میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جهان گزارش
تاریخ انتشار : يکشنبه ۱۵ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۲۳:۳۷
 
 
یورش ارتش صهیونیستی به جنین و قدس ده‌ها زخمی و بازداشتی درپی‌ داشت
تقویت تکرار تجاوز نظامی اسرائیل به غزه
تقویت تکرار تجاوز نظامی اسرائیل به غزه
 

ارتش صهیونیستی در حالی به جنین و قدس یورش برده و ده‌ها نفر را بازداشت و زخمی کرده که جنبش مقاومت اسلامی (حماس) و گروه‌های مقاومت فلسطینی خود را برای مقابله با تجاوز رژیم صهیونیستی به نوار غزه در چند ساعت تا چند روز آینده، آماده می‌کنند.
منابع فلسطینی موثق به نقل از رهبران گروههای مختلف مقاومت فلسطینی از جمله یحیی سنوار رهبر حماس در غزه پیش‌بینی کرده‌اند که اسرائیل به بهانه رزمایشی که قرار است فردا در جنوب فلسطین اشغالی برگزار کند، به نوار غزه حمله کند. بنابر اعلام این منابع، سنوار ودیگر گروه‌های فلسطینی پیش‌بینی می‌کنند، همزمان با رزمایش اسرائیل با مشارکت تمامی یگان‌های نظامی زمینی، دریایی وهوایی و نیز نیروهای نظامی آمریکایی، به احتمال بیش از ۹۵ درصد زمان تجاوز اسرائیل به غزه نزدیک است.
در این میان جنبش حماس و سایر گروه‌های مقاومت به ویژه گروه‌های مسلح، در بالاترین سطح آمادگی قرار گرفته و بیشتر مراکز استقرار خود را تخلیه کرده‌اند و علاوه بر این حماس در چند روز گذشته به منظور آمادگی برای هرگونه شرایط غیرمنتظره و اضطراری نظامی و امنیتی، در امتداد نوار غزه ایست‌های بازرسی و موانع امنیتی مستقر کرده است. این گزارش ها در حالی است که یک دیپلمات بلندپایه غربی در رام‌الله جزییات «معامله قرن » را فاش کرده و گفت: این نقشه شامل تشکیل دولت فلسطین در نیمی از مساحت کرانه باختری و سراسر غزه و برخی محله‌های قدس و روستاهای اطراف آن است و بر این اساس محله‌های قدیمی و حومه آن از جمله سلوان و شیخ جراح و
جبل الزیتون نیز جزئی از «قدس اسرائیلی» خواهد بود. ارتش رژیم صهیونیستی از برگزاری رزمایش نظامی در جنوب اراضی اشغالی از دیروز خبر داد.
لازم به ذکر است سازمان آزادی‌بخش فلسطین ضمن تأکید بر مراجعه به سازمان ملل برای احقاق حق فلسطینی‌ها، از دولت تشکیلات خودگردان خواست، همه ارتباطات سیاسی، اقتصادی و امنیتی را با رژیم صهیونیستی قطع کند. دیگر آنکه نزدیک به هزار نفر از ساکنین تل‌آویو برای نهمین هفته پیاپی، در اعتراض به فساد دولتی کابینه «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر رژیم صهیوینستی تظاهرات کردند. تظاهرات‌کنندگان با حمل پلاکاردهایی با نوشته «جُرم‌وزیر» به جای کلمه نخست‌وزیر خواستار استعفای نتانیاهو از این سمت و تمام اعضای فاسد کابینه او شدند. رئیس پلیس سابق تل‌آویو نیز ابراز امیدواری کرد نتانیاهو هرچه زودتر در جریان تحقیقات درباره پرونده‌های فساد مالی، گناهکار شناخته شده و بازداشت شود.
لازم به ذکر است نظامیان رژیم صهیونیستی ضمن یورش گسترده به نقاط مختلف کرانه باختری و قدس اشغالی ۱۲ شهروند فلسطینی را بدون تفهیم اتهام بازداشت کردند. نظامیان رژیم صهیونیستی برای دومین روز متوالی به بهانه جست‌وجوی یک عضو جنبش حماس به شهر جنین در شمال کرانه باختری یورش بردند. نیروهای رژیم صهیونیستی با پشتیبانی بالگرد‌های ارتش، کلاس‌های درس یک مدرسه در نزدیکی قدس شرقی را تخریب کردند.
در این میان روزنامه صهیونیستی معاریو نوشت: در سایه قراردادهای تسلیحاتی بین اسرائیل و امارت ابوظبی، بر استحکام روابط دو طرف افزوده می‌شود. همچنین وزیر ارتباطات رژیم صهیونیستی با انتشار یک عکس از یک شاهزاده بحرینی از تقویت روابط میان تل‌آویو - منامه خبر داد.

کد مطلب: 103077
 
Share/Save/Bookmark