میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : پنجشنبه ۱۸ آذر ۱۳۹۵ ساعت ۰۱:۰۳
 
 
صدها اندونزیایی قربانی زلزله ۵/۶ ریشتری
صدها اندونزیایی قربانی زلزله ۵/۶ ریشتری
 

آژانس مدیریت بحران ملی اندونزی چهارشنبه شب به وقت محلی اعلام کرد تعداد کشته‌های زلزله ۶.۵ ریشتری استان "آچه" به ۹۷ نفر رسید و ۵۳۶ نفر نیز مصدوم شده‌اند.
آژانس مدیریت بحران ملی اندونزی در بیانیه‌ای اعلام کرد تعداد تلفات همچنان در حال افزایش است و ۴۱۱ نفر در این زلزله به شدت مجروح شدند و ۱۲۵ دچار صدمات جزئی هستند.
"آچه" اندونزی در جزیره سوماترا پس از زلزله ساعت ۵ صبح دیروز به وقت محلی، دست‌کم ۱۲ بار دیگر لرزیده است، اما شدت پس‌لرزه‌ها تنها بین ۳ تا ۴ ریشتر قدرت داشته اند.
این زلزله که مرکز آن ۱۹ کیلومتری جنوب شرق شهر "سیگلی" در استان آچه بوده، شهر "میوریدو" در منطقه "پیدیه جایا" را با آسیب بیشتری مواجه کرده است. اندونزی به عنوان بزرگترین مجمع‌الجزایر جهان به دلیل قرارگرفتن بر روی کمربند زلزله اقیانوس آرام مستعد زمین لرزه‌های مختلفی در طول سال است. خبرگزاری رسمی اندونزی (آنتارا) اعلام کرد بیش از ۱۵۷ میلیون نفر از مردم این کشور در ۳۸۶ شهر زندگی می‌کنند که مستعد زلزله و دیگر بلایای طبیعی هستند.
از این تعداد ۱۴۸ میلیون و ۴۰۰ هزار نفر به طور مستقیم با خطر زلزله و ۳ میلیون و ۸۰۰ هزار نفر در معرض خطر سونامی قرار دارند. جزیره سوماترای اندونزی دسامبر سال ۲۰۰۴ براثر زلزله بزرگی به لرزه درآمد که باعث ایجاد سونامی شد. در این سونامی دست‌کم ۲۳۰ هزار نفر در چندین کشور جان خود را از دست دادند. ۱۶۰ هزار کشته این سونامی اندونزیایی بودند که عمدتا در آچه سکونت داشتند.

کد مطلب: 97767
 
Share/Save/Bookmark