میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۱۰ دی ۱۳۹۵ ساعت ۲۱:۵۳
 
 
علی اصغر خسروی:
هنر انقلاب هیچ گاه کهنه نمی‌شود

دبیر سوگواره خمسه در رابطه با جایگاه هنر انقلاب اسلامی در سینمای کشور و ضرورت پرداختن به این هنر گفت: هنر انقلاب هیچ گاه کهنه نمی شود و همیشه حرف‌های تازه‌ای برای گفتن دارد و از این رو ما باید در تمامی حوزه‌های فرهنگی و هنری مکرراً در صدد ترویج انقلاب اسلامی باشیم.
علی اصغر خسروی در گفتگو با سینماپرس افزود: جوشش و حرکت و نو شدن و تازگی همگی از ویژگی‌های بارز هنر انقلاب اسلامی است. همه این ویژگی‌ها نشان می‌دهد هنر انقلاب، هنری شجاع و جسور است. هنر انقلاب باید در زمان‌های مختلف حرف تازه‌ای برای گفتن داشته باشد و بتواند به عنوان هنری که صاحب سبک و ایده است از این ارزش‌ها دفاع کند.
خسروی سپس با اشاره به برنامه‌های سوگواره خمسه که چندی قبل مراسم اختتامیه سومین دوره آن برگزار شد اظهار داشت: ما در سوگواره خمسه مضامین دینی و دفاع مقدس و مضمون شهدای مدافع حرم و... را به عنوان مضامین اصلی مورد توجه داشتیم چرا که به این نتیجه رسیده‌ایم بهترین اتفاقی که می‌تواند در زمینه کارهای فرهنگی و هنری رخ بدهد این است که ما در مباحث دینی و مذهبی به دنبال انتقال مفهوم و پیام عاشورای حسینی (ع) باشیم و اعتقادات مردم به دین و اسلام و ارزش‌ها را ترویج دهیم.
این کارشناس فرهنگی تأکید کرد: همه ما باید آگاه باشیم اگر مباحث این چنینی در هنر تعمیق داده شوندو به نسل جوان درست معرفی گردند ما در آینده دچار هیچ گونه مشکل و بحرانی در زمینه تولید آثار شاخص فرهنگی و هنری مبتنی بر ارزش‌های انقلاب اسلامی نخواهیم بود؛ ما باید آگاه باشیم که حوزه فرهنگ یکی از مهمترین حوزه‌ها است و باید به آن توجه جدی مبذول داشت.
وی سپس با بیان اینکه مسئولان فرهنگی باید بدانند که فردا دیر است و از همین امروز باید به داد هنر انقلاب برسند اظهار داشت: متأسفانه دستگاه‌های متولی کم کاری می‌کنند و ما در زمینه تولید آثار فرهنگی و هنری ارزشی و اسلامی بسیار کم کار هستیم.
خسروی تصریح کرد: متأسفانه برخی از مدیران فرهنگی بر این باور هستند که کار در حوزه دفاع مقدس و مضامین دینی و انقلابی طالب ندارد و به همین دلیل است که از هنرمندانی که دغدغه پرداختن به این قبیل موضوعات و سوژه‌ها را دارند حمایت نمی کنند و راندمان کاری ما در این زمینه‌های حیاتی و مهم بسیار کم می‌شود و این اتفاق در حالی رخ می‌دهد که مسئولان جمهوری اسلامی ایران باید همواره به این سوژه‌ها و موضوعات اهمیت ویژه‌ای بدهند.
وی افزود: متأسفانه هنرمندان دغدغه مند و متعهد ما دیگر توانی برایشان باقی نمانده است چرا که از آن‌ها حمایت مادی نمی شود و اگر از هنرمندی حمایت مادی صورت نگیرد وی نمی تواند رشد کند و کارهای نو و خلاقانه ارائه دهد و همین باعث می‌شود که هنر انقلاب اسلامی به فراموشی سپرده شود.
خسروی در خاتمه این گفتگو اظهار داشت: تمامی مسئولان فرهنگی و هنری کشور در تمامی دستگاه‌ها و نهادها و به ویژه مسئولان وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی موظف هستند تا هنرمندان مستعد و توانا را شناسایی کنند و با در اختیار گذاشتن بودجه و امکانات آن‌ها را تشویق به تولید آثار جدید مبتنی بر آرمان‌های انقلاب اسلامی، ارزش‌های اسلامی و مذهبی و... نمایند تا در آینده بتوانیم جلوی هجمه‌های دشمنان غربی در حوزه فرهنگ و هنر به درستی ایستادگی کنیم.

کد مطلب: 98018
 
Share/Save/Bookmark