میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : دوشنبه ۶ مرداد ۱۳۹۹ ساعت ۲۲:۱۳
 
 
قالیباف:
فرآیند انتخاب رئیس دیوان محاسبات قانونی بود
فرآیند انتخاب رئیس دیوان محاسبات قانونی بود
 

محمدباقر قالیباف با اشاره به اینکه فرآیند انتخاب رئیس دیوان محاسبات بر اساس قانون پیش رفت، گفت: رئیس مجلس وظیفه دارد انتخاب مجلس را پاس بدارد و از انتخاب وکلای ملت در مجلس حمایت کند. محمدباقر قالیباف در مراسم تودیع معارفه رییس دیوان محاسبات کشور، اظهار داشت: در محیط‌های کاری که داشتم، رویه این بوده که فقط در جلسات تودیع و معارفه بیایم و برویم، اما این جلسه اول و آخر ما نخواهد بود و حتما مرتب و متناوب به دیوان خواهیم آمد و حرف‌های شما را خواهیم شنید که با کمک هم رسالتی که قوه مقننه به عهده دارد انجام دهیم. وی افزود: از آقای عادل آذر که از مدیران کارآمد ما است، تشکر می کنم. برای آقای بذرپاش نیز آرزوی موفقیت دارم. وی با بیان اینکه مجلس یازدهم در یک شرایط سخت شکل گرفت، تصریح کرد: مردم شریف ایران سختی‌هایی را تحمل می‌کنند و این تحمل از نجابت مردم است و آنان برای کشور و انقلاب این سختی‌ها را تحمل می‌کنند اما توقعاتی از یکایک‌ ما دارند.
قالیباف با تاکید بر اینکه نباید مشکلات را به هم پاس دهیم، تصریح کرد: مردم‌ مجموعه حاکمیت و نظام را یکپارچه می‌بینند. این سخن که وظیفه من نیست را از ما نمی‌پذیرند. قالیباف با بیان اینکه مجلس یازدهم یک مجلس انقلابی است اظهار داشت: مردم از مجلس یازدهم انتظار و امید دارند و ما باید از مردم گره گشایی کنیم و این را به ادبیات کاری خود اضافه کنیم.
وی خطاب به مهرداد بذرپاش رئیس جدید دیوان محاسبات کل کشور گفت: از امروز عمل شما در پیشگاه خداوند و پیش روی مردم قرار خواهد گرفت و بر اساس عمل شما قضاوت خواهند کرد و شما هم در عمل ثابت کنید که فرزند گام دوم انقلاب هستید.
رئیس مجلس به فرآیند انتخاب رئیس دیوان محاسبات در مجلس شورای اسلامی اشاره کرد و گفت؛ من به عنوان خدمتگزار نمایندگان در مجلس مکلف هستم از قانون دفاع و مو به مو قانون را پیش ببرم. فرایند انتخاب رییس دیوان بر اساس قانون پیش رفت. وی تأکید کرد که به عنوان رئیس مجلس شورای اسلامی وظیفه دارد انتخاب مجلس را پاس بدارد و از انتخاب وکلای ملت در مجلس حمایت کند. رئیس مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ما در اجرا دخالتی نداریم، تصریح کرد: اگر نگاهی به وظایف قانونی و ابزار خود (مجلس) صورت دهیم می‌بینیم که دیوان محاسبات و هیات تطبیق قوانین، طرح سوال و استیضاح ابزارهایی هستند که در اختیار مجلس قرار دارد و باید از همه این ابزارها استفاده کرد. قالیباف تاکید کرد: نظارت دیوان محاسبات اثرگذار، عملگرا، دقیق، منصفانه، مداوم، همیشگی، بازدارنده و کارآمد ساز خواهد بود و تلاش مضاعف و ایثارگرانه کنید و بنده و همه مجلس را در کنار خود ببینید. وی با بیان اینکه ریشه، علت و علل مشکلات اقتصادی قصور در بحث کسری بودجه است، افزود: کسری بودجه از کجا اتفاق می‌افتد؟ عدم اصلاح ساختار بودجه و این مطالبه مقام‌معظم رهبری است، اما امروز بیش از ۲۰ ماه از این موضوع می گذرد که متاسفانه گامی در این راستا برداشته نشده است.
رئیس مجلس شورای اسلامی در پایان گفت: دیوان محاسبات مرکز پژوهش ها و سازمان برنامه و بودجه اگر کنار هم قرار بگیرند باید اصلاح ساختار بودجه را صورت دهند و این اولویت اول ما است. 

کد مطلب: 114688
 
Share/Save/Bookmark