میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان خبر
تاریخ انتشار : جمعه ۸ دی ۱۳۹۶ ساعت ۲۱:۵۴
 
 
حمله تفرقه اندازانه به کلیسای مارمینا

منابع امنیتی مصر از حمله مسلحانه به کلیسایی در جنوب قاهره و کشته شدن ۵ نفر و زخمی شدن ۵ نفر دیگر خبر دادند.
یک منبع امنیتی مصر گفت که مهاجمان حادثه کلیسای مارمینا دو فرد نقابدار بودند که سوار بر یک موتور سیکلت از خیابان احمد بدوی در مجاورت کلیسا وارد شده و پس از پیاده شدن به محل استقرار نیروهای امنیتی نزدیک شده و ۱۲ تا ۱۵ تیر شلیک کردند و نیروهای امنیتی نیز شروع به تیراندازی کردند و در این حادثه یک افسر پلیس و یک سرباز مورد اصابت گلوله قرار گرفتند. «خالد عبدالعال» مدیر امنیت قاهره نیز از خنثی‌سازی عملیات انتحاری در کلیسای حلوان خبر داد. عبدالعال گفت که یک تروریست که حامل سلاح و ۱۵۰ گلوله و یک بمب بود پیش از ورود به کلیسا و انجام عملیات تروریستی دستگیر شد.
فرد مهاجم نیز به ضرب گلوله نیروهای پلیس به قتل رسید. منطقه حلوان شاهد آماده‌باش امنیتی است و نیروهای امنیتی در ورودی‌ها و خروجی‌های منطقه حلوان مستقر شده و در تعقیب دیگر عناصر تروریستی هستند. همچنین ۵ خودروی حامی نیروهای ویژه، ۳ خودروی زرهی و دیگر نیروهای امنیتی و پلیسی در اطراف کلیسای مارمینا مستقر شدند. در این میان رسانه‌ها از کشته شدن ۷ نظامی مصری از جمله فرماندار نظامی شهر «بئر العبد» در حمله عناصر تروریستی خبر دادند. ۷ نظامی مصری از جمله سرهنگ «احمد الکفراوی»، فرمانداری نظامی شهر «بئر العبد» واقع در منطقه سینا به هنگام بازگشت به این شهر هدف حملات افراد مسلح قرار گرفته‌ و کشته شده‌اند.
در ادامه اقدامات تفرقه افکن در آستانه سال جدید میلادی رسانه‌های روسی از وقوع انفجار در فروشگاهی در شهر «سن پترزبورگ» خبر دادند. رئیس‌جمهوری روسیه اعلام کرده که انفجار در شهر سن‌پترزبورگ یک حمله تروریستی بوده است.

کد مطلب: 102474
 
Share/Save/Bookmark