میزان آمادگی برای مدیریت بحران در کشور...
به اندازه کافی وجود دارد.
پیشرفت داشته اما با مطلوب فاصله دارد.
در حد صفر است و عقب گرد هم داشته است.
 
داخلی سیاست گزارش
تاریخ انتشار : دوشنبه ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ساعت ۰۰:۵۵
 
 
تجدید پیمان عاشقان راه امام؛
حراست از انقلاب و بازخواست از مسئولان کم‌کار
تَکرار حماسه حضور در ۲۲ بهمن
حراست از انقلاب و بازخواست از مسئولان کم‌کار
 

مردم در سی و نهمین سال پیروزی انقلاب اسلامی هم برای انقلاب سنگ تمام گذاشتند و برای حراست از انقلابی که با خون هزاران شهید در انقلاب و جنگ آبیاری شده حماسه‌ای شگفت‌آور رقم زدند، اما این حماسه نباید باعث شود که مسئولان این حضور مردم را به پای رضایت از عملکرد خودشان تفسیر کنند و کم‌کاری‌های خود را با این حماسه باشکوه مردمی بپوشانند. این رویه حتی در راهپیمایی مردم نیز به وضوح مشخص بود که با درخواست‌هایی که روی پلاکارد داشتند نمایش داده می‌شد. نمونه‌هایی از آن را در زیر مرور می‌کنیم:

بازداشت نمادین مفسد اقتصادی و مدیر ناکارآمد
راهپیمایی ۲۲ بهمن در تهران حواشی جالبی به همراه داشته که یکی از این موارد دستگیری یک مدیر ناکارآمد و ۲ مفسد اقتصادی به صورت نمادین از سوی مردم است. راهپیمایان روز گذشته تهران برای نشان دادن درخواست خود با حضور در راهپیمایی و حمایت از انقلاب ۲ مفسد اقتصادی و یک‌ مدیر ناکارآمد را به صورت نمادین دستگیر کردند.

ملت ما بیدار است
اما در ادامه مردم با پلاکارهایی که حمل می‌کردند صحبت‌های خود را به مسئولان گوشزد می‌کردند در یکی از این اقدام‌ها راهپیمایان در مراسم ۲۲ بهمن با پلاکارد‌هایی در دست پیام انقلاب را فریاد می‌زدند.
پلاکاردهایی، چون "انقلاب مردمی، مردم انقلابی"، "ملت ما بیدار است از فتنه‌گر بیزار است"، "مرگ بر اسرائیل"، "استقلال آزادی جمهوری اسلامی"، "خون دل‌ها خورده‌ایم"و "مرگ بر آمریکا" از ابتدای مراسم راهپیمایی یوم‌الله ۲۲ بهمن در دست مردم بود.

استکبارستیزی
نکته مهمی که در حضور مردمی به وضوح قابل رویت بود روح استکبارستیزی و فریادهای بلند راه‌پیمایان بر ضد اسرائیل و امریکا است، علی‌رغم اینکه برخی مسئولان راه‌حل گشایش اقتصادی را در صحبت با برخی استکبار جهانی می‌دانند اما ملت با در دست داشتن پلاکارهای ضد استکباری بار دیگر به برخی مسئولان خواسته‌های انقلابی خود را تفهیم کردند. و شعار «مرگ بر امریکا» و «مرگ بر اسرائیل» خود را طنین‌انداز کردند. درخواست راهپیمایی‌کنندگان از فرمانده سپاه برای تقاص آشوبگران، راهپیمایی‌کنندگان یوم‌الله ۲۲ بهمن با در دست گرفتن تمثال فرمانده سپاه پاسداران مبنی بر «مالک اشتر علی تقاص انقلابی» از وی خواستند که پاسخ آشوبگران دی‌ماه را بدهد.

مسئول کاخ‌نشین باید استعفا دهد
در این بین اما برخی جوانان با در دست داشتن پلاکاردهایی همچون انقلاب برای کوخ‌نشین‌هاست، مسئول کاخ‌نشین باید استعفا دهد، اعتراض خود را نسبت به اشرافی‌گری برخی مسئولان اعلام کردند. همچنین در این حیث راهپیمایان مطالبات خود را کتبا برای مسئولان ارسال کردند در این راستا آنها در تهران مطالبات خود را برای رؤسای قوا، شهردار تهران،‌ رئیس صداوسیما، فرمانده سپاه و رئیس کمیته امداد ارسال کردند.
راهپیمایان ۲۲ بهمن در قطعنامه‌ای بر لزوم تامین زندگی کریمانه مردم و مقابله با موج نفوذ و رخنه دشمنان منطقه‌ای و فرامنطقه ای تاکید کردند و از دولت خواست اشتغال، معیشت و رفاه مردم را در اولویت قرار دهند.
گرچه امسال هم مانند سی و نه سال گذشته مردم تجلی وحدت خود را به رخ دنیا کشیده و با حراست از مسیری که امام عاشقانه با حمایت مردم طی کرد در صحنه حاضر شده و بار دیگر با ولی فقیه تجدید بیعت کردند اما حرف‌ها و خواسته‌های به حق و انقلابی خود را نیز بر زبان آورده و به مسئولان یادآور شدند که همواره پشت نظام و همه آرمان‌های انقلاب ایستاده‌‌اند و اجازه نخواهند داد عده‌ای آرمان‌های انقلاب را تفسیر به رای کرده و مسیری خلاف خواست مردم در پیش بگیرند.
مردم در مراحل مختلف با درخواست روشن و شفاف برای مبارزه با مفاسد اقتصادی مانند همان چیزی که رهبر انقلاب در فرمان هشت ماده‌ای خود بیان کرده و یا آنچه امام راحل بر آن تاکید داشته عنوان کرده و خواستار برخوردی شدید با آنهایی که بیت‌المال مردم را به تاراج می‌برند شدند.
مردم آمدند تا به عهدی که در همان روزهای نخست با یکدیگر بستند وفادار بوده و آن را ادا کنند تا حراست‌کننده آرمان‌های انقلاب باشند. آمدند هر چند از برخی مسئولان دلخور بودند و معیشتشان به دلیل سوء‌مدیریت برخی با مشکلات روبه‌رو شده و شاید مقابل فرزندانشان گاهی شرمنده می‌شوند، آمدند چون انقلاب را محصول ایدئولوژی خود می‌دانند نه تامین مسایل مالی و ابزار زندگی هر چند که می‌دانند اگر ایدئولوژی‌ آنها درست پیاده شود قطعا می‌تواند تامین معیشت و وسایل زندگی را هم برایشان به همراه آورد.
از مسئولانی که در محور مقاومت با مردم تاب نیاورده و گاهی با دست‌درازی بر بیت‌المال خواستند به اصطلاح سهمشان را از سفره انقلاب بردارند! دلخورند و شاید به این زودی‌ها هم این افراد را نبخشند اما آمدند چون انقلاب را دوست دارند و قطعا تلاش خواهند کرد در این مسیر هر رفتار و منش غیرانقلابی را با پاکی نیتشان بزدایند. آمدند تا ثابت کنند پشت امام و رهبری هستند و اجازه نفوذ به هیچ غیرانقلابی را در لباس دوست و دشمن نمی‌دهند.

نویسنده: مائده شیرپور

کد مطلب: 103176
 
Share/Save/Bookmark