میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۴ بهمن ۱۳۹۸ ساعت ۲۱:۵۴
 
 
شمخانی:
آمریکا باید خود را آماده لمس تازیانه قدرت مردم منطقه کند
آمریکا باید خود را آماده لمس تازیانه قدرت مردم منطقه کند
 

دبیر شورای امنیت ملی گفت: آمریکا باید از این بس خود را برای لمس تازیانه قدرت مردم منطقه آماده کند.
دریابان علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای امنیت ملی در پیامی خطاب به مرجعیت عالی، دولت و ملت سلحشور عراق ضمن پاسداشت برپایی تظاهرات میلیونی و تاریخی مخالفت با اشغالگری آمریکا و حمایت از استقلال و حاکمیت ملی عراق، این اقدام ارزنده را نشانه‌ای از پیشتازی و پرچم‌داری عراق پرافتخار در مسیر اخراج آمریکا از منطقه اعلام کرد.
وی ترور ناجوانمردانه سرداران مبارزه با تروریسم شهیدان حاج قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس را خطای راهبردی ترامپ و تیم شرور حاکم بر کاخ سفید دانست و گفت: شمارش معکوس خروج آمریکا از منطقه از بامداد جمعه ۱۳ دی ماه آغاز شده و پژواک ناقوس افول اقتدار پوشالی واشنگتن هر روز با طنین بلندتری به گوش می‌رسد.
دبیر شورای عالی امنیت ملی ادامه داد: تظاهرات میلیونی مردم عراق نشان داد که تهدید آمریکا مبنی بر تحریم این کشور در صورت اجرای قانون اخراج نظامیان واشنگتن، ابزار پوسیده‌ای است که نمی‌تواند اراده دولت‌ها و ملت‌ها را تحت تاثیر قرار دهد.
دریابان شمخانی تاکید کرد: آمریکا باید از این بس خود را برای لمس تازیانه قدرت مردم منطقه آماده کند. وی افزود: تظاهرات میلیونی مردم آزاده و سلطه ستیز عراق آغاز نهضتی فراگیر است که ملت‌های زخم خورده از تجاوز آمریکا آن را ادامه خواهند داد.
دبیر شورای امنیت ملی اظهار داشت: رویکرد واقعی مردم منطقه نسبت به آمریکا در تشییع میلیونی پیکر رهبران مقاومت و مراسم‌های بزرگداشت کم سابقه در کشورهای مختلف بروز و ظهور یافت.
دریابان شمخانی تصریح کرد: آمریکا از این پس هر روز جلوه‌ای از تجلی قدرت مردم منطقه را مانند تازیانه‌ای بر پیکر زبون و خوار استکبار خویش مشاهده و لمس خواهد کرد.

کد مطلب: 112572
 
Share/Save/Bookmark