پاسخ پیروان مرجعیت دینی به ندای تکلیف شرعی و ورود مستقیم به میدان نبرد، در دفع حملات تروریستی که همه را هدف گرفته بود تاثیر بزرگی داشت آنها به ندای رهبر خود لبیک گفته و با ترک خانه و خانواده به میدان‌های جنگ پا گذاشتند تا از شرف عراق و شرافت عراقی‌ها حمایت کنند و بدین ترتیب پیروزی‌های حشد شعبی تاثیر بزرگی در همه جهان اسلام و غیراسلام به جای گذاشت.

کد مطلب: 104788
 
Share/Save/Bookmark