میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی جامعه خبر
تاریخ انتشار : شنبه ۱۲ اسفند ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۲۵
 
 
فرماندار تهران:
مقابل افزایش قیمت بی‌سابقه بلیت مترو می‌ایستیم

فرماندار تهران با اشاره به بررسی افزایش قیمت بلیت مترو و طرح ترافیک ۹۷ در شورای اسلامی شهر تهران، توضیحاتی را در این رابطه ارائه کرد.
عیسی فرهادی در گفت‌وگو با پویا درباره طرح افزایش قیمت بلیت متروی تهران و حومه که در شورای اسلامی شهر تهران در حال بررسی است، اظهار کرد: افزایش قیمت بلیت مترو نیز باید به یک اندازه مناسب باشد و اگر رقم آن بیش از تورم در نظر گرفته شود، جلوگیری خواهد شد.
وی افزود: گرچه قیمت‌های وسایل حمل‌ونقل عمومی بسیار پایین است اما باید حد تورم نیز در نرخ‌گذاری مورد نظر قرار گیرد، البته برای نوسازی ناوگان حمل‌ونقل عمومی نیز نیاز به کمک است.
فرماندار تهران با بیان اینکه قیمت کرایه‌ها از همان ابتدا اندک و محدود بسته شده بود، خاطرنشان کرد: قیمت‌ها اندک بسته شده بود اما چون عموم مردم از وسایل حمل‌‌ونقل عمومی استفاده می‌کنند و باید رغبت به بهره‌گیری از آن داشته باشند، موضوع افزایش نیافتن بیش از حد تورم را مدنظر داریم.
به گفته فرهادی، طی دو سال اخیر قیمت بلیت مترو تغییرات خاصی نداشت و افزایش قیمت بلیت را شاهد نبودیم اما اگر این مهم برای سال آینده مورد توجه قرار گیرد، رسیدگی لازم را انجام می‌دهیم. وی افزود: شورای اسلامی شهر تهران هنوز مصوبه افزایش قیمت بلیت مترو را به فرمانداری ارسال نکرده است اما در صورتیکه این مهم بیش از حد تورم اعمال شود به تایید ما نخواهد رسید.
فرماندار تهران درباره طرح ترافیک ۹۷ که به خاطر برخی انتقادات کمیته انطباق فرمانداری به شورای شهر تهران بازگردانده شده بود، اظهار کرد: اگر ایرادات ما اعمال شود، این طرح تصویب می‌شود اما اگر این مهم صورت نگرفته باشد، طرح ترافیک ۹۷ به هیئت حل اختلاف ارسال می‌شود.

کد مطلب: 103473
 
Share/Save/Bookmark