میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۳ مهر ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۴۳
 
 
ظهره وند:
هدف اروپا از طرح ۴ ماده‌ای مهار قدرت ایران در منطقه است

سفیر پیشین ایران در ایتالیا با انتقاد از طرح ۴ماده‌ای اروپایی‌ها برای مذاکره ایران و آمریکا گفت: رویکرد کلی غربی‌ها مهار مزیت‌های نسبی ایران است، مزیت‌هایی که باعث شده تهران در حال حاضر به یک قدرت بزرگ منطقه‌ای تبدیل شود.
ابوالفضل ظهره وند با بیان اینکه طرح ۴ ماده‌ای اروپایی ها که اخیراً مفاد آن در رسانه ها مطرح شده است در راستای تامین خواسته های آمریکایی‌ها و ادعای آنها مبنی بر اینکه برجام کامل نیست، می‌باشد، ادامه داد: در این طرح اروپایی‌ها تلاش کرده‌اند که موضوعات دیگری غیر از مسئله هسته‌ای ایران از جمله مسائل موشکی و منطقه‌ای را نیز مطرح کنند.
این دیپلمات پیشین کشورمان با بیان اینکه غربی ها در این طرح ظرفیت های ایران را هدف قرار داده‌اند و تلاش دارند تا تهران را در طراز مدنظر خود تعریف کنند، افزود: «امانوئل مکرون» رئیس جمهور فرانسه که در واقع به نوعی پیشگام مذاکرات ایران و اروپا است، تلاش دارد از وضعیت آشفته ترامپ در آمریکا استفاده کند و این طرح را به ترامپ بفروشد تا از این طریق امتیازاتی را از آمریکایی‌ها برای حل مشکلات داخلی کشورش دریافت کند.
ظهره وند با بیان اینکه اروپایی‌ها از اینکه ایران تبدیل به یک قدرت منطقه‌ای شده است، ناراحت هستند دامه داد: در واقع همان شیطنت هایی که در برجام از سوی غربی‌ها به وجود داشت در این طرح ۴ ماده‌ای نیز وجود دارد. این دیپلمات پیشین کشورمان با تاکید مجدد بر اینکه اروپایی‌ها می‌خواهند این طرح را به واشنگتن بفروشند و از این طریق امتیازاتی از آمریکا بگیرند،تصریح کرد: در این طرح وجود بده و بستان بین اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها مشهود است.

کد مطلب: 111087
 
Share/Save/Bookmark