میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۵ تير ۱۳۹۷ ساعت ۲۱:۳۱
 
 
فروزنده تاکید کرد:
طرح آبرسانی به خرمشهر الگویی برای دولتمردان

معاون توسعه منابع انسانی رئیس‌جمهور در دولت دهم گفت: وجود قرارگاه خاتم و خدمات بزرگی که در صحنه‌های مختلف انجام داده، یک الگوی عملی برای مدیران ما است، و این قرارگاه، بدون اغراق نشان داده که هر کاری در کشور شدنی‌است.
لطف‌الله فروزنده؛ معاون توسعه منابع انسانی رئیس‌جمهور ، لزوم تغییر در تیم اقتصادی دولت را مورد تأکید قرار داد و با اشاره به اظهارات اخیر رئیس جمهور در جمع مدیران دولت، گفت: اینکه روحانی به این جمع‌بندی رسیده که به آمریکایی‌ها نمی‌شود اعتماد کرد، دستاورد بزرگی است و در شش سال گذشته هم عملاً آمریکا بدعهدی خود را نشان داد و اشتباه محاسباتی دولت این بود که فکر می‌کرد با ارتباط با غرب، مسائل حل می‌شود.
وی ادامه داد: هر چند فرصت‌سوزی زیادی اتفاق افتاد، امّا این تغییر موضع رئیس‌جمهور، قابل توجه است.
فروزنده با بیان اینکه البته قطعاًحرف زدن کفایت نمی‌کند و دولت باید تغییر رویکرد دهد و افرادی که توانمند هستند را وارد میدان کند، تصریح کرد: باید افرادی که توانمندی‌های داخلی را باور دارند، در رأس مدیریت‌ها قرار گیرند؛ افرادی که سیاست‌های اقتصادمقاومتی را قبول دارند و بتوانند ظرفیت‌های داخلی را فعال کنند.
عضو سابق شورای مرکزی جبهه مردمی نیروهای انقلاب اسلامی ادامه داد: ما در اداره کشور، هیچ نیازی به آمریکا و اروپا نداریم و خودمان می‌توانیم رکن اقتصادی در منطقه باشیم. به لحاظ امکانات، نیروی انسانی، بازار و وجه اجتماعی که در سطح منطقه و دنیا داریم، در موقعیت خوبی قرار داریم و لازمه استفاده از این پتانسیل‌ها، تغییر در دولت است و دولت باید بدون نگاه سیاسی از چهره‌های انقلابی، کارآمد و شجاع استفاده کند.
فروزنده با بیان اینکه کشور در شرایط کنونی به وحدت عمومی نیاز دارد و روحانی باید نیروهای کارآمد را صمیمانه دعوت به همکاری کند، تصریح کرد: قطعاً این افراد، می‌توانند به آقای روحانی کمک کنند.
وی تصریح کرد: ما چهره‌های توانمند و متخصصی داریم که توانایی دارند و می‌توانند در شرایط فعلی، سرمایه‌های کشور را فعال کنند و حالت مستأصل نداشته باشند.
فعّال سیاسی اصولگرا، وجود مدیرانی که تفکر لیبرالی دارند و برای حل مشکلات کشور، راهی به جز ارتباط با غرب نمی‌شناسند را سم دانست و تصریح کرد: قطعاً این افراد، مانع حرکت و تلاش دولت خواهند شد و روحانی در این مقطع تاریخی، اگر بخواهد خدمتی به ملت ایران بکند، باید از نیروهای انقلاب، توانمند و معتقد به توانمندی‌های داخلی استفاده کند.
فروزنده، طرح عظیم آبرسانی به آبان و خرمشهر، توسط قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیاء، موسوم به غدیر ۲ را مورد اشاره قرار داد و اظهار داشت: وجود قرارگاه خاتم و خدمات بزرگی که در صحنه‌های مختلف انجام داده، یک الگوی عملی برای مدیران ما است، و این قرارگاه، بدون اغراق نشان داده که هر کاری در کشور شدنی‌است. وی تاکید کرد: ما الگوی جوانان در صحنه‌های عرصه‌های مختلفی را داریم اگر روحیه جوانی و تخصص، در هر صحنه‌ای به کار گرفته شود، موفق خواهیم شد. فارس

کد مطلب: 105084
 
Share/Save/Bookmark