میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۱ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۰۰
 
 
ورود حریری به انتخابات با مهره آبی

فعالیت‌های انتخاباتی در لبنان ادامه دارد و در آخرین اتفاق، «سعد الحریری» نخست‌وزیر لبنان اسامی نامزدهای حزب «تیار المستقبل» را با شعار «مهره آبی (چشم‌زخم)» اعلام کرد.
مقصود حزب سعد الحریری (المستقبل) از شعار «چشم‌زخم» آن است که المستقبل خود را به مثابه «مهره آبی چشم زخم» می‌داند که لبنان را در برابر آسیب‌ها حفظ می‌کند. الحریری ۳۷ نامزد برای شرکت در ۸ حوزه انتخاباتی معرفی کرد؛ ۲۲ نامزد معرفی شده، جدید هستند و در بین آنها چهار زن از جمله «بهیه الحریری» (عمه سعد الحریری) وجود دارد. الحریری طی صحبت‌های خود هنگام اعلام اسامی نامزدهای جریان المستقبل گفت: رأی دادن به جریان المستقبل در انتخابات پارلمانی به معنای تجدید اختیارات مردمی برای پیگیری اجرای پروژه بزرگی است که هر روز بر روی آن کار می‌کنیم و بر اساس حمایت از کشور و ثبات آن است.
جریان المستقبل و حزب‌الله بازیگران اصلی در انتخابات پارلمانی لبنان هستند که قرار است در ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ بر اساس قانون «تناسبی» برگزار شود. حزب‌الله در هفتم بهمن با شعار «نَحمی و نَبنی» (حمایت می‌کنیم و می‌سازیم) قطار انتخاباتی خود را به راه انداخت. خبر دیگر از لبنان آنکه وليد اليعقوب سفير عربستان سعودي در لبنان در حالي که کمتر از سه ماه از آغاز فعاليت وي در اين سمت مي‌گذشت، برکنار شد. وليد بخاري کاردار سابق سفارت عربستان در لبنان، بار ديگر به بيروت بازگشت تا رياست هيات ديپلماتيک عربستان را بر عهده بگيرد. شبکه خبري «ال‌بي‌سي» لبنان اعلام کرد: وليد اليعقوب سفير عربستان در لبنان، پيش از رسيدن وليد البخاري به اين کشور، بيروت را به مقصد رياض ترک کرده بود. عربستان بزودي وليد اليعقوب را به کشور فرامي‌خواند و وليد بخاري کاردار سابق بار ديگر به لبنان باز مي‌گردد اما اين بار با رتبه سفير به کار خود ادامه خواهد داد.
اين اتفاقات پس از آن رخ مي‌دهد که هفتم ماه جاري (اسفند) هياتي از عربستان به رياست «نزار العلولا» به لبنان سفر کرد و ديدارهايي با مقامات اين کشور داشت.

کد مطلب: 103680
 
Share/Save/Bookmark