میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۹ شهريور ۱۳۹۶ ساعت ۲۲:۴۸
 
 
ولایتی:
کشورهای مسلمان از قطع روابط دیپلماتیک با میانمار حمایت کنند

دبیرکل مجمع جهانی بیداری اسلامی گفت: کشورهای مسلمان با قطع روابط دیپلماتیک، تجاری و بازرگانی خود با دولت میانمار، مراتب همدردی و حمایت قاطع خویش را از مردم مظلوم، بی‌پناه و بی‌دفاع روهینگیا به عمل آورند.
به گزارش فارس، پیرو جنایات اخیر دولت میانمار علیه مسلمانان روهینگیا، علی‌اکبر ولایتی بیانیه‌ای صادر کرد.
در این بیانیه آمده است: در روزهای اخیر در برابر دیدگان جهانیان، مردمان مظلوم و محروم در جنوب شرقی آسیا، تنها به جرم مسلمان بودن مورد شدیدترین ظلم‌ها و بی‌رحمانه‌ترین رفتارها قرار گرفته‌اند.
ولایتی با بیان اینکه، این توطئه شوم و سازمان یافته صهیونیزم بین‌الملل، نسل‌کشی مسلمانان، سرکوب و کوچ اجباری، پاکسازی قومی و نژادی، کشتار و بی‌ثباتی منطقه‌ای را به دنبال دارد تصریح کرد: درک صحیح از این توطئه حساب شده، مسئولیت همه نهادهای بین‌المللی مانند سازمان ملل، سازمان دیده بان حقوق بشر، سازمان کنفرانس اسلامی و دولت‌های دیگر را بیش از پیش سنگین می‌کند. اینجانب از کلیه شخصیت‌ها، نخبگان، گروه‌ها، احزاب، جریان‌ها و دولت‌های جهان اسلام و همچنین از دبیرکل سازمان ملل متحد، سازمان کنفرانس اسلامی و سازمان دیدبان حقوق بشر می‌خواهم که با به کارگیری کلیه توانمندی‌ها، ابزارهای دیپلماسی عمومی و دولتی با فشار بر دولت میانمار از خسارات و جنایات بیشتر بر مسلمانان روهینگیا جلوگیری به عمل آورند و با اعزام هیئت‌های حقیقت‌یاب نسبت به رسیدگی فوری به وضع موجود این مردم مظلوم و ارسال کمک‌های انسان‌دوستانه و سازمان‌دهی مطلوب به آوارگان، التیامی برای تسکین آلام آنان گردد.
در این بیانه تصریح شده است : در صورت عدم همکاری دولت میانمار با طرح موضوع جنایات آنان در شورای امنیت و برگزاری جلسه فوق‌العاده سازمان کنفرانس اسلامی و قطع روابط کشورهای مسلمان با دولت میانمار، مراتب همدردی و حمایت قاطع خویش را از مردم بی‌دفاع روهینگیا به عمل آورند.

کد مطلب: 100881
 
Share/Save/Bookmark