میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۴ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۰:۴۲
 
 
سامانه شفافیت شهرداری تهران که سعی در مخفی کردن برخی از دریافتی‌ها دارد
شفافیت پشت شیشه‌های کدر
شفافیت پشت شیشه‌های کدر
 

لیست حقوق معاونان شهردار تهران در حالی در سامانه شفافیت شهرداری تهران بارگذاری شده است که در این بین به حضور معاونان شهردار تهران به عنوان اعضای هیئت مدیره شرکت‌ها و سازمان‌ها و حقوق میلیونی آنها اشاره‌ای نشده است.
بهاره آروین عضو شورای شهر تهران در توئیتی نوشت: با حضور پیروز حناچی شهردار تهران، برای نخستین‌بار اطلاعات سفرهای خارجی مدیران شهری بر روی وب‌سایت شفاف در دسترس عموم قرار گرفت. وی گفته است که سامانه شفافیت شهرداری تهران با هدف شفاف‌سازی عملکرد شهرداری تهران در ۲۱ فروردین ۹۷ رونمایی شد؛ در گام نخست، جزییات قراردادهای بالای یک میلیارد تومان بر روی این سامانه منتشر و پس از آن جزئیات قراردادهای بالای ۲۵۰ میلیون تومان هم به آن اضافه شد.
حالا آنطور که آروین گفته است؛ مشخصات همه ۶۵ هزار و ۹۳۰ نفر کارکنان شهرداری تهران، حقوق و مزایای مستمر مدیران شهرداری تهران براساس مبلغ درج شده در حکم مدیران و اطلاعات سفرهای خارجی کارکنان شهرداری بر روی سامانه شفاف به آدرس shafaf.tehran.ir در دسترس عموم قرار گرفت.
در همین رابطه جدولی تحت عنوان وضعیت حقوق معاونان شهردار تهران در سامانه شفافیت منتشر شده است که نام ۹ نفر از معاونان شهردار به همراه حقوق دریافتی در این سامانه بارگذاری شده است که البته در بین نام دریافت‌کنندگان حقوق، اگر چه اسم عبدالمجید امامی معاون مالی و اقتصادی وجود دارد اما حقوق وی در این جدول درج نشده است؛ در این جدول دریافتی حقوق معاونان شهردار از ۵ میلیون تا ۷ میلیون و ۷۰۰ هزار تومان اعلام شده است.
انتشار این جدول در سامانه شفافیت شهرداری تهران را به فال نیک می‌گیریم اما موضوعی که در این بین از سوی مسئولانی که ادعای شفافیت دارند، مورد غفلت واقع شده، عدم مشخص کردن اسامی معاونان شهردار به عنوان اعضای هیئت‌ مدیره در شرکت‌ها و سازمان‌های وابسته به شهرداری تهران است چراکه تعدادی از معاونین در سازمان‌های شهرداری تهران عضو یا رئیس هیئت مدیره هستند و از آنجا نیز حقوق و پاداش قابل توجهی دریافت می‌کنند که متاسفانه خبری از میزان دریافتی آنها از این بابت در سمانه شفافیت شهرداری تهران نیست!!
میزان پرداختی تحت عنوان پاداش و حق‌الزحمه به معاونان شهردار تهران آنقدر قابل توجه است که حتی میزان آن برابری می‌کند با حقوق پایه معاونان؛ آروین نیز دیروز در واکنش به انتقادها درباره غیرواقعی بودن رقم لیست منتشر شده حقوق مدیران و معاونان شهردار تهران، توئیت کرد که دریافتی مدیران شامل حقوق و مزایای مستمر مندرج در حکم و مزایای غیرمستمر است؛ اکنون فقط حقوق و مزایای مندرج در حکم مدیران منتشر شده است؛ استدلال این بود که مزایای غیرمستمر ماهیانه متغیر است لذا مقرر شد درپایان سال، متوسط مزایای غیر مستمر مدیران در یکسال نیر محاسبه و منتشر شود.
به نظر می‌رسد حال که قرار است همه فرایندها و اقدامات از قراردادها، حقوق‌ها و مناقصه‌ها در شهرداری تهران مشخص شود این موارد نیز مورد توجه قرار گیرد تا میزان دریافتی واقعی معاونان شهردار و مدیران مشخص شود. تسنیم

کد مطلب: 108072
 
Share/Save/Bookmark