میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی فرهنگ خبر
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۷ ساعت ۰۲:۱۰
 
 
«خشایار الوند» روی دست مردم رهسپار خانه ابدی شد
ز دیده می‌روی اما نمی‌روی از یاد

مراسم تشییع پیکر زنده‌یاد خشایار الوند روز گذشته از مقابل خانه سینما ۲ واقع در خیابان وصال در حضور جمعی از هنرمندان سینما و تلویزیون آغاز شد.
کامران ملکی که اجرای این مراسم را به عهده داشت، در سخنانی گفت: امروز روز بسیار ناگواری برای خانواده سینما، تلویزیون و فیلمنامه‌نویسان کشور و همچنین علاقه‌مندان به کارهای خشایار الوند است. هیچ‌کس انتظار نداشت خشایار الوند به این زودی ما را ترک کند و در روزهای پایانی اسفند فردی را از دست دهیم که مدام تلاش می‌کرد لبخند روی لبان مردم بیاورد‌.
بهروز رضوی گوینده پیشکوست در این مراسم اظهار داشت: حرف زدن خیلی سخت است و هرگز به این سختی حرف نزدم. ما داغ کسی را دیدیم که سال‌های سال باعث خنده ما بود و سلطان خنده ایران بود. خشایار معروف‌ترین خصیصه‌اش خنده قشنگش بود و چهره او را بدون خنده به یاد دارید؟ حالا چه کنیم که او نیست و در نبودش چه کنیم غیر غصه خوردن.
وی در ادامه شعری از حسین منزوی را قرائت کرد. سفر به خیر گل من که می‌روی با باد، ز دیده می‌روی اما نمی‌روی از یاد...
بابک صحرایی ترانه‌سرای کشور، سیدعزت‌الله ضرغامی رئیس اسبق سازمان صداوسیما، عبدالله اسفندیاری پیشکسوت فیلمنامه‌نویسی،
سیروس مقدم کارگردان سریال پایتخت، امیرمهدی ژوله نویسنده، محسن امیریوسفی رئیس کانون کارگردان‌های سینمای ایران، سیروس الوند کارگردان، داریوش الوند دیگر برادر خشایار الوند، سهیلا الوند خواهر خشایار الوند و منوچهر شاهسواری مدیرعامل خانه سینما از دیگر سخنرانان این مراسم بودند.
همچنین مراسم ترحیم این فیلمنامه‌نویس فردا دوشنبه ۱۳ اسفند ساعت ۱۷ تا ۱۸:۳۰ در مسجد جامع شهرک غرب برگزار خواهد شد.

کد مطلب: 108171
 
Share/Save/Bookmark